Archiv aktualit

POKYNY K FINANČNÍMU VYÚČTOVÁNÍ A VYPOŘÁDÁNÍ ÚČELOVÉ DOTACE ZA ROK 2021

Dle Metodiky pro poskytnutí účelové dotace dle §101a zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, z rozpočtu Jihočeského kraje poskytovatelům sociálních služeb v roce 2021 je příjemce dotace povinen provést finanční vyúčtování a vypořádání poskytnuté dotace. Podrobné informace včetně potřebných dokumentů pro finanční vyúčtování a vypořádání dotace za rok 2021 naleznete v sekci Dotační řízení pro rok 2021.

Uveřejněno dne 21.12. 2021

 

SOCIÁLNÍ SLUŽBY ZAŘAZÉNÉ DO ZÁKLADNÍ SÍTĚ V JIHOČESKÉM KRAJI NA OBDOBÍ 2022-2024

V návaznosti na Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji na období 2022-2024 a dle Pravidel pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji - Změna č. 1 schválilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje usnesením č. 422/2021/ZK-13 ze dne 16. 12. 2021 zařazení sociálních služeb do základní sítě v Jihočeském kraji. V termínu od 15. 9. 2021 do 31. 10. 2021 podalo 149 poskytovatelů sociálních služeb celkem 342 žádostí o zařazení sociální služby do základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji. Hodnocení jednotlivých žádostí probíhalo během listopadu 2021 dle Kritérií hodnocení sociálních služeb pro zařazení do základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji - Změna č. 1. Přehled zařazených sociálních služeb naleznete ZDE.

Uveřejněno dne 20. 12. 2021

 

VÁNOČNÍ STROM POROZUMĚMÍ

Organizace Fokus Písek hledá zájemce, kteří by jim rádi pomohli o vánocích rozsvítit světlo v duších jejich klientů, osob s duševním onemocněním. Pokud byste se chtěli zapojit a udělat klientům Fokusu Písek krásné vánoce, je možné pořídit pro klienty například následující dárky - rychlovarná konvice, oblečení pro děti, ponožky, knihy, výbavička pro miminka a jiné. Podrobné informace naleznete přímo na webových stránkách Fokusu Písek. Vánoční dárky můžete přinést každý pracovní dem na všechny pobočky Fokusu Písek v Písku, v Sušici a ve Strakonicích. 

Uveřejněno dne 10. 12. 2021

 

ZÁVĚREČNÁ KONFERENCE PROJEKTU PODPORA VZNIKU CENTER DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ II

Ministerstvo zdravotnictví ČR zve zástupce odborné i laické veřejnosti na závěrečnou konferenci k projektu "Podpora vzniku center duševního zdraví II", která se uskuteční online formou dne 17. 1. 2022 od 9:00 do 17:00 hodin. Připraven je zajímavý program v rámci kterého bude řešeno například vyhodnocení pilotních provozů center duševního zdraví, příklady dobré praxe a také budoucnost center duševního zdraví a možnosti jejich rozvoje. Registrace na závěrečnou konferenci je možná na e-mailu: petra.herlova@mzcr.cz. Pozvánku včetně programu naleznete zde.

Uveřejněno dne 7. 12. 2021

 

MILOSTIVÉ LÉTO 

V rámci akce Milostivé léto, která potrvá ještě do 28. 1. 2022, je možné splatit své dluhy vůči veřejnoprávním institucím (státu, kraji, obci, nemocnicím, zdravotním pojišťovnám a dalším). Musí se jednat o exekuce, které řeší soudní exekutor. Milostivé léto má pomoci smazat nezvladatelné dluhy z minulosti. Jak správně postupovat nebo na koho je se možné obrátit naleznete zde

Uveřejněno dne 6. 12. 2021

 

PODPORA DĚTÍ A ŽÁKŮ S NÁROČNÝM CHOVÁNÍM

Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání pořádá akreditovaný kurz pro učitele mateřských, základních a středních škol na téma Podpora dětí a žáků s náročným chováním ve škole. Jedná se o 16 hodinový kurz, který se uskuteční ve dnech 7. 12.  a 14. 12. 2021 nebo 11. 1. 2022 a 18. 1. 2022 online formou. Kurz je určen pro všechny pedagogy nebo sociální pracovníky, kteří řeší náročné chování dětí a chtějí jim pomoci. Podrobné informace naleznete ZDE

Uveřejněno dne 3. 12. 2021

 

2. KOLO DOTAČNÍHO ŘÍZENÍ PRO ROK 2021 - VÝSLEDKY

V sekci Financování sociálních služeb naleznete výsledky 2. kola dotačního řízení pro rok 2021. Účelem 2. kola dotačního řízení bylo spolufinancování navýšených personálních nákladů, které souvisí s poskytováním sociálních služeb v období od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021.

Uveřejněno dne 29. 11 .2021

 

NOVĚ - NABÍDKA PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ

Dovolujeme si informovat, že nově byla na Sociálním portálu Jihočeského kraje vytvořena záložka "Volná místa". Je určena pro uveřejnění nabídky volných pracovních míst v oblasti sociálních služeb. V případě, že hledáte zaměstnance, brigádníky do svého týmu nebo dobrovolníky, a máte zájem o sdílení této nabídky na Sociálním portálu Jihočeského kraje, zašlete potřebné informace o dané pracovní pozici včetně termínu platnosti inzerátu nebo případně odkaz na již uveřejněný inzerát na e-mail: socialniportal@kraj-jihocesky.cz

Uveřejněno dne 25. 11. 2021

 

BENEFIČNÍ AKCE PONOROSKA

Společnost Roska České Budějovice pořádá 28. listopadu 2021 benefiční akci PonoRoska na podporu lidí s roztroušenou sklerózou. Akce se uskuteční od 11:00 hodin U Malého jezu v Českých Budějovicích. Možnosti zapojení včetně podrobných informací naleznete ZDE. 

Uveřejněno dne 22. 11. 2021

 

KULATÝ STŮL - DOPROVÁZENÍ POZŮSTALÝCH A TRUCHLÍCÍCH 

Institut důstojného stáří a Pečuj doma připravili pro veřejnost kulatý stůl na téma "Doprovázení pozůstalých a truchlících - příklady podpory v Německu, ve Švýcarsku a v České republice". Kulatý stůl se bude konat 23. 11. 2021 od 10:00 hodin online. Podrobné informace včetně kontaktů pro přihlášení naleznete ZDE.

Uveřejněno dne 19. 11. 2021 

 

WEBINÁŘ - ROLE CENTER DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ PŘI NAPLŇOVÁNÍ CELOSTNÍCH ŽIVOTNÍCH POTŘEB LIDÍ V KOMUNITĚ

Dne 2. 12. 2021, od 14:00 do 16:00 hodin se bude konat webinář na téma "Role center duševního zdraví při naplňování celostních životních potřeb lidí v komunitě". Prezentovat toto téma bude John Jenkins, senior konzultant Světové zdravotnické organizace (WHO) a manažer programu duševního zdraví WHO v Palestině. Ve své prezentaci se bude mimo jiné věnovat strategickému přístup tzv. "Whole Person, Whole Life". Potřebné informace včetně odkazu na přihlášení na webinář naleznete ZDE. Tlumočení do českého jazyka je zajištěno. 

Uveřejněno dne 16. 11. 2021

 

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ NAPLNO PŘEVZALO OCENENÍ ZA DOBROU PRAXI

Sociální služba Chráněné bydlení Naplno v Jindřichově Hradci přihlásila svůj vlastní zavedený systém individuálního plánování do projektu MPSV "Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb". V rámci tohoto projektu byl odborníky vytvořen nástroj na oceňování dobré praxe, který je určen těm poskytovatelům, kteří v některých svých postupech již dosáhli dobrých nebo inovativních výsledků a lze je doporučit jako vhodné a příkladné i pro ostatní poskytovatele sociálních služeb. Dne 5. listopadu 2021 převzalo vedení sociální služby Osvědčení za následováníhodnou a inspirativní dobrou praxi v oblasti "Individuální plánování zaměřené na člověka"

Uveřejněno dne 15. 11. 2021

 

KONFERENCE (K)ROK RODINY

Dne 18. 11 .2021 se uskuteční již 4. ročník konference (K)rok rodiny. Konference se bude konat v Sále zastupitelstva Jihočeského kraje od 9:00 hodin do 14:00 hodin, současně bude možnost pro přihlášené sledovat konferenci i online. Mezi tématy velmi bohatého programu bude například téma vlivu moderních technologií na vztahy v rodině, jak se domluvit, když nastane problém nebo představení nové organizace Dva světy, která svou činnost zaměřuje na spojení rodin a seniorů. Kompletní informace naleznete v programu nebo v tiskové zprávě. Účast na konferenci je zdarma a přihlásit se je možné ZDE

Uveřejněno dne 11. 11. 2021

 

KULATÝ STŮL - Dobrá praxe řešení osamělosti ve Velké Británii

Projekt Český institut osamělosti a Pečuj doma připravili online kulatý stůl, který se uskuteční dne 3. 11. 2021 od 10:00 hodin. Tématem kulatého stolu bude řešení osamělosti seniorů včetně příkladů dobré praxe u nás v zahraničí. Kulatý stůl je určen pro odbornou i laickou veřejnost a je zdarma. Registrace je možná do 2. 11. 2021 do 17:00 hodin, podrobné informace k programu a odkaz pro registraci naleznete ZDE. Odkaz na online vysílání bude zájemcům zaslán po registraci, předpokládaná časová náročnost je maximálně 3 hodiny. 

Uveřejněno dne 1. 11. 2021

 

TÝDEN RANÉ PÉČE - SLOVO "NEJDE" NEEXISTUJE

V týdnu od 1. 11. do 7. 11. 2021 probíhá celorepublikový Týden rané péče. Jedná se o již 14. ročník akce, která chce laické i odborné veřejnosti přiblížit a ukázat smysluplnost rané péče pro rodiny, kterým se narodilo postižené dítě. Současně by Týden rané péče chtěl upozornit na potřeby rodin dětí s postižením a i na to, jak se tyto potřeby změnily v době pandemie. Program, který je připraven v Jihočeském kraji naleznete ZDE. Ambasadorem Týdnu rané péče pro rok 2021 se stala kapela Mirai, která kampani propůjčila i motto ze své písně - více ve videospotuKompletní informace včetně příběhů konkrétních rodin naleznete na webových stránkách Týdne rané péče.

Uveřejněno dne 1. 11. 2021

 

VÝSTAVA KERAMICKÝCH VÝROBKŮ - "MÁ FANTAZIE - MÁ OSOBNOST"

Spolek Slunečnice pořádá výstavu keramických výrobků dětí a mládeže se zdravotním postižením. Výstavu je možné vidět v průběhu listopadu na několika místech ve Vimperku, například v Informačním centru Vimperk nebo v Kavárně Happy Coffee. Podrobnější informace včetně přesných adres konání výstavy naleznete ZDE. Více se o činnosti Spolku Slunečnice můžete dozvědět na jejich webových stránkách.

Uveřejněno dne 26. 10. 2021

 

SOUTĚŽ OBEC PŘÁTELSKÁ RODINĚ A SENIORŮM 2022

I pro rok 2022 bude vyhlášena soutěž MPSV "Obec přátelská rodině a seniorům". Vyhlášení výzvy se předpokládá v prosinci 2021. Alokace pro tuto výzvu bude minimálně 6 mil. Kč, v případě vyšší alokace bude oceněno více obcí v každé kategorii. Součástí přihlášky musí být Koncepce rodinné a seniorské politiky obce nebo alespoň Plán rozvoje obce, ve kterém je obsažena kapitola týkající se rodinné a seniorské politiky. S ohledem na aktuální situaci ve společnosti bude v rámci výzvy možnost v průběhu realizace požádat o změnu aktivit, které není možné realizovat (nepříznivé počasí, nepříznivá situace s ohledem na Covid, ...). O vyhlášené výzvě budeme následně dále informovat a současně jsou pro obce plánovány kulaté stoly, kde jim budou poskytnuty podrobnější informace a zodpovězeny případné dotazy. Termíny jejich konání budou uveřejněny později. 

Uveřejněno dne 19. 10. 2022

 

SEMINÁŘE "MILOSTIVÉ LÉTO" 

THEIA - krizové centrum o.p.s. pořádá semináře, kde máte možnost se seznámit se základními parametry a získat informace, jak pomoci dlužníkům, kteří splňují podmínky tohoto institutu. Semináře trvají přibližně 90 minut a pro účastníky jsou zdarma. Semináře se budou konat 20. 10. 2021, od 9:00 hodin v Českých Budějovicích, 25. 10. 2021, od 9:00 hodin v Jindřichově Hradci, 1. 11. 2021, od 8:30 hodin v Písku a 2. 11. 2021, od 9:00 hodin ve Strakonicích. Podrobné informace včetně místa konání, registrace a kontaktů na organizátory naleznete ZDEKapacita jednotlivých seminářů je omezena. 

Uveřejněno dne 18. 10 .2021

 

PŘÍRUČKA PRAXE SOCIÁLNÍ PRÁCE

MPSV v rámci realizace projektu "Systémová podpora sociální práce v obcích" vydalo Příručku praxe sociální práce, na jejímž vzniku se podíleli sociální pracovníci z patnácti obcí z celé České republiky, které byly do projektu zapojeny. Příručka shrnuje nejen informace o projektu, ale především praktické informace a zkušenosti se sociální prací na obcích. Elektronická verze Příručky je k dispozici ZDE.

Uveřejněno dne 13. 10. 2021

 

ODBORNÁ KONFERENCE "REFORMA PÉČE O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ A SPOLUPRÁCE S JINÝMI OBORY A PROFESEMI"

Ve dnech 13. a 14. října 2021 se uskuteční odborná konference v rámci projektu "Deinstitucionalizace služeb pro duševně nemocné". Tématem odborných diskusí bude multidisciplinární spolupráce v oblasti psychiatrické péče, sociálních služeb, záchranného integrovaného systému, ochranných léčeb, primární péče včetně specifikace péče o duševní zdraví dětí a seniorů. Program konference včetně registračního formuláře naleznete ZDE.

Uveřejněno dne 8. 10. 2021

 

TÝDEN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V JIHOČESKÉM KRAJI

V týdnu od 4. 10 do 8. 10. 2021 vyhlásila Asociace poskytovatelů sociálních služeb již XIII. ročník Týdnu sociálních služeb. Jedná se o celorepublikovou akci, v rámci níž má veřejnost možnost navštívit sociální služby v rámci tzv. Dnů otevřených dveří. Přesné termíny Dnů otevřených dveří případně i doprovodných akcí v jednotlivých městech naleznete ZDE.

Uveřejněno dne 1. 10. 2021

 

DOPORUČENÍ PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB A OPATROVNÍKY 2021 - VOLBY DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY

V souvislosti s nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které se uskuteční ve dnech 8. a 9. října 2021, byl veřejným ochráncem práv zpracován dokument "Podpora voliče v pobytové sociální službě - Doporučení pro poskytovatele sociálních služeb a opatrovníky 2021", které naleznete ZDE.

Uveřejněno dne 29. 9. 2021

 

UPOZORNĚNÍ - NOVÁ PŘÍLOHA K ŽÁDOSTEM DO DOTAČNÍCH PROGRAMŮ JIHOČESKÉHO KRAJE

Součástí žádostí podávaných do dotačních programů Jihočeského kraje je NOVĚ i příloha kopie úplného výpisu platných údajů a údajů, které byly vymazány bez náhrady nebo s nahrazením novými údaji - ÚDAJE O SKUTEČNÉM MAJITELI PRÁVNICKÉ OSOBY - podle zákona č. 37/2021 Sb., o evidenci skutečných majitelů (netýká se právnických osob, které skutečného majitele nemají - viz § 27 uvedeného zákona). 

Uveřejněno dne 24. 9. 2021

 

DOTAČNÍ PROGRAM - PODPORA SLUŽEB NEDEFINOVANÝCH V ZÁKONĚ O SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Jihočeský kraj vyhlásil dotační program Podpora služeb nedefinovaných v zákoně č. 108/2006 Sb., o sociálních službách s termínem pro podávání žádostí od 18. 10. 2021 do 29. 10. 2021 do 12:00 hodin. V rámci Programu budou podporovány projekty, které se zaměřují na naplňování individuálních potřeb osob, podporují zapojení těchto osob do místní komunity, vč. podpory procesu jejich sociálního začleňování. Cílem je prostřednictvím těchto aktivit/projektů umožnit osobám změnit životní styl, zapojit se do běžného života a zmírnit dopady sociálního vyloučení. Podporovány budou také projekty, které podporují sociální soudržnost místních společenství (obcí a mikroregionů).

Opatření č. 1: Podpora jednorázových sociálně zdravotních aktivit pro osoby se zdravotním postižením a seniory
Opatření č. 2: Podpora sociálního začleňování osob ohrožených sociálním vyloučením na území Jihočeského kraje
Opatření č. 3: Podpora poradenských center pro seniory v Jihočeském kraji
Opatření č. 4: Podpora dobrovolnictví v pobytových zařízeních sociálních služeb a nemocnicích
Opatření č. 5: Podpora celoroční činnosti organizací pro zdravotně postižené seniory
Opatření č. 6: Podpora potravinových a materiálních bank působících na území Jihočeského kraje. 

Podrobné informace včetně pravidel a kontaktních údajů naleznete webových stránkách Jihočeského kraje

Mimo tento dotační program byly v rámci Jihočeského kraje vyhlášeny i další dotační programy - Podpora rodinné politiky, Podpora a rozvoj protidrogové politiky v Jihočeském kraji nebo podpora prevence kriminality. Všechny informace týkající se těchto a dalších dotačních programů naleznete ZDE

Uveřejněno dne 22. 9. 2021

 

 

DOTAČNÍ PROGRAM "RODINA" PRO ROK 2022

Od 20. září 2021 do 11. října 2021 je možné podávat žádost do dotačního programu MPSV na podporu rodiny pro rok 2022 prostřednictvím webové aplikace OKslužby - rodiny. Předmětem dotačního programu je podpora služeb pro rodiny, které mají preventivní a podpůrný charakter. Podrobné informace včetně prezentace ze semináře naleznete ZDE.

Uveřejněno dne 21. 9. 2021

 

TÝDNY DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ

Program Týdnů duševního zdraví probíhá každoročně od 10. září do 10. října po celé České republice. Program je velmi rozmanitý a jeho součástí jsou výstavy, besedy, koncerty nebo divadelní a filmová představení. Kompletní informace o Týdnu duševního zdraví naleznete ZDE. I v Jihočeském kraji kraji jsou pro veřejnost připraveny zajímavé akce. Program byl v Českých Budějovicích zahájen již 16. 9. 2021 vernisáží výstavy obrazů "Duše jako múza", tato prodejní výstava byla umístěna do restaurace Solnice v Českých Budějovicích a potrvá do 16. 10. 2021. Další program jednotlivých organizací podporující osoby s duševním onemocněním v Jihočeském kraji naleznete níže:

FOKUS České Budějovice, z.ú. - program Týdnů obyčejného šílenství, místo konání České Budějovice a Český Krumlov

FOKUS Tábor, z.s. - program Týdnů pro duševní zdraví, místo konání Tábor a Jindřichův Hradec

Fokus Písek, z.ú. - program 20 let jsme s Vámi, místo konání Písek

 

Uveřejněno 17. 9. 2021

 

NOVÁ FUNKCIONALITA PROGRAMU OKslužby - POSKYTOVATEL

Do aplikace OKslužby Poskytovatel, jejíž prostřednictvím se zpracovává žádost o dotaci, byla vložena nová funkcionalita. Po přihlášení do aplikace a zadání "nové žádosti" se objeví "okno" s možností volby kraje - z této pozice je však volba kraje, prostřednictvím kterého je žádáno o dotaci, neaktivní. Je nutné "zvětšit" okno, neboť po zvětšení se zde následně objeví volba rok (volba - rok 2021 nebo rok 2022), který byl v malém "okně" ukryt. Až po jeho vyplnění se "zaktivní" volba kraje, kde je dotační řízení vyhlášeno.

Vzhledem k tomu, že je aplikace spravována výhradně MPSV a společností OKsystém, nebyli jsme na vložení NOVÉ funkce upozorněni. Ze strany OKsystému bylo přislíbeno, že bude v nejbližších dnech provedena úprava aplikace tak, aby se volba roku zobrazovala zároveň s volbu programu a kraje a stávající problém se tak odstranil.

V případě potřeby je možné kontaktovat Odbor sociálních věcí Jihočeského kraje, a to Mgr. Zumrovou, tel.: 386 720 646, zumrova@kraj-jihocesky.cz, Ing. Pavlíčka, tel.: 386 720 781, pavlicek@kraj-jihocesky.cz, Ing. Marischkovou, tel.: 386 720 783, marischkova@kraj-jihocesky.cz

Uveřejněno dne 16. 9. 2021

 

PŘEHLED DOTAČNÍCH PROGRAMŮ PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Jihočeský kraj připravil přehled dotačních programů Jihočeského kraje určených poskytovatelům sociálních služeb. Zahrnuty jsou programy, jejichž účelem je financování uznatelných výdajů roku 2021 a výdajů roku 2022Žlutě jsou označeny programy, kde aktuálně probíhá příjem žádostí. Kompletní přehled programů naleznete ZDE.

Uveřejněno 13. 9. 2021

 

VZORY POVĚŘENÍ JIHOČESKÉHO KRAJE K POSKYTOVÁNÍ SLUŽBY OBECNÉHO HOSPODÁŘSKÉHO ZÁJMU, KONKRÉTNĚ K ZAJIŠTĚNÍ DOSTUPNOSTI POSKYTOVÁNÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY V ROZSAHU ZÁKLADNÍCH ČINNOSTÍ NA OBDOBÍ 2022-2024.

Dne 9. 9. 2021 byly Zastupitelstvem Jihočeského kraje usnesením č. 285/2021/ZK-10 schváleny nové vzory Pověření Jihočeského kraje k poskytnutí služby obecného hospodářského zájmu, v oblasti sociálních služeb platné na období 2022-2024. Pověření je Jihočeským krajem vydáváno u sociálních služeb zařazených do krajské sítě maximálně na období platnosti střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb. Pověření se nevztahuje k finanční podpoře investičních záměrů. Vzory Pověření naleznete ZDE.

Uveřejněno dne 10. 9. 2021

 

PROGRAM NÁVRATNÉ FINANČNÍ VÝPOMOCI POSKYTOVATELŮM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V ROCE 2022

Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém jednání dne 9. 9. 2021 schválilo Program návratné finanční výpomoci poskytovatelům sociálních služeb v roce 2022. Účelem programu je poskytnutí bezúročných návratných finančních výpomocí poskytovatelům sociálních služeb pro zajištění plynulého a průběžného financování sociálních služeb v období od začátku kalendářního roku do doby vyplacení 1. splátky dotace poskytnuté dle §101a zákona č. 108/2006 sb. o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Žádost lze podat pouze elektronicky prostřednictvím webové aplikace Jihočeského kraje Portál občana v termínu od 11. 10. do 31. 10. 2021

Podrobné informace naleznete v sekci Návratná finanční výpomoc v roce 2022.

Uveřejněno dne 10. 9. 2021

 

2. KOLO DOTAČNÍHO ŘÍZENÍ DLE §101a ZÁKONA Č. 108/2006 Sb. O SOC. SLUŽBÁCH, POSKYTOVATELŮM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2021

Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém jednání dne 9. 9. 2021 schválilo vyhlášení 2. kola dotačního řízení pro poskytovatele sociálních služeb pro rok 2021. Účelem je spolufinancování navýšených personálních nákladů, které souvisí s poskytováním sociálních služeb v období od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021 v rozsahu  dle vydaných Pověření Jihočeského kraje k poskytování služby obecného hospodářského zájmu, konkrétně k zajištění dostupnosti poskytování sociální služby v rozsahu základních činností na území kraje. Žádost se zpracovává a podává v elektronické podobě prostřednictvím internetové aplikace OKslužby - poskytovatel, a to v termínu od 11. 10. 2021 do 20. 10. 2021

Veškeré informace vč. souborů ke zpracování žádosti v sekci Financování sociálních služeb.

Uveřejněno dne 10. 9. 2021 

 

MOJE JMÉNO NENÍ DIAGNÓZA

FOKUS Tábor, pracoviště Jindřichův Hradec pořádá dne 16. 9. 2021 od 16:00 do 18:00 hodin besedu s názvem "Moje jméno není diagnóza". Besedy se zúčastní hosté, kteří žijí s duševním onemocněním, představí svou cestu zotavení a tématem bude i problém stigmatizace. Beseda je určena zejména pro lidi, kteří žijí s duševním onemocněním, ale i pro jejich rodiny, blízké, přátelé. Součástí programu bude i malá plakátová výstava na téma Mýty o duševním onemocnění. Akce je součástí celorepublikové kampaně Týdny pro duševní zdraví
Podrobné informace naleznete ZDE.

Uveřejněno dne 7. 9. 2021

 

DOCELA MALÝ FESTIVAL O AUTISMU SE JIŽ BLÍŽÍ

APLA Jižní Čechy, z. ú pořádá pod záštitou města Tábor a za podpory Jihočeského kraje kulturní akci s názvem DOCELA MALÝ FESTIVAL O AUTISMU. Festival, jehož součástí bude divadlo, autorská tvorba, debata i výstava, se bude konat dne 19. září 2021 od 16:00 hod. ve Střelnici - spolkovém domě. Na programu bude mimo jiné divadelní představení divadelního souboru herců s autismem - Dr.amAs, zajímavé povídání a po celou dobu programu bude probíhat vlaková výstava obrázků Péti, kluka s autismem, který má rád vlaky. Výtěžek z této akce bude použit na podporu rodin a dětí s autismem. Podrobné informace naleznete ZDE.

Celé znění tiskové zprávy naleznete ZDE.

Uveřejněno dne 6. 9. 2021

 

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Od 1. 9. 2021 nabyla účinnosti mimořádná opatření č. 772 a č. 773 Ministerstva zdravotnictví týkající se testování zaměstnanců na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2. Tato opatření se týkají mimo jiné i domovů pro seniory, domovů pro osoby se zdravotním postižením, domovů se zvláštním režimem, poskytovatelům poskytujícím odlehčovací služby v pobytové formětýdenní stacionáře nebo chráněné bydlení. V období od 1. 9. 2021 do 8. 9. 2021 je nutné zajistit první provedení testů. Podrobné informace naleznete v jednotlivých opatřeních níže.

Mimořádné opatřená MZCR č. 772
Mimořádné opatření MZCR č. 773

Uveřejněno dne 3. 9. 2021

 

VYROVNÁVÁNÍ PŘÍLEŽITOSTÍ PRO OBČANY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM V ROCE 2022

Ministerstvo zdravotnictví České republiky vyhlásilo Výzvu k předkládání žádostí o přidělení finančních prostředků v rámci dotačního programu Vyrovnávání příležitostí pro občany se zdravotním postižením pro rok 2022. Žádosti je možné podávat od 31. 8. 2021 do 30. 9. 2021.
Podrobné informace k výzvě a způsobu podání žádosti naleznete ZDE

Uveřejněno dne 2. 9. 2021

 

ÚČELOVÁ DOTACE JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2022

V rámci platné Metodiky pro poskytování účelové dotace mají poskytovatelé nově povinnost vést evidenci pracovní doby všech pracovníků v přímé péči, a to odděleně za každou jednotlivou sociální službu (za každý identifikátor). Podrobné informace naleznete ve složce Dotační řízení 2022

Uveřejněno dne 19. 8. 2021.

 

SBORNÍK DOBRÉ PRAXE - publikace SENIOŘI V KRAJÍCH 2021

V rámci projektu realizovaného MPSV s názvem "Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň" byl jako jeden z dílčích výstupů vydán Sborník dobré praxe. Tento Sborník představuje skutečné a především inspirativní příklady projektů nebo aktivit, které přispívají ke zkvalitňování života seniorů. Jedná se o příklady nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Sborník naleznete v sekci Seniorská politika.

Uveřejněno dne 12. 7. 2021

 

ÚČELOVÁ DOTACE JIHOČESKÉHO KRAJE 2022

Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém jednání dne 24. 6. 2021 schválilo usnesením č. 206/2021/ZK-8 Metodiku pro poskytování účelové dotace dle § 101a zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Schválenou Metodiku včetně všech příloh naleznete v sekci Dotační řízení 2022. Termín pro podávání žádostí je stanoven od 15. 9. 2021 do 31. 10. 2021.

Uveřejněno dne 1. 7. 2021

 

ŽÁDOST O ZAŘAZENÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY DO ZÁKLADNÍ SÍTĚ V JIHOČESKÉM KRAJI

Upozorňujeme, že všichni poskytovatelé sociálních služeb v Jihočeském kraji, kteří mají zájem zařadit své sociální služby do základní sítě na období 2022-2024, musí v letošním roce podat ŽÁDOST O ZAŘAZENÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY DO ZÁKLADNÍ SÍTĚ. Tato povinnost se vztahuje i na poskytovatele, kteří jsou zapojeni do projektu Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji V. Žádost o zařazení do základní sítě se podává jednotlivě za každou sociální službu.

Žádost o zařazení sociální služby do základní sítě společně s přílohou Vyjádření OÚ ORP budou poskytovatelé podávat v termínu od 15. 9. 2021 do 31. 10. 2021 v systému OK služby poskytovatel jako specifickou přílohu žádosti o dotaci v rámci dotačního řízení. 

Všechny potřebné dokumenty naleznete ZDE

Uveřejněno dne 30. 6. 2021

 

DOKUMENTY PRO SPRÁVU SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V JIHOČESKÉM KRAJI

Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém jednání dne 24. 6. 2021 schválilo usnesením č. 207/2021/ZK-8 dokumenty pro správu sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji. Jedná se o:

  • Pravidla pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji - Změna č. 1, která upravují postup a podmínky Jihočeského kraje pro naplňování krajské sítě
  • Kritéria hodnocení sociálních služeb pro zařazení do základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji - Změna č. 1, podle kterých probíhá hodnocení služeb ve dvou částech - kvalifikační předpoklady a věcné hodnocení.

Účinnost obou dokumentů je od 1. 7. 2021 a nové znění dokumentů naleznete v sekci Pravidla pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji.

Uveřejněno dne 30. 6. 2021

 

INFORMACE PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Informujeme poskytovatele sociálních služeb, že v sekci Registrace sociálních služeb - Dokumenty ke stažení, naleznou nově zveřejněný formulář - Popis personálního zajištění sociální služby, který mohou poskytovatelé využívat při hlášení změn v personálním zajištění sociální služby. 

Uveřejněno dne 30. 6. 2021

 

AKTUALIZACE ZÁKLADNÍ SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V JIHOČESKÉM KRAJI - ZMĚNY V ROCE 2021

Dne 24. 6. 2021 schválilo zastupitelstvo Jihočeského kraje usnesením č. 203/2021/ZK-8 aktualizaci zařazení sociálních služeb do základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, a to na základě žádosti poskytovatelů sociálních služeb podaných v rámci Opatření č. 3A Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2021, které bylo zaměřeno na podporu rozvoje vybraných druhů sociálních služeb. Podrobné informace naleznete v sekci Síť sociálních služeb v JčK.  

Uveřejněno dne 28.6.2021

 

STŘEDNĚDOBÝ PLÁN ROZVOJE SOCIÁLNCÍH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE NA OBDOBÍ 2022 - 2024

Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém zasedání dne 24. června 2021 usnesením č. 205/2021/ZK-8 schválilo Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2022 - 2024. Tento strategický dokument má výrazný vliv na oblast sociálních služeb a je podstatnou součástí sociální politiky kraje. Dokument je uveřejněn v sekci Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji.

Uveřejněno dne 28. 6. 2021

 

VYPOŘÁDÁNÍ PŘIPOMÍNEK K DOKUMENTU SPRSS JIHOČESKÉHO KRAJE NA OBDOBÍ 2022 - 2024

V souladu s § 39b vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, byl dokument SPRSS Jihočeského kraje na období 2022 - 2024 předložen k veřejnému připomínkování v období od 22. 3. 2021 do 11. 4. 2021. Přehled došlých jejich vypořádání je k dispozici v sekci Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji.

Uveřejněno dne 28. 6. 2021

 

JAK DOPROVÁZET NA KONCI ŽIVOTA

Organizace Pečuj doma realizuje ve dnech 13. 7. 2021 nebo 14. 7. 2021 online kurz "Jak doprovázet na konci života". Cílem kurzu je shrnout základní informace k danému tématu a hlouběji prožít oblasti, které si posluchači sami zvolí. Podrobné informace včetně přihlášky naleznete ZDE.  

Uveřejněno 28. 6. 2021

 

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO DOTAČNÍHO PROGRAMU NA PODPORU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2021

Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém jednání dne 24. 6. 2021 schválilo výsledky vyhlášeného Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2021. Výsledky naleznete v sekci Krajský dotační program na podporu sociálních služeb. Současně zde naleznete aktualizovanou verzi Pravidel Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2021 a aktualizována byla i příloha č. 3 těchto pravidel. 

Uveřejněno 25. 6. 2021

 

PEČUJ DOMA - POZVÁNKA NA KURZY A PODPŮRNOU SKUPINU

Tým Pečuj doma si dovoluje pozvat zájemce na následující kurzy a podpůrnou skupinu:

Podrobné informace naleznete výše pod jednotlivými odkazy. Kurzy i psychoterapeutická skupina jsou určeny pro všechny zájemce zdarma. 

Uveřejněno dne 21. 6. 2021

 

KRAJSKÝ PLÁN VYROVNÁVÁNÍ PŘÍLEŽITOSTÍ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM 2022-2025

Do středy 7. 7. 2021 je možné zasílat připomínky k návrhu Krajského plánu vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením 2022-2025 (dále "KPVP 2022-2025"). Celé znění KPVP 2022-2025 včetně Formuláře k připomínkování naleznete v sekci Rovné příležitosti pro osoby se zdravotním postižením. Připomínky zasílejte na email:prochazkova@kraj-jihocesky.cz.

Uveřejněno dne 18. 6. 2021

 

DODATEČNÉ KOLO MIMOŘÁDNÉHO DOTAČNÍHO ŘÍZENÍ MPSV PRO ROK 2021

Dodatečné kolo mimořádného dotačního řízení MPSV pro rok 2021 je určeno poskytovatelům, kteří nestihli podat žádost o dotaci v prvním kole, nepodali žádost na všechny zaměstnance nebo udělali v žádosti chybu a nemohli tak poskytnout mimořádnou odměnu všem zaměstnancům, kteří splňovali podmínky dotačního řízení. Žádost je možné podat v termínu od 23. 6. 2021 do 19. 7. 2021. Podrobné informace k dodatečnému kolu mimořádného dotačního řízení naleznete ZDE

Uveřejněno dne 16. 6. 2021

 

CHELČICKÝ DOMOV SV. LINHARTA HLEDÁ PRACOVNÍKA V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Chelčický domov sv. Linharta hledá vhodného uchazeče na pozici pracovníka v sociálních službách pro uživatele s duševním onemocněním. Jedná se o úvazek ve výši 0,4 s docházkou 2 dny v týdnu. Podrobné informace naleznete ZDE.

Uveřejněno dne 16. 6. 2021

 

KONCEPCE RODINNÉ A SENIORSKÉ POLITIKY JIHOČESKÉHO KRAJE NA OBDOBÍ 2021 - 2025

Dne 20. 5. 2021 schválilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje novou Koncepci rodinné a seniorské politiky Jihočeského kraje na období 2021 - 2025. Znění koncepce naleznete v sekci Rodinná politika a rovné příležitosti.

Uveřejněno dne 31. 5. 2021

 

MIMOŘÁDNÉ DOTAČNÍ ŘÍZENÍ MPSV - PROGRAM E - AKTUALIZACE

Podmínky Programu E byly ze strany MPSV aktualizovány. Termín pro podání žádostí bude ukončen 17. 5 2021Zde naleznete aktuální verzi podmínek Programu E.

Uveřejněno den 14. 5. 2021

 

MINI SENIORSKÉ OBÁLKY

V projektu Krajské politiky stárnutí vznikla nově kapesní Seniorská obálka Mini a aktualizovaná a nově graficky zpracovaná je již známá Seniorská obálka k domácímu využití. Seniorské obálky slouží v situacích ohrožení zdraví nebo života a v případě potřeby pak pomohou složkám IZS urychlit záchranu života. Obálky jsou navíc nově vybaveny informacemi o očkování majitele. Mini obálka se díky rozměrům necelých 8x10 cm vejde do peněženky či kapsy. Informace naleznete na webových stránkách Senioři v krajích

Seniorská obálka Mini (.pdf)

Leták s pokyny (.pdf) 

Uveřejněno dne 4. 5. 2021

 

MIMOŘÁDNÉ DOTAČNÍ ŘÍZENÍ MPSV - PROGRAM E

V návaznosti na přijaté usnesení Vlády ČR č. 275 ze dne 8. 3. 2021 vyhlásilo MPSV mimořádné dotační řízení k poskytnutí mimořádné dotace ze státního rozpočtu na rok 2021 pro poskytovatele sociálních služeb. Mimořádné dotační řízení je zaměřeno na úhradu zvýšených provozních nákladů a na úhradu zvýšených nákladů na mzdy a platy. Podrobné informace naleznete zde. Termín pro podání žádostí je od 28. 4. 2021 do 17. 5. 2021.

Uveřejněno dne 23. 4. 2021

 

KURZY PEČUJ DOMA - DUBEN 

Skupina Pečuj doma Vás zve na kurzy, které se uskuteční koncem dubna. Kurzy a skupina jsou zdarma. 

  • Akreditovaný kurz Pečujeme o člověka s Demencí, který se koná 29. 4. - 30. 4. 2021, vždy od 17:00 do 20:00 hodin, v online prostoru aplikace Teams. Více informací naleznete ZDE (.pdf).
  • Kurz Aromaterapie - Úvod do bezpečného užívání, který se koná 26. 4. 2021 od 18:00 do 20:00 hodin, v online prostoru aplikace Teams. Více informací naleznete ZDE (.pdf).
  • Kurz PRVNÍ POMOC v život ohrožujících situacích, který se koná 28. 4. 2021 od 18:00 do 20:00 hodin v online prostoru aplikace Teams. Více informací naleznete ZDE (.pdf).

Uveřejněno dne 20. 4. 2021

 

OČKOVÁNÍ - INFORMACE K REGISTRACI ZAMĚSTNANCŮ SOCIÁLNÍ PÉČE

Od 7. dubna 2021 se mohou k očkování registrovat pracovníci v sociálních službách. Jak postupovat v případě problémů týkajících se registrace zaměstnanců sociální péče je shrnuto zde

Uveřejněno dne 7. 4. 2021

 

ONLINE KONFERENCE NA TÉMA "AUTISMUS I V DOBĚ NEJISTÉ" - POSLEDNÍ MOŽNOST PŘIHLÁŠENÍ

Organizace APLA Jižní Čechy, z.ú. pořádá již III. jihočeskou konferenci "Autismus i v době nejisté". Hlavním tématem bude dění posledního roku v souvislosti s onemocněním COVID-19. Dozvíte se praktické informace týkající se domácí výuky dětí s autismem, jak se změnila témata terapeutických sezení nebo jak se pracovalo v online prostoru. Dalšími tématy budou adaptace dítěte s autismem v mateřské škole, samostatné bydlení lidí s autismem, podpora rodičů v procesu odpoutávání se od svého dospívajícího dítěte až po sexualitu. Přednášející působí v sociálních službách, školství, vzdělávacích institucích či terapeutické praxi a zazní i příspěvek rodiče dítěte s autismem. 

Konference bude vysílána živě 8. 4. 2021 na webových stránkách organizace a dnes tj. 6. 4. 2021 je poslední možnost se na konferenci přihlásit.

Program konference naleznete ZDE

Podrobnější informace včetně přihlášky naleznete ZDE

Uveřejněno dne 6. 4. 2021

 

MIMOŘÁDNÉ DOTAČNÍ ŘÍZENÍ MPSV PRO ROK 2021 - PROGRAM PODPORY C

Ministerstvo práce a sociálních věcí otevřelo aplikaci OKsystém pro podávání žádostí v rámci Mimořádného dotačního řízení MPSV pro rok 2021 na podporu mimořádného ohodnocení zaměstnanců v sociálních službách v souvislosti s epidemií COVID_19 (program podpory C). Žádost je potřeba zpracovat v termínu od 31. 3. 2021 do 15. 4. 2021. Bližsí informace pro podání žádosti naleznete zde.

Administraci mimořádného dotačního řízení má v kompetenci MPSV, informace k podávání žádosti lze získat na e-mailu: podporadotace@mpvs.cz.

Uveřejněno dne 6. 4. 2021

 

STŘEDNĚDOBÝ PLÁN ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE NA OBDOBÍ 2022–2024 - VEŘEJNÉ PŘIPOMÍNKOVÁNÍ 

V souladu s ustanovením § 95 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, byl zpracován Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2022–2024. Nyní má odborná i laická veřejnost možnost tento strategický dokument veřejně připomínkovat. 
Dokument kromě analytické části obsahuje především priority, opatření a aktivity pěti pracovních skupin podle cílových skupin uživatelů sociálních služeb a průřezové priority, které propojují plánování sociálních služeb se sociální politikou kraje v širším pojetí.
Připomínky k dokumentu je možné  zasílat v termínu od 22. 3. 2021 do 11. 4. 2021 na e-mail planovani@kraj-jihocesky.cz
Došlé připomínky budou vypořádány na jednání Krajské koordinační skupiny a způsob vypořádání bude zveřejněn na Sociálním portálu Jihočeského kraje. 
Zpracovaný dokument společně s formulářem k veřejnému připomínkování je k dispozici v sekci Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji na období 2022–2024 (ZDE).

Uveřejněno dne 22. 3. 2021

 

KRAJSKÝ DOTAČNÍ PROGRAM NA PODPORU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2021

Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém jednání dne 18. 3. 2021 schválilo vyhlášení Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2021. Podrobné informace naleznete na webových stránkách Jihočeského kraje v sekci Dotace, Fondy EU nebo v sekci Financování sociálních služeb zde na Portálu. 

Uveřejněno dne 19. 3. 2021

 

PROCES PLÁNOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V NAVAZUJÍCÍM OBDOBÍ 2022–2024

Upozorňujeme, že všem poskytovatelům, kteří jsou zařazeni do základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, a kterým bylo vydáno Pověření Jihočeského kraje k poskytování služby obecného hospodářského zájmu, konkrétně k zajištění dostupnosti poskytování služby v rozsahu základních činností (dále jen "Pověření"), končí platnost tohoto Pověření k 31. 12. 2021. Všichni poskytovatelé, kteří mají zájem zařadit své sociální služby pro území Jihočeského kraje do základní sítě na období 2022–2024, musí na podzim 2021 podat novou žádost o zařazení sociální služby do základní sítě. Tato povinnost se vztahuje i na poskytovatele, kteří jsou zapojeni do Projektu IP V - Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji. 

V současné době připravuje odbor sociálních věcí změnu Pravidel pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, včetně hodnotících kritérií pro vstup do základní sítě sociálních služeb v období 2022–2024. 

Tímto apelujeme na poskytovatele sociálních služeb, aby vyčkali s vyplňováním aktuálně zveřejněných formulářů Žádosti o zařazení do základní sítě a Vyjádření OÚ ORP a obce k potřebnosti sociální služby, jelikož budou revidovány. Doporučujeme sledovat webové stránky Sociálního portálu Jihočeského kraje, kde jsou průběžně zveřejňovány všechny informace, včetně termínů a dokumentů. 

Dotazy je možné směřovat na pracovníky agendy plánování sociálních služeb nebo přímo na e-mail: planovani@kraj-jihocesky.cz

Uveřejněno dne 10. 3. 2021

 

VYHLÁŠENÍ MIMOŘÁDNÝCH DOTAČNÍCH TITULŮ MPSV

V návaznosti na přijaté usnesení Vlády ČR č. 275 ze dne 8. 3. 2021 vyhlásilo MPSV dne 9. 3. 2021 celkem tři dotační tituly. Pro poskytovatele sociálních služeb je určena Výzva na mimořádné odměny pro zaměstnance a Výzva na více náklady a výpadky příjmů v souvislosti s epidemií. Texty jednotlivých výzev naleznete na webových stránkách MPSV - zde. Přesné termíny pro podání žádostí budou upřesněny ze strany MPSV v následujících dnech. 

Uveřejněno 10. 3. 2021

 

MPSV VYHLÁSILO DOTAČNÍ ŘÍZENÍ PRO ROK 2021 NA ÚHRADU NÁKLADŮ VZNIKLÝCH V DŮSLEDKU POVINNÉHO TESTOVÁNÍ

Dne 4. 3. 2021 aktualizovalo MPSV výzvu pro rok 2021 na úhradu nákladů vzniklých v důsledku povinného testování návštěv nebo uživatelů v sociálních službách. Jedná se o ex-post dotaci na úhradu již dříve vynaložených výdajů. Podrobné informace včetně termínů naleznete ZDE.  

Uveřejněno 5. 3. 2021

 

VÝZVY MPSV NA ROZVOJ A OBNOVU MATERIÁLNĚ TECHNICKÉ ZÁKLADNY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Dne 26. 2. 2021 uveřejnilo MPSV na svých webových stránkách Výzvy č. 6 až 11 v rámci programu 013 310, který je zaměřen na rozvoj a obnovu materiálně technické základny sociálních služeb. Všechny podrobné informace včetně harmonogramu příjmu žádostí naleznete ZDE

Uveřejněno 1. 3. 2021

 

ONLINE KONFERENCE NA TÉMA "AUTISMUS I V DOBĚ NEJISTÉ"

Organizace APLA Jižní Čechy, z.ú. pořádá již III. jihočeskou konferenci "Autismus i v době nejisté". Hlavním tématem bude dění posledního roku v souvislosti s onemocněním COVID-19. Dozvíte se praktické informace týkající se domácí výuky dětí s autismem, jak se změnila témata terapeutických sezení nebo jak se pracovalo v online prostoru. Dalšími tématy budou adaptace dítěte s autismem v mateřské škole, samostatné bydlení lidí s autismem, podpora rodičů v procesu odpoutávání se od svého dospívajícího dítěte až po sexualitu. Přednášející působí v sociálních službách, školství, vzdělávacích institucích či terapeutické praxi a zazní i příspěvek rodiče dítěte s autismem. 

Konference bude vysílána živě 8. 4. 2021 na webových stránkách, kde je možné se již nyní přihlásit.

Program konference naleznete ZDE

Podrobnější informace včetně přihlášky naleznete ZDE

Uveřejněno dne 26. 2. 2021

 

FARNÍ CHARITA TÁBOR - VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

Farní charita Tábor vypisuje výběrové řízení na pozici odborný pracovník - psycholog/ adiktolog/ terapeut. S přihláškou zašlete strukturovaný životopis včetně kontaktních údajů a krátký motivační dopis. Vybraní uchazeči budou dále pozváni k osobnímu pohovoru. Přihlášky je možné zasílat do 28. 8. 2021. V případě potřeby pište na e-mail: info@tabor.charita.cz, nebo volejte na tel.: 736 256 987. 

Více informací o výběrovém řízení naleznete ZDE (.pdf).

Uveřejněno dne 18. 2. 2021

 

VÝSLEDKY DOTAČNÍHO ŘÍZENÍ PRO ROK 2021

Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém jednání dne 11. 2. 2021 schválilo rozdělení finančních prostředků v rámci účelové dotace dle § 101a zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách pro rok 2021. Výsledky naleznete zde

Uveřejněno dne 12. 2. 2021

 

FINANČNÍ VYPOŘÁDÁNÍ MIMOŘÁDNÝCH DOTACÍ ZA ROK 2020

V roce 2020 byly vyplaceny mimořádné dotace na odměny  - PROGRAM C a dotace na pokrytí výpadků zdrojů, vícenáklady a kompenzační platbu pro zaměstnance - PROGRAM D.  Stále pak běží dotační řízení na pokrytí výpadku zdrojů a vícenáklady - PROGRAM E. U všech těchto programů je stanovena povinnost finančního vypořádání dle vyhlášky č. 367/2015 Sb. ZDE naleznete podrobnější informace k finančnímu vypořádání včetně kontaktu, kam se v případě potřeby obracet. 

Uveřejněno 8. 2. 2021

 

SUMÁŘ VYPOŘÁDÁNÍ A VYÚČTOVÁNÍ ZA ROK 2020

Přehledný harmonogram vyúčtování a vypořádání dotace poskytnuté v rámci Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2020 a individuální dotace poskytnuté pro rok 2020 naleznete ZDE. Součástí harmonogramu jsou i příslušné formuláře k vypořádání a vyúčtování dotací. 

Uveřejněno 4. 1. 2021

 

FINANČNÍ VYPOŘÁDÁNÍ A VYÚČTOVÁNÍ ÚČELOVÉ DOTACE POSKYTNUTÉ V RÁMCI KRAJSKÉHO DOTAČNÍHO PROGRAMU NA PDOPORU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2020

Příjemci dotace poskytnuté v rámci Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2020 jsou povinni poskytnutou dotaci vyúčtovat a vypořádat nejpozději do 10. 1. 2021Pokyny k finančnímu vypořádání a vyúčtování dotace naleznete zde

Uveřejněno 30. 12. 2020

 

AKTUALIZACE ZÁKLADNÍ SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V JIHOČESKÉM KRAJI PRO ROK 2021 

V termínu 15. 9. - 31. 10. 2020 podalo podle aktuálně platných Pravidel pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji 43 poskytovatelů celkem 55 žádostí k jednotlivým sociálním službám, z toho 8 žádostí o zařazení sociální služby do základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji pro rok 2021 a 47 žádostí o akceptaci změny ve specifikaci, která je součástí základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji. Tato aktualizace byla schválena usnesením Zastupitelstva Jihočeského kraje č. 32/2020/ZK-3 ze dne 17. 12. 2020. 

Přehled sociálních služeb zařazených do základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji pro rok 2021 (.pdf).

Uveřejněno dne 21. 12. 2020

 

WEBINÁŘ PRO RODIČE NA TÉMA - VIRTUÁLNÍ SVĚT A DĚTI

Dne 17. prosince od 17:00 hodin je možné na odkazu www.portusplus.cz/stream, sledovat webinář, který bude věnován mimo jiné problematice závislosti dětí na virtuálním světě, sociálních sítí nebo na počítačových hrách, současně se bude snažit upozornit na nebezpečí, která virtuální svět může představovat. Webinář je určen pro rodiče a přihlášení na něj je zdarma. Přednášejícími budou Ing. Petr Šmíd a Michal Ksandr, Dis. ze společnosti Portus Prachatice o.p.s. Webináře se konají v rámci projektu MAP II ORP ČB a organizátorem je MAS RozkvětPodrobné informace naleznete zde.

Uveřejněno dne 16. 12. 2020

 

1. VLNA DOTAČNÍCH PROGRAMŮ JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2021

Jihočeský kraj vypisuje 1.vlnu dotačních programů pro rok 2021. Podávání žádostí proběhne od 11. ledna do 22. ledna 2021. V rámci sociální oblasti jsou vyhlášeny například programy Podpora služeb nedefinovaných v zákoně č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, Podpora rodinné politiky, Podpora a rozvoj protidrogové politiky Jihočeského kraje v roce 2021. Přehled všech vyhlášených programů naleznete zde

Uveřejněno 16. 12. 2020

 

ŽIVOT S AUTISMEM - 2. ROČNÍK ODBORNÉ KONFERENCE

Již 11. prosince 2020 v 9:00 hodin bude zahájen 2. ročník odborné konference zaměřené na problematiku života s autismem. Cílem konference je seznámit širokou veřejnost se situací rodin dětí s poruchou autistického spektra a současně ukázat i příklady dobré praxe. Konference se, s ohledem na aktuální situaci, uskuteční online a je možné ji sledovat na odkazu https://www.youtube.com/channel/UChljvxa_-PN_f8JYQXE_kiw. Podrobné informace včetně programu naleznete na webových stránkách Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity

Uveřejněno 10. 12. 2020

 

ADVENTNÍ CHARITATIVNÍ SPOLSKÝ JARMARK

Již 13. 12. 2020 od 15:00 hodin, na třetí adventní neděli, se uskuteční ve Spolské hospodě, 7 km od Třeboně, charitativní jarmark, jehož výtěžek bude rozdělen mezi Oblastní charitu Třeboň a Společnost pro ranou péče, České Budějovice. Nakupovat a prodávat se budou domácí výrobky k jídlu, pro zahřátí nebo pro obdarování. Podrobné informace naleznete zde. 

Uveřejněno 7. 12. 2020

 

BUDĚJOVICKÁ STRAVENKA A NOCLENKA - DARUJME.CZ

Městská charita České Budějovice, jejíž činnosti jsou změřeny na sociální a zdravotní pomoc všem lidem, se prostřednictvím webových stránek Darujme.cz rozhodla podpořit osoby bez domova. Přes Darujme.cz je možné podpořit osoby bez domova, které se rozhodly aktivně zapojit do úklidu veřejných prostor města České Budějovice, formou stravenky ve výši 60,- Kč, za kterou si mohou nakoupit jídlo. Jinou formou podpory je noclenka ve výši 50,- Kč, díky které se osoby bez domova budou moci vyspat, osprchovat a najíst v Noclehárně Domova sv. Pavla.

Uveřejněno 1. 12 .2020  

 

KOREKCE VÝŠE VYROVNÁVACÍ PLATBY

K 1. 9. 2020 byla provedena korekce výší vyrovnávacích plateb pro rok 2020. Podrobné informace naleznete v sekci Vyrovnávací platba.

Uveřejněno 30. 9. 2020

 

VÝSTAVA "ZVĚŘ NA ŠUMAVĚ"

Spolek Slunečnice Vimperk pořádá výstavu keramických výrobků dětí a uživatelů Spolku Slunečnice. Výstava proběhne v měsících říjen a listopad. Podrobné informace, kde bude možné keramická díla obdivovat naleznete v pozvánce. 

Uveřejněno dne 30. 9. 2020.

 

SCHVÁLENÍ VÝSLEDKŮ KRAJSKÉHO DOTAČNÍHO PROGRAMU PRO ROK 2020

Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém jednání dne 24. 9. 2020 schválilo výsledky Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2020. Výsledky dotačního programu naleznete zde.

Uveřejněno dne 29. 9. 2020 

 

MIMOŘÁDNÉ DOTAČNÍ ŘÍZENÍ MPSV PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB - 2. KOLO

MPSV vyhlásilo mimořádné dotační řízení pro rok 2020 zaměřené na financování zvýšených provozních výdajů a sanaci výpadku příjmů v souvislosti s přijímáním karanténních opatření, mimořádných opatření a krizových opatření v sociálních službách v souvislosti s epidemií COVID 19. Jedná se o již 2. kolo výzvy a poskytovatelé sociálních služeb mohou žádosti podávat od 12. do 26. 10. 2020

Podrobné informace o mimořádném dotačním řízení naleznete zde

Uveřejněno dne 23. 9. 2020

 

KOMENTÁŘ K VYBRANÝM ČÁSTEM METODIKY JČK–2021

Vážení poskytovatelé sociálních služeb, 
vzhledem k tomu, že je již možné podávat žádosti o poskytnutí účelové dotace dle § 101a zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Vás tímto upozorňujeme, že Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje zpracoval doplňující komentář k Metodice pro poskytování účelové dotace pro rok 2021, který naleznete zde. (.pdf).

Uveřejněno dne 18. 9. 2020

 

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MZ ČR PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Mimořádné opatření MZ ČR se konkrétně týká domovů pro seniory, domovů pro osoby se zdravotním postižením, domovů se zvláštním režimem a odlehčovacích služeb v pobytové formě. Opatření je účinné od 2.9.2020 a týká se nařízení postupu v případě provádění karantény. Kompletní znění mimořádného opatření naleznete zde.  

Uveřejněno dne 4. 9.2020

 

ŽÁDOST O AKCEPTACI ZMĚNY - PRO ROK 2021

Poskytovatelé v případě změny kapacit a/ nebo dostupnosti sociální služby, vyplní formulář Žádost o akceptaci změny a společně s povinnými přílohami "Vyjádření OÚ ORP a Vyjádření obce k potřebnosti sociální služby" v termínu do 15. 9. do 31. 10. 2020 zašlou jako specifickou přílohu žádosti o dotaci v rámci dotačního řízení. Změny u konkrétní služby musí být promítnuty do poskytování této sociální služby (zaznamenány v Registru poskytovatelů sociálních služeb) před podáním Žádosti, byť s odloženou účinností od 1. 1. 2021. 

Vyjádření OÚ ORP a Vyjádření obce není požadováno u snižování kapacit, v ostatních případech se dokládá ve vztahu ke změně specifikace sociální služby. 

Podrobnější informace a postup podání Žádosti naleznete v dokumentech ke stažení. V případě potřeby kontaktujte Mgr. Moniku Hanzelyovou 386 720 814 (hanzelyova@kraj-jihocesky.cz) nebo Bc. Lucii Marešovou 386 720 741 (maresova@kraj-jihocesky.cz)

Uveřejněno dne 3. 9.2020

 

AKČNÍ PLÁN STŘEDNĚDOBÉHO PLÁNU ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2021

Zastupitelstvo Jihočeského kraje usnesením č. 161/2020/ZK-28 ze dne 25. 6. 2020 schválilo dokument Akční plán Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2021. 

Aktuální verzi tohoto dokumentu včetně vypořádání došlých připomínek zaslaných k Akčnímu plánu SPRSS JčK pro rok 2021 naleznete zde

Uveřejněno dne 29. 6. 2020

 

VYHLÁŠENÍ KRAJSKÉHO DOTAČNÍHO PROGRAMU NA PODPORU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2020

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo na svém jednání dne 25. 6. 2020 vyhlášení Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2020. Účelem programu ja podpora sociálních služeb, které jsou poskytovány na území Jihočeského kraje. Termín pro podávání žádostí je stanoven od 27. 7. 2020 do 10. 8. 2020 do 12:00 hodin.  Pravidla programu včetně příloh naleznete zde, pravidla pro vyplnění a stažení el.žádosti na stránkách Jihočeského kraje v sekci Dotace, Fondy EU.

Uveřejněno dne 26. 6. 2020

 

MANAGEMENT SOCIÁLNÍCH SLUŽEB - NOVÝ STUDIJNÍ OBOR

Nový studijní obor "Management sociálních služeb" otevře od října vysoká škola CEVRO Isntitut, z.ú. Studijní obor je možné absolvovat prezenční formou studia v Praze nebo kombinovanou formou studia v Českém Krumlově. Podrobné informace o tomto nově akreditovaném studijním oboru naleznete přímo na stránkách CEVRA nebo zde.

Uveřejněno 25. 6. 2020

 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - PRACOVNÍK/PRACOVNICE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

NAZARET, středisko Husitské se sídlem v Borovanech vypisuje výběrové řízení na pozici pracovníka/pracovnice v sociálních službách. Podrobné informace naleznete zde. V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem na emailovou adresu reditel.nazaret@gmail.cz. Předpokládaný termín nástupu polovina září 2020.

Uveřejněno dne 18. 6. 2020

 

MIMOŘÁDNÉ DOTAČNÍ ŘÍZENÍ MPSV ČR

Vážení poskytovatelé sociálních služeb, 
dovolujeme si Vás upozornit, že se blíží konečný termín mimořádného dotačního řízení MPSV ČR, v jehož rámci je možné žádat o prostředky na mimořádné odměny pro pracovníky sociálních služeb. Dotační řízení má uzávěrku 15. 6. 2020.

Dotace je určena na mimořádné odměny nad rámec mzdy a platu za práci ve ztíženém pracovním prostředí, kdy byli zaměstnanci sociálních služeb v období od 13. 3. 2020 do 31. 5. 2020 vystaveni riziku nákazy v souvislosti s epidemií COVID_19. 

Detailní podmínky k mimořádnému dotačnímu řízení jsou uvedeny na stránkách MPSV ČR, odkaze naleznete zde (.pdf). 

Uveřejněno dne 10. 6. 2020

 

ARCHA BOROVANY - PRACOVNÍ POLIČKA NA DOSAH

Do 2. 7. 2020 je možné podpořit projekt "Pracovní polička na dosah" pečovatelské služby Archa Borovany o.p.s. Pečovatelská služba Archa zaměstnává na chráněném pracovním trhu osoby se zdravotním postižením, kterým by ráda pořídila pracovní nábytek na míru. Projekt je možné podpořit v rámci akce ČSOB pomáhá regionům zde.

Uveřejněno dne 10. 6. 2020

 

MÁTE PROBLÉMY S HRAZENÍM NÁKLADŮ NA BYDLENÍ V SOUVISLOSTI S KORONAVIREM?

Na webových stránkách Magistrátu města České Budějovice jsou uveřejněny rady a informace pro občany týkající se nouzového stavu. Jedná se o dokument s názvem "Máte problémy s hrazením nákladů na bydlení v souvislosti s koronavirem?" ve kterém naleznete informace o možnostech pomoci a podpory v době pandemie COVID-19. 

Více informací naleznete zde (.pdf).

Uveřejněno dne 3. 6. 2020

 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici pracovníka v sociálních službách pro sociálně terapeutickou dílnu. Výběrové řízení se uskutečné dne 18. 6. 2020 od 13:00 hodin na adrese: Chelčice 1, 389 01 Vodňany. V případě potřeby je možné kontaktovat Magdalénu Fryšovou, e-mail: admin@linhart-chelcice.cz, tel.: 777 619 723. Požadavky na pracovné pozici naleznete zde.

Uveřejněno dne 28. 5. 2020

 

STANOVISKO K ČERPÁNÍ DOTACE ZE ZDROJŮ MPSV PO DOBU VYHLÁŠENÍ NOUZOVÉHO STAVU V ROCE 2020

Odbor sociálních věcí Jihočeského kraje vydává z důvodů častých dotazů ze strany poskytovatelů sociálních služeb stanovisko k čerpání dotace ze zdrojů MPSV na náklady vzniklé v době vyhlášeného nouzového stavu, zvláště pak na osobní náklady zaměstnanců. Znění stanoviska naleznete zde.

Uveřejněno dne 23. 4. 2020.

 

AKČNÍ PLÁN STŘEDNĚDOBÉHO PLÁNU ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2021 - VEŘEJNÉ PŘIPOMÍNKOVÁNÍ

Jihočeský kraj informuje odbornou i laickou veřejnost o  zahájení veřejného připomínkování k dokumentu Akční plán Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb pro rok 2021 (AP SPRSS JčK), který reaguje na platný Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2019–2021. 

Připomínky k AP SPRSS JčK mohou zadavatelé, poskytovatelé i uživatelé sociálních služeb zasílat prostřednictvím vyplněného formuláře elektronicky na adresu planovani@kraj-jihocesky.cz, v termínu od 23. 4. 2020 do 11. 5. 2020. Došlé připomínky budou vypořádány na jednání Krajské koordinační skupiny a zveřejněny na Sociálním portálu Jihočeského kraje. 

Formulář k veřejnému připomínkování (.doc)

Uveřejněno dne 23. 4. 2020

 

POMOC OHROŽENÝM RODINÁM 

Níže naleznete informace o různých formách pomoci pro rodiny v nouzi v návaznosti na opatření související s COVID-19.  Jedná se zejména o nadace, psychologickou a psychoterapeutickou pomoc, právní poradenství, linky pomoci, užitečné odkazy týkající se dávek státní sociální podpory, dávek pomoci v hmotné nouzi a příspěvku na péči. 

Podrobnější informace naleznete na odkazu - Pomoc ohroženým rodinám (.pdf). - aktualizace 23. 4. 2020 

Uveřejněno dne 15. 4. 2020

 

MAPA PEČOVATELSKÝCH SLUŽEB 

Asociace poskytovatelů sociálních služeb a Společnost Podané ruce, o.p.s., vytvořily mapu pečovatelských služeb na webu www.mapapecovatelskychsluzeb.cz, kde si každý senior, rodinný příslušník seniora či starosta každé obce může najít, které pečovatelské a asistenční služby jsou poblíž jeho obce, zkontaktovat se s nimi, projednat požnou spolupráci a následně prostřednictvím webu vygenerovat univerzální leták k šíření do všech domácností, aby se ti, kteří nějakou naléhavou službu potřebuji, mohli pomoci účinně dovolat. 

V případě nejasností se obracejte na adresu info@mapapecovatelskychsluzeb.cz, nebo volejte Matěji Hollanovi tel.: +420 774 956 148. 

Tisková zpráva (.pdf).

Uveřejněno dne 2. 4. 2020 

 

VÝZVA K PODÁVÁNÍ ŽÁDOSTÍ O POSKYTNUTÍ NADAČNÍHO PŘÍSPĚVKU

Nadace Karel Komárek Family Foundation se rozhodla reagovat na současnou situaci vyhlášením tzv. rychlých grantů určených na podporu organizací, které pomáhají seniorům ohroženým současnou krizí související s pandemií koronaviru. Plné znění grantové výzvy je k dispozici zde

Podpora je určena organizacím, které pomáhají seniorům ohroženým současnou krizí. Žadatelem může být pouze nestátní nezisková organizace se sídlem v České republice. Vyplněná žádost se podává prostřednictvím formuláře. Výzva je vyhlášena na dobu neurčitou do odvolání. 

Podrobnější informace, včetně formuláře ke stažení, naleznete na stránkách Nadace Karel Komárek Family Foundation.  

Uveřejněno dne 26. 3. 2020

 

SPOLEK SLUNEČNICE - ROUŠKY PRO ORP VIMPER

Spolek Slunečnice nabízí šití jednoduchých látkových roušek zdarma pro území ORP Vimperk, jako první ochranu potřebným. Denní kapacity je max. 100 ks. V případě zájmu prosím pište na e-mail: spolek.slunecnice@seznam.cz.

Uveřejněno dne 25. 3. 2020

 

NABÍDKA POTRAVINOVÉ BANKY JIHOČESKÉHO KRAJE - POMOC OBCÍM PRO SENIORY A DALŠÍ OBYVATELE 

Potravinová banka Jihočeského kraje nabízí obcím a městům, kteří zajišťují seniorům dovážky nákupů, možnost odběru čerstvých potravin ze skladu (sklad je umístěn v Českých Budějovicích).

K dispozici jsou jogurty, sýry a další čerstvé mléčné a rostlinné produkty (rostlinné tuky), podle aktuálních dodávek. Většina potravin pochází ze zdrojů programu "Mléko do škol". 

Odběr je nenárokový, stejně jako skladba potravin. Podmínkou je distribuce občanům ZDARMA a uchování v chladu. Doporučeno je přidávat tyto potraviny zdarma k distribuovaným nákupům. 

Minimální odběr ze skladu Potravinové banky je 1 "banánová krabice". Pokud si nemůžete zajistit vyzvednutí, lze se dohodnout i na distribuci, ale s ohledem na dostupné kapacity. 

Momentálně není možnost pomoci trvanlivými potravinami a nejsou ani kapacity na přípravu balíčku, proto prosím tyto služby nežádejte. 

Pokud máte zájem, prosím kontaktuje Potravinovou banku Jihočeského kraje na telefonu: 777 509 052 (krizová linka). 

Uveřejněno dne 18. 3. 2020

 

MĚSTO JINDŘICHŮV HRADEC NABÍZÍ NOVOU SLUŽBU PRO SENIORY

S ohledem na aktuální situaci nabízí město Jindřichův Hradec od úterý 17. 3. 2020 seniorům ve věku 60+ novou službu - nákup základních potravin, drogerie, vyzvednutí léků. Služba bude jindřichohradeckým seniorům poskytnuta zdarma, klienti uhradí pouze za nákup požadovaného zboží. 

Více informací a telefonní čísla naleznete zde (.pdf).

Edit: Pro osoby v karanténě bude dovoz potravin zajišťovat Český červený kříž - telefon: 775 377 320. 

Uveřejněno dne 17. 3. 2020

 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK, PORADNA EVA PRO ŽENY A DÍVKY V NOUZI

Diecézní charita České Budějovice vyhlašuje výběrové řízení na pozici sociálního pracovníka v Poradně Eva pro ženy a dívky v nouzi. Přihlášky je možné zasílat na adresu: Diecézní charita České Budějovice, Kanovnická 18, 370 01 České Budějovice nebo na e-mail: prace@dchcb.charita.cz nejpozději do 20. 3. 2020.

Podrobné informace k výběrovému řízení jsou uvedeny zde (.pdf)

Uveřejněno dne 11. 3. 2020

 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - PORADCE/PORADKYNĚ RANÉ PÉČE

Společnost pro ranou péči, poskytující již 27 let své služby rodinám s dětmi s postižením na území České republiky, vypisuje pro své pracoviště v Českých Budějovicích výběrové řízení na místo Poradce/poradkyně rané péče/sociální pracovník na úvazek 1,0 pro terénní práci v rodinách dětí raného věku se zrakovým a kombinovaným postižením na území Jihočeského kraje. Více informací se dozvíte zde. Termín pro podání přihlášek je do 13. 3. 2020.

Uveřejněno dne 4. 3. 2020

 

MARS - 24-HODINOVÝ CVIČEBNÍ MARATON S ROZTROUŠENOU SKLERÓZOU

V termínu 6. - 7. března 2020 se v areálu Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity, na katedře VKZ uskuteční již 9. ročník 24-hodinového cvičebního maratonu na podporu léčby roztroušené sklerózy - MaRS. Pro návštěvníky je po oba dva dny připraven petsrý cvičební program pod vedením zkušených lektorů. První cvičení  v pátek 6. 3. 2020 bude zahájeno v 16:00 hodin. MaRS organizuje Unie ROSKA České Budějovice, která se již do roku 1993 věnuje pomoci a podpoře nemocným roztroušenou sklerózou a jejich blízkým. Akce je organizována ve spolupcási s nadačním fondem Impuls. Podrobné informace včetně kompletního programu a adresy místa konání naleznete zde.

Uveřejněno dne 4. 3. 2020

 

VÝSLEDKY DOTAČNÍHO ŘÍZENÍ PRO ROK 2020

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo na svém jednání dne 20. 2. 2020 rozdělení finačních prostředků v rámci dotačního řízení pro poskytovatele sociálních služeb v Jihočeském kraji pro rok 2020. Výsledky naleznete  v sekci Účelová dotace - dotační řízení pro rok 2020.

Uveřejněno dne 24. 2. 2020

 

AKČNÍ PLÁN STŘEDNĚDOBÉHO PLÁNU ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2021 - ZAHÁJENÍ ZPRACOVÁNÍ

Jihočeský kraj informuje odbornou i laickou veřejnost, že zahájil zpracování dokumentu Akční plán Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2021 (AP SPRSS JčK), který reaguje na platný Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2019 - 2021. Při tvorbě tohoto dokumentu budou využita dostupná data z Registru poskytovatelů sociálních služeb, informace od poskytovatelů sociálních služeb i data z interních zdrojů krajského úřadu, především ze žádostí poskytovatelů sociálních služeb o zařazení konkrétních služeb do základní sítě na území Jihočeského kraje, dále ze žádostí o poskytnutí dotace v rámci dotačního řízení Jihočeského kraje pro rok 2020, včetně přehledů o finančních prostředcích poskytnutých z dalších zdrojů. 

Podnět k AP SPRSS JčK a nastavení základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji pro rok 2021 mohou zadavatelé, poskytovatelé i uživatelé sociálních služeb zaslat prostřednictvím vyplněného formuláře elektronicky na adresu planovani@kraj-jihocesky.cz v termínu do 9. března 2020. Došlé připomínky budou předloženy k projednání Krajské koordinační skupině. 

Formulář pro podání podnětů ke stažení zde (.docx)

Uveřejněno dne 17. 2. 2020

 

KULATÝ STŮL RODINNÁ A SENIORSKÁ POLITIKA V OBCÍCH JIHOČESKÉHO KRAJE

Ministerstvo práce a sociálních věcí a Jihočeský kraj Vás zvou na kulatý stůl Rodinná a seniorská politika v obcích Jihočeského kraje, který se koná 26. 2. 2020 od 9:00 do 14:00 hodin, na Krajském úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. 

Více informací včetně kontaktů pro podání přihlášky naleznete v pozvánce

Uveřejněno dne 11. 2. 2020

 

20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ CENTRA SOCIÁLNÍ POMOCI VODŇANY

Dne 20. 1. 2020 oslaví Centrum sociální pomoci Vodňany 20 let od svého založení. Centrum sociální pomoci Vodňany poskytuje pečovatelskou službu pro ORP Vodňany a současně provozuje i domov pro seniory. Za dobu svého působení získala organizace i řadu ocenění za poskytování svých služeb. Oslava 20. výročí bude zahájena od 17:00 hodin v sídle Centra sociální pomoci Vodňany. Podrobný program naleznete zde.

 Uveřejněno 14. 1. 2020

 

KRAJSKÝ DOTAČNÍ PROGRAM NA PODPORU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2019 - VYPOŘÁDÁNÍ A VYÚČTOVÁNÍ DOTACE

Upozorňujeme poskytovatele sociálních služeb, že v sekci Financování sociálních služeb na Sociálním portálu Jihočeského kraje byly uveřejněny pokyny pro finanční vypořádání a vyúčtování dotace poskytnuté v rámci Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2019.

Uveřejněno 16. 12. 2019

 

SOCIÁLNÍ SLUŽBY ZAŘAZENÉ DO ZÁKLADNÍ SÍTĚ V JIHOČESKÉM KRAJI NA OBDOBÍ 2020-2021

V návaznosti na Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji na období 2019 - 2021 a na Pravidla pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, byla Zastupitelstvem Jihočeského kraje usnesením č. 387/2019/ZK-25 ze dne 12. 12. 2019 schválena aktualizace základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji na období 2020-2021

V termínu od 15. 9. - 31. 10. 2019 podalo 40 poskytovatelů, podle výše zmíněných Pravidel, celkem 53 žádostí k jednotlivým sociálním službám, z toho 5 žádostí o zařazení služby do základní sítě na období 2020-2021 a 48 žádostí o akceptaci změny ve specifikaci sociální služby, která je součástí základní sítě v Jihočeském kraji. 

Hodnocení jednotlivých žádostí probíhalo v listopadu 2019, podle aktuálně platných Kritérií hodnocení sociálních služeb pro zařazení do základní sítě v Jihočeském kraji, která byla schválena v červnu 2018.  

Přehled sociálních služeb zařazených do základní sítě Jihočeského kraje 2020-2021 (.pdf)

Uveřejněno dne 13. 12. 2019

 

BUDĚJCKÁ NOCLENKA

Zakoupením Budějcké noclenky umožníte člověku bez domova přespat v teplé posteli v Noclehárně Domu sv. Pavla, kterou zajišťuje Městská charita České Budějovice. Současně koupí noclenky, jejíž cena je 50,-Kč, umožníte člověku bez domova se najíst, osprchovat a začít řešit svou životní situaci. Více informací o projektu včetně odkazu na přispění naleznete zde.

Uveřejněno dne 12. 12. 2019

 

DOTAČNÍ PROGRAMY JIHOČESKÉHO KRAJE

Od 2. ledna 2020 bude možné podávat žádosti do vyhlášených dotačních programů Jihočeského kraje. Vyhlášeny jsou mimo jiné dotační programy na podporu rodinné politiky, na podporu paliativní péče, na podporu služeb nedefinovaných v zákoně č. 108/2006 Sb. o sociálních službách. Podrobné informace o jednotlivých programech a jejich podmínkách naleznete na webových stránkách Jihočeského kraje.

Uveřejněno dne 12. 12. 2019

 

NÁRODNÍ CENA KVALITY "ZAMÍŘILA" I DO JIŽNÍCH ČECH

THEIA - krizové centrum o.p.s. převzala dne 26. 11. 2019 prestižní ocenění Rady kvality České republiky "Společensky odpovědná organizace II. stupně".
Jsme hrdí na celý náš tým, který po mnoho let odvádí výbornou práci a toto ocenění potvrdilo, že cesta, kterou jsme se před čtyřmi lety vydali, byla správná a budeme v ní dále pokračovat. Děkujeme všem, kteří nás podporují, těm, kteří nám na této cestě pomáhají, bez nich by to prostě nebylo možné. Veliký dík patří celému týmu THEIA, který tyto myšlenky sdílí a v tomto duchu tvrdě pracuje. Zveřejněno na facebookových stránkách organizace. 

Uveřejněno dne 4. 12. 2019

 

VÝSTAVA "KAŽDÝ MÁME SVÉHO ANDĚLA"

Spolek Sluněčnice pořádá od 13. listopadu 2019 výstavu s poetickým názvem "Každý máme svého anděla". Jedná se o výstavu prací dětí a uživatelů Spolku Slunečnice. Výstava je součástí projektu Keramika ve Slunečnici V. podpořenou Jihočeským krajem. Výstava bude probíhat na třech místech - od 13. 11. 2019 ji můžete vidět v prostorách Střední a Základní školy v Nerudově ulici ve Vimperku a od 25. 11. 2019 V Kavárně Ve Skále a Kavárně Happy Coffee taktéž ve Vimperku. Podrobnosti naleznete v přiloženém plakátu.

Uveřejněno dne 11. 11. 2019

 

CENA KVALITY V SOCIÁLNÍ PÉČI ZA ROK 2019 MÍŘÍ I DO JIHOČESKÉHO KRAJE

Cenu kvality v sociální péči, soutěž o nejlepšího poskytovatele sociálních služeb v České republice, pořádá již od roku 2004 redakce časopisu Péče o seniory ve spolupráci s Radou kvality ČR. Jedná se o významný projekt s celkově vysokým kreditem v rámci Národního programu podpory kvality v ČR. V letošním roce v ní uspěla i jedna z jihočeských sociálních služeb, a to chráněné bydlení Naplno, které je součástí Centra sociálních služeb Jindřichův Hradec.

Bližší informace jsou uvedeny v přiložené tiskové zprávě.

Uveřejněno dne 8. 11. 2019

 

TÝDEN RANÉ PÉČE

V týdnu od 4. do 11. listopadu 2019 probíhá již dvanáctý ročník osvětové kampaně Týden rané péče. Každoročně se do něj zapojují poskytovatelé sociální služby rané péče po celé České republice a nejinak tomu bude rovněž v Českých Budějovicích. Letošní 12. ročník osvětové kampaně chce rozšířit povědomí o sociální službě raná péče. Jedná se o službu, která pomáhá rodinám překonávat těžké situace při výchově dítěte s postižením.

Podrobnější informace naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Uveřejněno dne 6. 11. 2019

 

KULATÉ STOLY V RÁMCI PROJEKTU IMPLEMENTACE POLITIKY STÁRNUTÍ

V rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň se budou uskutečněny dva kulaté stoly.

První je ve spolupráci Ministerstva práce a sociálních věcí s Teologickou fakultou Jihočeské univerzity, na téma Péče o seniory s demencí. Kulatý stůl se uskuteční 8. 11. 2019 od 9:00 hodin v prostorách Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Podrobnější informace naleznete v programu (.pdf). 

Druhý kulatý stůl je pořádán ve spolupráci Ministerstva práce a sociálních věcí s Křesťanským rodinným centrem Petrklíč, Střediskem křesťanské pomoci pastelka a komunitní nadací KONABO, jehož tématem bude Hospicová péče na Jihu Čech. Kulatý stůl se uskuteční v prostorách Křesťanského rodinného centra Petrklíč v Českých Budějovicích 11. 11. 2019 od 9:00 hodin. Podrobnější informace naleznete v programu (.pdf). 

Kontaktní osobou je Bc. Alena Bártíková, tel.: 770 147 923, e-mail: alena.bartikova@mpsv.cz.

Uveřejněno dne 24. 10. 2019

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V PORADNĚ NÁRODNÍ RADY OSOB SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Ve čtvrtek 10. října 2019 od 10:00 hodin budou pro širokou veřejnost "otevřeny dveře" v poradně Národní rady pro osoby se zdravotním postižením. Pro všechny návštěvníky z řad laické i odborné veřejnosti je připraven program, jehož součástí je mimo jiné seznámení se s činností poradny, představení činností Národní rady pro osoby se zdravotním postižením nebo možnost se na cokoliv zeptat přímo pracovníků poradny. Více informací včetně adresy místa konání naleznete zde.

Uveřejněno dne 4. 10. 2019

 

TÝDEN OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ

Akce s názvem "Týden obyčejného šílenství" proběhne v úterý 8. 10. 2019 v Českých Budějovicích a ve čtvrtek 10. 10. 2019 v Českém Krumlově. Jedná se o kampaň na podporu lidí s duševním onemocněním, a tématem pro letošní rok je "Prášek všechno nezachrání". Akce začne besedou v českobudějovické Solnici na třaskavé téma, zda jsou léky všespásným lékem na duševní onemocnění.

Návštěvníky čeká den otevřených dveří ve FOKUSu, promítání filmu o rušení léčeben v Itálii, divadlo koncert a mnoho dalšího. 

Podrobnější informace naleznete v programu (.pdf). 

Uveřejněno dne 3. 10. 2019

 

TÝDEN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V ČESKÉ REPUBLICE

V týdnu od 7. října do 13. října 2019 se v celé České republice uskuteční již XI. ročník Týdne sociálních služeb, jehož hlavním smyslem je upozornit veřejnost na sociální služby v České republice a představit jejich fungování a činnosti. V rámci Týdne sociálních služeb, kterou organizuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb s řadou partnerů po celé ČR, proběhne řada akcí, na kterých se jednak setkájí poskytovatelé se zástupci státu, krajů, měst a obcí, aby diskutovali o sociálních službách, ale probíhá i řada akcí, které jsou zaměřeny na širokou veřejnost - dny otevřených dveří, workshopy, výstavy nebo konference.

V rámci Jihočeského kraje je možné navštívit například akce v rámci Týdne obyčejného šílenství, který organizuje Fokus České Budějovice. Připraveny jsou přednášky, koncerty, workshopy a dne 9. 10. 2019 proběhně Den otevřených dveří. Podrobný program naleznete zde

V Prachaticích se dne 9. 10. 2019 uskuteční Veletrh sociálních a doprovodných služeb v Prachaticích, podrobné informace naleznete zde.

Uveřejněno dne 26. 9. 2019


PODÁNÍ ŽÁDOSTI O AKCEPTACI ZMĚNY VE SPECIFIKACI SOCIÁLNÍ SLUŽBY NA ROK 2020 - METODICKÝ POKYN 1/2019

V souvislosti s vyhlášením dotačního řízení Jihočeského kraje na podporu sociálních služeb v termínu od 15. 9. 2019 do 31. 10. 2019, zpracoval odbor sociálních věcí metodický pokyn pro podávání Žádosti o akceptaci změny ve specifikaci sociální služby na rok 2020. 

Podrobnější informace naleznete v Pravidlech pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, nebo v případě dotazů kontaktujte Mgr. Moniku Hanzelyovou 386 720 814 (hanzelyova@kraj-jihocesky.cz) nebo Bc. Lucii Sedláčkovou 386 720 741 (sedlackova@kraj-jihocesky.cz). 

Metodický pokyn ke stažení zde (.pdf). 

Uveřejněno dne 17. 9. 2019

 

#KAFESBABI

Pečovatelská služba ARCHA ve spolupráci s Kavárnou ZÁMEK přináší do Borovan projekt #kafesbabi. Cílem tohoto projektu, který probíhá po celé České republice, je posílení vztahu mezi mladou generací a generací našich prarodičů. Stačí tedy pozvat své prarodiče, rodiče nebo osamělého seniora ze sousedství na kafe a strávit spolu společný čas. Podrobné informace o projektu naleznete na stránkách www.kafesbabi.czFotografii s prarodiči je možné poslat na facebookovou stránku archaborovany například s hastagem #kafesbabi nebo #pivosdědou a získáte v Kavárně ZÁMEK dvě kávy zdarma.

Projekt byl zahájen 1. 9. 2019 a potrvá do konce října 2019. Další informace naleznete v pozvánce.

Uveřejněno dne 12. 9. 2019

 

SETKÁNÍ POSKYTOVATELŮ PEČOVATELSKÉ SLUŽBY Z JIHOČESKÉHO KRAJE

Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje, pořádal dne 13. 8. 2019 školící akci pro poskytovatele pečovatelské služby dle §40 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Hlavními tématy setkání byla pravidla poskytování pečovatelské služby a opakující se nedostatky z kontrol hospodaření s veřejnými prostředky. 

V případě dotazů lze kontaktovat přednášející Mgr. Helenu Kocmanovou 386 720 623 (kocmanova@kraj-jihocesky.cz), nebo Ing. Petru Hypšovou 386 720 757 (hypsova@kraj-jihocesky.cz). 

Materiály, které byly na setkání prezentovány:

1. Pravidla poskytování pečovatelské služby (.pdf)

2. Nedostatky z kontrol (.pdf)

Uveřejněno dne 6. 9. 2019 

 

VYKAZOVÁNÍ VÝKONŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB - DIAGRAM

Odborem sociálních věcí ve spolupráci s poskytovateli sociálních služeb byl zpracován diagram, který je využitelný při sledování výkonů sociálních služeb za období 1. 7. 2019 - 31. 12. 2019. Diagram přehledně zobrazuje rozdělení výkonů přímé a nepřímé práce, která je ve prospěch klienta nebo s ním nesouvisí. 

V případě nejasností kontaktujte Bc. Lucii Sedláčkovou nebo Mgr. Moniku Hanzelyovou.

Diagram ke stažení zde (.pdf).

Uveřejněno dne 30. 8. 2019

 

LETNÍ SPORTOVNÍ DEN S HANDICAPEM NA LIPNĚ

Dne 22. srpna 2019 se v rámci Lipno Sport Festu uskuteční od 10:00 hodin Sportovní den s handicapem, jehož součástí budou ukázky a možnost sportovního vyžití pro handicapované sportovce. Součástí programu budou mimo jiné závody na tandemovém kole, stolní tenis pro nevidomé, možnost vyzkoušet si handbike s elektromotorem a mnoho dalšího. Podrobný program naleznete zde. Akce se zúčastní i zlatý paralympik Arny Petráček.

Uveřejněno dne 13. 8. 2019

 

"DRŽME SE SÍTĚ"

Krizové centrum pro děti a rodinu v Jihočeském kraji, z.ú. vydalo v rámci projektu "Síťování odborníků jižních Čech" realizovaného z Operačního programu Zaměstnanost publikaci "Držmě se sítě". Jedná se o Metodiku síťování určenou pro odborníky z oblasti péče o ohrožené rodiny a děti. Metodika je ke stažení zde.

Současně Krizové centrum pro děti a rodinu v Jihočeském kraji, z.ú. (Jiráskovo nábřeží 10, České Budějovice) organizuje každý třetí čtvrtek v měsíci supervizní seminář. Supervize probíhá od 12:00 do 14:30 hodin pod vedením supervizora Jana Knetla. Podrobné informace včetně přihlašovacího formuláře naleznete zde.

Uveřejněno dne 10. 7. 2019

 

SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB 55+

Ministerstvo práce a sociálních věcí a Jihočeský pakt zaměstnanosti vyhlašují ocenění "Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+" Jihočeský kraj 2019. Do soutěže se mohou přihlásit podnikatelské subjekty, veřejná a státní správa nebo nestátní neziskové organizace, které mají nejméně 1 rok historii a sídlo společnosti nebo pobočku v Jihočeském kraji. Přihlásit do soutěže je možné prostřednictvím odkazu zde, kde je nutné vyplnit přihlášku a dotazník a to nejpozději do 30. 9. 2019. Záštitu nad touto akcí přijal náměstek Jihočeského kraje Mgr. Zdeněk Dvořák a ministryně práce a sociálních věcí ČR Dipl. -Pol. Jana Maláčová, MSc. Podrobné informace naleznete v tiskové zprávě.

Uveřejněno dne 9. 7. 2019

 

KAMPAŇ "POMOZTE NÁM ZACHOVAT MATEŘSKÁ A RODINNÁ CENTRA"

Mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy spustilo dne 17. 6. 2019 ve spolupráci a za podpory ostatních rodinných a mateřských center z celé České republiky kampaň "Pomozte nám zachovat mateřská a rodinná centra". Součástí této kampaně je i e-petice. Cílem kampaně je mimo jiné zabránit znehodnocení dosavadní práce center a zachování jejich fungovaní a rozvoj v dalších letech s cílem zajistit kvalitní péči o děti a jejich rodiny. Podrobné informace o celé kampani, problémech, která musí mateřská a rodinná centra aktuálně řešit a odkaz na i-petici naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Uveřejněno dne 8. 7. 2019

 

PRAKTICKÁ SEBEOBRANA PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM A SENIORY

Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory, o.p.s. pořádá v rámci projektu "Praktická sebeobrana pro osoby se zdravotním postižením a seniory" seminář sebeobrany. Semináře pod vedením zkušeného lektora Ing. Martina Hermanna se budou konat každé pondělí  počínaje 15. 7. 2019 od 15:00 hodin do 18:00 hodin. Vstupné je pro účastníky zdarma. Všechy podrobné informace včetně místa konání naleznete v příloze.

Uveřejněno dne 2. 7. 2019

 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA VEDOUCÍHO SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA V INTERVENČNÍM CENTRU

Diecézní charita České Budějovice vyhlašuje výběrové řízení na vedoucího sociálního pracovníka v intervenčním centru pro osoby ohrožené domácím násilím. Přihlášky je možné zasílat na adresu: Diecézní charita České Budějovice, Kanovnická 18, 370 01 České Budějovice nebo na e-mail: prace@dchcb.charita.cz nejpozději do 14. 7. 2019. Podrobné informace k výběrovému řízení jsou uvedeny zde.

Uveřejněno 2. 7. 2019AKTUALIZACE ZÁKLADNÍ SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V JIHOČESKÉM KRAJI

Zastupitelstvo Jihočeského kraje svým usnesením č. 214/2019/ZK-22 ze dne 27. 6. 2019 schválilo aktualizaci zařazení sociálních služeb do Základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji. Základní síť naleznete zde. V této souvislosti byla schválena i změna č. 1 Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2019 - 2021. Důvodem atkualizace základní sítě a SPRSS JčK na období 2019 - 2021 je aktualizace nastavení základní sítě u sociálních služeb pečovatelská služba a chráněné bydlení na základě zjištění potřebnosti těchto služeb na konkrétním území Jihočeského kraje. Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2019 - 2021 ve změněné verzi naleznete zde.

Uveřejněno 1. 7. 2019

 

AKČNÍ PLÁN STŘĚDNĚDOBÉHO PLÁNU ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2020

Zastupitelstvo Jihočeského kraje usnesením č. 219/2019/ZK-22 ze dne 27. 6. 2019 schválilo Akční plán SPRSS JčK pro rok 2020. Jeho aktuální verzi naleznete zde. Současně zde nalezenete i dokument shrnující vypořádání zaslaných připomínek k Akčnímu plánu SPRSS JčK pro rok 2020.

Uveřejněno 1. 7. 2019

 

ÚČELOVÁ DOTACE JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2020

Dne 1. 7. 2019 byla vyhlášena výzva pro podávání žádostí v rámci účelové dotace dle § 101a zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, pro poskytovatele sociálních služeb pro rok 2020. Účelem dotace je spolufinancování neinvestičních nákladů, které souvisí s poskytováním sociálních služeb v období od 1. 1. 2020 do 31. 12. 2020. Podrobné informace včetně Metodiky a jejích příloh naleznete zde.

Uveřejněno dne 1. 7. 2019

 

INFORMACE PRO ŽADATELE O FINANČNÍ PODPORU V RÁMCI OPERAČNÍHO PROGRAMU ZAMĚSTNANOST - VÝZVA Č. 03_19_098

Žadatelé, kteří žádají o finanční podporu v rámci Operačního programu Zaměstnanost (Investiční priorita 2.2, Specifický cíl 1), výzva č. 03_19_098 Podpora procesů ve službách a podpora rozvoje sociální práce (relevantní pro projektu s vyrovnávací platbou pro žadatele či partnera s finančním příspěvkem), musí doložit povinnou přílohu č. 1a s názvem "Vyjádření objednatele sociální služby k projektu" ke každé sociální službě uvedené v projektu, v rámci které jsou náklady v projektu financovány formou vyrovnávací platby. Formulář povinné přílohy lze získat zde.

Z důvodu dostatečné časové rezervy na zpracování vyjádření Vás žádáme, aby byla tato povinná příloha č. 1a zaslána k vyplnění nejpozději do pondělí 22. 7. 2019. Po tomto termínu nebudou z časových důvodů formuláře zpracovány do termínu ukončení příjmu žádostí o podporu, tj. 31. 7. 2019. 

Podrobnější informace jsou dostupné na internetovém portálu Jihočeského kraje v sekci Krajský úřad/ Odbor sociálních věcí, záložka Povinná příloha k žádostem o podporu v OPZ.

V případě dotazů je možné kontaktovat Mgr. Moniku Hanzelyovou, tel: 386 720 814. 

Uveřejněno dne 20. 6. 2019

 

 PRACOVNÍ SKUPINY V RÁMCI PROCESU PLÁNOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 

Jihočeský kraj v rámci projektu "Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji III." při tvorbě sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji podporuje jednání pracovních skupin (dále jen PS) a nabízí možnost zapojení dalších aktérů z řad zadavatelů, poskytovatelů i uživatelů do procesu plánování sociálních služeb na jeho území. 

V každé pracovní skupině je přítomen manažer, metodik plánování, zástupce KÚ JčK a dalších aktéři. 

Hlavním úkolem PS je kvalifikovaně a srozumitelně navrhnout priority v poskytování sociálních služeb, opatření a následné aktivity vedoucí k dosažení vytyčených cílů. Výstupy PS budou sloužit jako podklady pro zpracování nového strategického dokumentu s názvem Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji na období 2022 - 2024. 

V případě zájmu zapojit se do PS, kontaktujte přímo manažery pro danou cílovou skupinu uživatelů, počet členů v PS je omezený. 

Pracovní skupiny:

PS pro seniory - manažerka Mgr. Bc. Daniela Davidová (daniela.davidova@cspvodnany.cz)

PS pro rodiny s dětmi - manažerka Mgr. Daniela Werbynská Laschová (reditel@tyn.charita.cz)

PS pro osoby se zdravotním postižením - manažer Mgr. Jan Šesták, Ph.D. (sestakj@arpida.cz)

PS pro osoby v krizi - manažer Bc. František Kaiseršot (kaisersot@meziproudy.cz)

PS pro osoby závislé nebo závislostí ohrožené - manažer Michal Němec (nemec@prevent99.cz)

 

Projekt je financován Evropskou unií z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost. Podrobnější informace o aktivitách projektu lze získat od manažerky projektu Mgr. et Mgr. Lenky Zevlové, tel.: 386 720 844, e-mail: zevlova@kraj-jihocesky.cz.

Uveřejněno dne 13. 6. 2019

 

RODINNÝ DEN / FAMILY DAY

Ve čtvrtek 13. června 2019 od 14:00 hodin se v Centru sociálních služeb Emausy uskuteční "RODINNÝ DEN". Pro návštěvníky je připraven kulturní program, který bude zakončen opékáním buřtů. Podrobnosti o programu a místě konání naleznete zde.

Uveřejněno 5. 6. 2019

 

VERNISÁŽ "NEBUĎME SLEPÍ"

Středisko rané péče SPRP, pobočka České Budějovice odstartuje dne 6. června 2019 slavnostní vernisáží netradiční výstavu "Nebuďme slepí". Výstava Vám ukáže, jak poradkyně již 25 let pracují v rodinách, kde se narodilo dítě s těžkým zrakovým či kombinovaným postižením nebo dítě předčasně narozené.
Samotná vernisáž se uskuteční 6. 6. 2019 od 14:30 hodin v IGY centru v Českých Budějovicích. Na vernisáži Vám pracovníci Střediska rané péče SPRP, pobočka České Budějovice ukáží, co vše je možné na vystavě zažít a na vlastní kůži si budou moci návštěvníci vyzkoušet, co prožívají děti s těžkou zrakovou vadou. Informace k vernisáži a výstavě naleznete zde.

Uveřejněno dne 4. 6. 2019

 

DOBROČINNÝ ZÁVOD - PUSŤ KAČKU

V neděli 9. června 2019 budou již poosmé do vln Vodáckého centra v Českých Budějovicích vypuštěny žluté plastové kachničky. Dobročinný závod Pusť kačku pomáhá dětem s handicapem v Jižních Čechách. Akci pořádají neziskové organizace APLA Jižní Čechy, z.ú. a I MY, o.p.s. Zapojit se může každý a to zakoupením startovního čísla za 50 Kč na webových stránkách www.pustkacku.cz nebo přímo na místě v den konání závodu. Organizátoři akce pak všechny takto přihlášené závodnice přivezou na start a vysypou je do vody. Padesátka kachniček, která protne cíl jako první, přinese svým majitelům lákavé ceny pro celou rodinu. 

Závod bude zahájen ve 13:00 hodin a součástí bude i bohatý doprovodný program - divadlo, tvůrčí dílničky, skákací hrad. Výtěžek závodu bude věnován na podporu sociální služby raná péče.

Uveřejněno 3. 6. 2019

 

SOCIÁLNÍ SLUŽBY ZAŘAZENÉ DO PODMÍNĚNÉ SÍTĚ - AKTUALIZACE KVĚTEN 2019

Zastupitelstvo Jihočeského kraje usnesením č. 151/2019/ZK-21 ze dne 23. 5. 2019 schválilo aktualizaci podmíněné sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji. Podmíněná síť byla zavedena z důvodu požadavku zařazení sociální služby do krajské sítě sociálních služeb v případě podávání žádostí o finanční podporu z evropských zdrojů, zejména v rámci výzev Operačního programu Zaměstnanost. Zařazení sociální služby do podmíněné sítě nezakládá jakékoliv právo či nárok zařadit tuto sociální službu do základní sítě a ze zdrojů Jihočeského kraje finančně podporovat její provoz po ukončení realizace projektu. 

Přehled sociálních služeb zařazených do podmíněné sítě v JčK (.pdf) - květen 2019

Uveřejněno dne 29. 5. 2019 

 

POKYNY PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB - 2. DÍL

Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje uveřejnil 2. díl metodických pokynů tentokrát na téma "Kontrola v místě poskytování sociální služby". Dokument je uložen v sekci Financování sociálních služebDoporučujeme poskytovatelům sociálních služeb, aby se s každým tematickým dílem seznámili.

Uveřejněno dne 22. 5. 2019

 

ŽÁDOST O AKCEPTACI ZMĚNY - AKTUALIZACE FORMULÁŘE

Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje aktualizoval formulář Žádost o akceptaci změny ve specifikaci sociální služby, která je součástí základní sítě sociálních služeb Jihočeského kraje. 

Poskytovatelé v případě změny kapacit a/ nebo dostupnosti sociální služby, vyplní formulář Žádost o akceptaci změny a společně s přílohami "Vyjádření OÚ ORP a Vyjádření obce k potřebnosti sociální služby" v termínu od 15. 9. do 31. 10. 2019 zašlou jako specifickou přílohu žádosti o dotaci v rámci dotačního řízení. Změny u konkrétní služby musí být promítnuty do poskytování této sociální služby (soulad s Registrem poskytovatelů) před podáním Žádosti, byť s odloženou účinností od 1. 1. 2020. 

Vyjádření OÚ ORP a Vyjádření obce není vyžadováno u snižování kapacit, v ostatních případech se dokládá pouze ve vztahu ke změně specifikace sociální služby. 

Potřebné dokumenty a postup podání Žádosti naleznete v aktuálně platných dokumentech ke stažení

Uveřejněno dne 21. 5. 2019

 

KULATÝ STŮL 55+

Ministerstvo práce a sociálních věcí, Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů a Jihočeská hospodářská komora si vás dovolují pozvat na kulatý stůl, který se koná 6. června od 9:00 hodin a kde se dozvíte zajímavé informace a výhody k zaměstnávání osob 55+. Součástí programu bude i vyhlášení ocenění Společnost přátelská zaměstnávání lidí 55+.

Podrobné informace včetně konkrétního termínu naleznete v informačním letáku. 

Uveřejněno dne 15. 5. 2019

 

MINIFESTIVAL V PODZÁMČÍ

V sobotu 15. 6. 2019 se ve stodole v Podzámčí v Borovanech uskuteční od 12:00 hodin do 17:00 hodin 2. ročník Minifestivalu v Podzámčí. Hlavní myšlenkou Minifestivalu je propojit svět handicapovaných se světem široké veřejnosti. Připravena jsou pro návštěvníky hudební i divadelní vystoupení, pro děti pak například malování keramiky, fotokoutek, opičí dráha a další aktivity v rámci bohatého doprovodného programu. Výtěžek z celé akce bude věnován na provoz sociáních služeb v Nazaretu, který je také hlavním orgánizátorem celé akce. Podrobné informace o jednotlivých vystoupeních naleznete v tiskové zprávě. Informace o vstupném a doprovodném programu na plakátu

Uveřejněno 13. 5. 2019

 

TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI

Jihočeské centrum rovných příležitostí z.ú. pořádá v rámci projektu "Trénování paměti pro nedoslýchavé" kurzy Trénování paměti pro seniory a smyslově postižené. Kurzy se uskuteční v Prachaticích a ve Strakonicích. Podrobné informace včetně konkrétních termínů naleznete v informačních letácích - Kurzy ve StrakonicíchKurzy v Prachaticích. Kurzy Vás provede lektorka Mgr. Hana Holubová. Každé z celkem pěti setkání bude věnováno určitému tématu. Účast je zdarma.

 Uveřejněno dne 10. 5. 2019

 

INFORMACE O LETECKÉ AKCI - "OPEN SKIES FOR HANDICAPPED"

Jihočeský kraj informuje v rámci požadavku Letecké služby Hradec Králové, a.s. o pořádání již dvanáctého ročníku akce "OPEN SKIES FOR HANDICAPPED" (OSH), která se koná dne 15. 6. 2019 na letišti Hradec Králové. Smyslem uvedené akce je umožnit našim handicapovaným spoluobčanům zážitek z vyhlídkového letu. Akce samotná je celodenní s doprovodným programem i pro ostatní veřejnost. Vstupné a parkovné je pro všechny návštěvníky akce zcela zdarma. Během celého dne je pro handicapované spoluobčany zajištěno bezplatné občerstvení a každí si odveze, mimo množství zážitků, i drobné upomínkové dárky. 

V letošním roce se na této akci představí i ultralehké letouny s úpravou pro handicapované piloty a poprvé si s nimi bude možno i zaletět. V rámci doprovodného programu během celého dne budou vystupovat různé hudební skupiny, budou prováděny ukázky PČR, leteckých akrobatů, parašutistů, vojenské historické i současné techniky, cvičení kynologů jízdy autoškol, moto kaskadéra a leteckých modelářů. Dopravní podnik města Hradec Králové zapůjčuje turistický hradecký vláček, ve kterém si mohou zájemci projket celé letiště, a pro nejmenší bude připraven jako každoročně skákací hrad. 

Tato charitativní akce je svým rozsahem ojedinělá a zcela nezištná, a proto by pořadatelé chtěli v této, již dvanáctý rok trvající tradici, pokračovat i nadále a zachovat základní myšlenku - udělat něco pozitivního pro naše handicapované spoluobčany. 

Podrobnosti, jako i upřesňovaný program, je zveřejněn na webových stránkách společnosti www.lshk.cz.

Uveřejněno dne 6. 5. 2019

 

PIKNIK VŠECH TVÁŘÍ

V rámci Mezinárodního týdne rovnosti tváří "FEIWeek" pořádá spolek Be Treacher-Collins ve středu dne 22. 5. 2019 od 16:00 hodin na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích "Piknik všech tváří". Vitán je každý, koho problematika rovnosti tváří, či činnost spolku Be TCS zajímá.

Spolek Be Treacher-Collins se soustředí na problematiku lidí s Treacher-Collins syndromem. Sídlí v Českých Budějovicích, ale působí po celé České i Slovenské republice. Kampaně v rámci "FEIWeeku" proběhnou v dalších 8 městech v Česku i na Slovensku a to ve stejný den i čas jako v Českých Budějovicích. Současně bude kampaň vysílána i na sociálních sítích.

Informace o syndromu TCS a činnosti spolku Be Treacher-Collins můžete, i díky podpoře Jihočeského kraje, získat v přiloženém informačním letáku nebo se zastavte na "Pikniku všech tváří". Kompletní informace o činnosti spolku pak naleznete na www.betcs.cz.

Uveřejněno dne 3. 5. 2019

 

BEZ NÁSILÍ - VEŘEJNÁ DEBATA

Dne 15. května 2019 se v DK Metropol uskuteční od 18:00 hodin veřejná debata. Diskutovanými tématy bude jak velký společenský problém představuje násilí na ženách a domácí násilí, v čem se může ČR zlepšit a jak může pomoci Istanbulská úmluva. 

Podrobnější informace naleznete v pozvánce (.pdf).

Uveřejněno dne 2. 5. 2019

 

AKČNÍ PLÁN STŘEDNĚDOBÉHO PLÁNU ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2020 - VEŘEJNÉ PŘIPOMÍNKOVÁNÍ

Jihočeský kraj informuje odbornou i laickou veřejnost o zahájení veřejného připomínkování k dokumentu Akční plán Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2020 (AP SPRSS JčK), který reaguje na platný Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2019 - 2021. 

Připomínky k AP SPRSS JčK mohou zadavatelé, poskytovatelé i uživatelé sociálních služeb zaslat prostřednictvím vyplněného formuláře elektronicky na adresu planovani@kraj-jihocesky.cz v termínu od 2. 5. 2019 do 16. 5. 2019. Došlé připomínky budou vypořádány na jednání Krajské koordinační skupiny a zveřejněny na Sociálním portálu Jihočeského kraje. 

Formulář k veřejnému připomínkování AP SPRSS JčK (.doc).

Uveřejněno dne 2. 5. 2019

 

VÝSTAVA VELIKONOČNÍCH VÝROBKŮ KLIENTŮ SPOLKU SLUNEČNICE

Spolek Slunečnice Vimperk pořádá v průběhu celého měsíce dubna výstavu velikonočních prací a výrobků svých klientů na různých místech ve Vimperku a okolí. Přesná místa, kde je možné vvýrobky shlédnout a případně i zakoupit naleznete zde.

Uveřejněno dne 17. 4. 2019

 

BESEDA NA TÉMA "LPS - PŘIZNÁNÍ PŘÍSPĚVKU NA PÉČI"

Dne 15. května od 13:00 hodin se v kruhovém sálu DK Metropol uskuteční beseda na téma "LPS - Přiznání příspěvku na péči". Podrobné informace včetně pokynů k přihlášení neleznete v pozvánce.

Uveřejněno 16. 4. 2019

 

POKYNY PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje bude nově postupně uveřejňovat metodické pokyny/informace týkající se poskytování sociálních služeb. Materiály budou vycházet ze zkušeností získaných v rámci dotačního řízení a především pak ze zjištění v rámci prováděných kontrol Krajského úřadu v místě poskytování sociální služby. V sekci Financování sociálních služeb budou postupně uveřejňovány jednotlivé tématické díly. První díl obsahující základní informace, které by poskytovatelé měli vědět, byl uveřejněn. Doporučujeme poskytovatelům sociálních služeb, aby se s každým tematickým dílem seznámili.

Uveřejněno 16. 4. 2019

 

KRAJSKÝ DOTAČNÍ PROGRAM NA PODPORU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2019

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo na svém jednání dne 11. 4. 2019 vyhlášení Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2019. Účelem programu je podpora sociálních služeb, které jsou poskytovány na území Jihočeského kraje. Termín pro podávání žádostí je stanoven od 13. 5. 2019 do 22. 5. 2019 do 12:00 hodin. Pravidla Krajského dotačního programu včetně příloh naleznete v sekci Financování sociálních služeb.

Uveřejněno 12. 4. 2019

 

10. NAROZENINY THEIA

Organizace Theia - krizové centrum o.p.s. k příležitosti oslavy 10. narozenin pořádá malou oslavu spojenou se dnem otevřených dveří. Akce se koná 10. dubna 2019 od 9:00 do 13:00 hodin. 
Program a podrobnější informace naleznete na webových stránkách organizace 

Uveřejněno dne 8. 4. 2019

 

VÝSTAVA LIGHT IT BLUE

V období od 4. 4. 2019 do 30.4.2019 je možné v kavárně Českého rozhlasu (U Tří Lvů 244/1, České Budějovice) shlédnout výstavu tvorby klientů s autismem. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční 4. 4. 2019 od 16:00 hodin a hostem bude Ing. Ján Sokol, zakladatel Nadačního fondu Kateřiny Sokolové AutTalk. Výstavu organizuje Auticentrum, o.p.s.

Uveřejněno dne 4. 4. 2019

 

PÉČE O SENIORY S DEMENCÍ - KULATÝ STŮL

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity Vás v rámci realizace projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň zve na kulatý stůl s názvem Péče o seniory s demencí. Akce se uskuteční 15. dubna 2019 od 9:00 hodin v prostorách Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. 

Bližší informace včetně programu naleznete zde

Uveřejněno dne 2. 4. 2019

 

JAK PODPOŘIT PEČUJÍCÍ OSOBY NA REGIONÁLNÍ A LOKÁLNÍ ÚROVNI - KULATÝ STŮL 

Za podpory projektu MPSV ČR "Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň" pořádá Fond dalšího vzdělávání kulatý stůl na téma Jak podpořit pečující osoby na regionální a lokální úrovni? Akce proběhne v Českých Budějovicích, v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje, B. Němcové. 

Bližší informace naleznete v pozvánce a v programu

Uveřejněno dne 2. 4. 2019

 

ZAJIŠTĚNÍ EVALUACE PROJEKTU PLÁNOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB II. - ZÁVĚREČNÁ EVALUAČNÍ ZPRÁVA

V rámci projektu Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji II. vznikl dokument Zajištění evaluace projektu Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji II. - Závěrečná evaluační zpráva. Tento dokument představuje jednu z klíčových aktivit projektu, jejímž cílem bylo vyhodnotit realizovaný projekt. 

Více informací naleznete zde. 

Uveřejněno dne 28. 3. 2019

 

KONFERENCE "ŽIVOT S AUTISMEM"

Dne 2. dubna 2019 od 9:00 hodin (registrace účastníků proběhne již od 8:00 hodin) se uskuteční 1. ročník odborné konference "Život s autismem". Konference je určena pro odbornou i laickou veřejnost a pro všechny účastníky je připraven velmi zajímavý program. Konferenci pořádá Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity, Auticentrum, o.p.s. a ombudsmanka ČR. Konference je pro účastníky zdarma, ale je nutné se předem registrovat na emailu ingrid.baloun@gmail.com. Další podrobné informace naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno 12. 3. 2019

 

VÝŠE VYROVNÁVACÍ PLATBY NA ROK 2019

Přehled výše vyrovnávacích plateb na rok 2019 pro jednotlivé sociální služby naleznete níže v tabulce. Současně zde naleznete i přehled vydaných Pověření k poskytování služby obecně hospodářského zájmu pro období 2019 - 2021. Přehled naleznete v sekci Vyrovnávací platba 2019.

Uveřejněno 12. 3. 2019

 

HOUSTIČKY PRO ARCHU

ARCHA Borovany, o.p.s. pořádá dne 8. 3. 2019 od 13:00 hodin do 16:00 hodin neformální setkání v Komunitním centru Nové Hrady. V rámci setkání je možné se seznámit s činností terénní pečovatelské služby a strávit tak příjemné odpoledne. Více ifnormací naleznete v pozvánce.

Uveřejněno 5. 3. 2019

 

AKČNÍ PLÁN STŘEDNĚDOBÉHO PLÁNU ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2020 - ZAHÁJENÍ ZPRACOVÁNÍ

Jihočeský kraj informuje odbornou i laickou veřejnost, že zahájil zpracování dokumentu Akční plán Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2020 (AP SPRSS JčK), který reaguje na platný Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2019 - 2021. Při tvorbě tohoto dokumentu budou využita dostupná data z Registru poskytovatelů sociálních služeb, informace od poskytovatelů sociálních služeb i data z interních zdrojů krajského úřadu, především ze žádostí poskytovatelů sociálních služeb o zařazení konkrétních služeb do základní sítě na území Jihočeského kraje, dále ze žádostí o poskytnutí dotace v rámci dotačního řízení Jihočeského kraje pro rok 2019, včetně přehledů o finančních prostředcích poskytnutých z dalších zdrojů. 

Podněty k AP SPRSS JčK a nastavení základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji na rok 2020 mohou zadavatelé, poskytovatelé i uživatelé sociálních služeb zaslat prostřednictvím vyplněného formuláře elektronicky na adresu planovani@kraj-jihocesky.cz v termínu do 10. března 2019. Došlé podněty budou předloženy k projednání Krajské koordinační skupině. 

Formulář k podnětům AP 2020 (.doc)

Uveřejněno dne 25. 2. 2019

 

VÝSLEDKY DOTAČNÍHO ŘÍZENÍ PRO ROK 2019

Zastupitelstvo Jiho. českého kraje schválilo na svém jednání dne 14. 2. 2019 usnesením č. 15/2019/ZK-19 rozdělení finančních prostředků v rámci dotačního řízení pro poskytovatele sociálních služeb v Jihočeském kraji pro rok 2019. Výsledky jsou uveřejněny v přiložené tabulce zde.

Uveřejněno 18. 2. 2019

 

AKTUALIZACE METODIKY PRO POSKYTOVÁNÍ ÚČELOVÉ DOTACE V ROCE 2019

S ohledem na schválení metodického pokynu "Příručka pro publicitu v rámci dotací Jihočeského kraje" došlo k aktualizaci Metodiky pro poskytování účelové dotace dle § 101a zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, z rozpočtu Jihočeského kraje poskytovatelům sociálních služeb v roce 2019 a také její přílohy č. 2 Vzor smlouvy. Podrobné informace včetně aktualizovaných dokumentů naleznete zde.

Uveřejněno dne 18. 2. 2019

 

KATALOG SOCIÁLNÍCH SLUŽEB NA TRHOSVINENSKU

Obecně prospěšná společnost ARCHA Borovany ve spolupráci s ostatními poskytovateli sociálních, zdravotních a následných služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením na Trhosvinensku. Katalog vznikl za přispění Jihočeského kraje v rámci programu Podpora sociálně zdravotních aktivit. Katalog bude sloužit jako stručný přehled poskytovatelů působicích v regionu s aktuálními kontakty ně. Katalog je k dispozici ke stažení zde.

Uveřejněno 15. 2. 2019

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB EMAUSY

V úterý 12. února 2019 se uskuteční den otevřených dveří v Centru sociálních služeb Emausy. Centrum bude veřejnosti otevřeno v době od 8.30 do 11:30 a dále od 13:30 do 15:00 hodin. Návštěvníci se mohou účastnit i aktivizačních programů, které zde budou probíhat. Informace naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno 11. 2. 2019

 

CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JINDŘICHŮV HRADEC HLEDÁ NOVÉHO KOLEGU/KOLEGYNI

Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec hledá vedoucí/ho Sociálních služeb Česká s místem výkonu v Jindřichově Hradci. Žádost o místo včetně strukturovaného životopisu je možné zaslat na adresu: Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec, Česká 1175, 377 01 Jindřichův Hradec II a to nejpozději do 28. února 2019. Bližší informace lze získat na telefonu 384 361 569.

Uveřejněno 6. 2. 2019

 

KONFERENCE "AUTISMUS ZE VŠECH STRAN"

APLA Jižní Čechy, z.ú. pořádá II. ročník odborné konference o autismu "Autismus ze všech stran". Konference se uskuteční dne 11. dubna 2019 v prostorách Konferečního sálu Střední školy Polytechnické v Českých Budějovicích. Program bude zahájen od 9:00 hodin a ukončení se předpokládá v 17:30 hodin. Po úvodním slově budou následovat příspěvky odborníků na autismus z celé České republiky. Podrobný program naleznete zde. Přihlásit na konferenci je možné přímo na stránkách APLY Jižní Čechy, z.ú.

Uveřejněno dne 28. 1. 2019

 

PRŮVODCE SOCIÁLNÍMI SLUŽBAMI V JIHOČESKÉM KRAJI

V rámci projektu Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji II. vznikl dokument Průvodce sociálními službami v Jihočeském kraji, který je aktualizovaným vydáním souhrnných informací o dostupných sociálních službách Jihočeského kraje. 

Uveřejněno dne 28. 1. 2019

 

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ NAPLNO VYDALO PUBLIKACI

Na konci roku 2018 byla s podporou Jihočeského kraje vydána publikace "3 roky Naplno", která mapuje období po transformaci institucionální služby Domov Pístina v komunitní sociální službu Chráněné bydlení Naplno. Chráněné bydlení Naplno nabízí individuální i skupinové bydlení komunitního typu. Publikace shrnuje uplynulé 3 roky, které ve vztahu k dané sociální službě a jejím klientům byly plné nových pozitivních zkušeností. Publikaci si v elektronické podobě můžete stáhnout zde nebo přímo na stránkách Chráněného bydlení Naplno nebo na Facebooku.

Uveřejněno dne 16. 1. 2019

 

VYÚČTOVÁNÍ ÚČELOVÉ DOTACE POSKYTNUTÉ V ROCE 2018

Dle Metodiky pro poskytování účelové dotace dle §101a zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, z rozpočtu Jihočeského kraje poskytovatelům sociálních služeb v roce 2018 je příjemce této dotace povinen provést finanční vyúčtování a vypořádání poskytnutých dotací za rok 2018 nejpozději do 25. 1. 2019. Podrobné informace včetně potřebných formulářů naleznete v sekci Dotační řízení 2018.

Uveřejněno 11. 1. 2019

 

VYÚČTOVÁNÍ KRAJSKÉHO DOTAČNÍHO PROGRAMU NA PODPORU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2018

Nejpozději do 25. 1. 2019 musí příjemci dotace z Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2018 provést vyúčtování a finanční vypořádání poskytnuté dotace za rok 2018. Podrobné informace včetně potřebných formulářů pro vyúčtování a finanční vypořádání dotace naleznete v sekci Krajský dotační program na podporu sociálních služeb.

Uveřejněno 8. 1. 2018

 

SOCIÁLNÍ SLUŽBY ZAŘAZENÉ DO PODMÍNĚNÉ SÍTĚ V JIHOČESKÉM KRAJI

Zastupitelstvo Jihočeského kraje usnesením č. 359/2018/ZK-18 ze dne 13. 12. 2018 schválilo aktualizaci podmíněné sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji. Podmíněná síť byla zavedena z důvodu požadavku zařazení sociální služby do krajské sítě sociálních služeb v případě podávání žádostí o finanční podporu z evropských zdrojů, zejména v rámci výzev Operačního programu Zaměstnanost. Zařazení sociální služby do podmíněné sítě nezakládá jakékoliv právo či nárok zařadit tuto sociální službu do základní sítě a ze zdrojů Jihočeského kraje finančně podporovat její provoz po ukončení realizace projektu.

Přehled sociálních služeb zařazených do podmíněné sítě v JčK (.pdf). 

Uveřejněno dne 21. 12. 2018

 

SOCIÁLNÍ SLUŽBY ZAŘAZENÉ DO ZÁKLADNÍ SÍTĚ V JIHOČESKÉM KRAJI 

V návaznosti na platný Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji na období 2019 - 2021 a podle Pravidel pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, schválilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje usnesením č. 360 /2018/ZK-18 ze dne 13. 12. 2018 zařazení sociálních služeb do základní sítě v Jihočeském kraji. 

V období od 15. 9. 2018 do  31. 10. 2018 podalo 144 poskytovatelů sociálních služeb celkem 344 žádostí o zařazení sociální služby do základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji na období 2019 - 2021. Hodnocení jednotlivých žádostí probíhalo v měsíci listopadu 2018 podle Kritérií hodnocení sociálních služeb pro zařazení do základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji schválených zastupitelstvem kraje v červnu 2018. 

Přehled sociálních služeb zařazených do základní sítě v JčK (.pdf).

Uveřejněno dne 14. 12. 2018

 

ADVENTNÍ KONCERT PRO CHARITU

Ve středu 12. prosince 2018 se v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích uskuteční Adventní koncert pro charitu. Koncert bude zahájen v 18.30 hodin. Informace o programu nalezente v pozvánce.

Uveřejněno 5.12.2018

 

SENIORSKÁ OBÁLKA

Od 26. listopadu 2018 je v rámci Jihočeského kraje pro seniory dostupná tzv. Seniorská obálka. Ta má zejména starým osamělým lidem pomoci v tísni, při ohrožení života či zdraví. Současně může Seniroská obálka pomoci i složkám Integrovaného záchranného systému. Seniorská obálka obsahuje například informace jaké léky senior uživá, jakými nemocemi trpí, včetně kontaktu na příbuzné. I z tohoto důvodu je nutné mít obálku na viditelném místě. S vyplněním obálky pomůže praktický návod. Podrobnější inormace naleznete v tiskové zprávě nebo v sekci Seniorská politika.

Pro bližší informace nebo objednávky kompletní sady Seniorské obálky obsahující tiskopis, plastovou obálku a klips se prosím obracejte na Bc. Alenu Bártíkovou, Krajskou koordinátorku projektu pro Jižní Čechy, email:alena.bartikova@mpsv.cz

Seniorská obálka (.pdf)

Uveřejněno 30.11.2018

 

POZVÁNKA NA VÝSTAVY - SPOLEK SLUNEČNICE

Spolek Slunečnice Vimperk připravil pro veřejnost hned 2 výstavy zaměřené na vánoční tématiku. Od 4. 12. 2018 je možné navštívit Kavárnu Happy Coffee ve Vimperku, kde bude k vidění výstava keramického betlému, který vytvořili děti a uživatelé Spolku Slunečnice v rámci projektu "Keramika ve Slunečnici" podpořeného Jihočeským krajem a současně v Kavárně ve Skále ve Vimperku je možné navštívit výstavu výtvarných prací uživatelů Spolku Slunečnice na téma Pod křídly Andělů.

Dne 4. prosince 2018 má Spolek Slunečnice Vimperk Den otevřených dveří pro širokou veřejnost, a to do 9:00 hodin do 16:00 hodin.

Uveřejněno 30.11.2018

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - APLA JIŽNÍ ČECHY, z.ú.

APLA Jižní Čechy, z.ú., který se dlouhodobě věnuje práci s osobami s poruchou autistického spektra rozšiřuje své prostory v Českých Budějovicích o další konzultační a nácvikovou místnost. U této příležitosti se dne 11. 12. 2018 od 15:00 do 17:00 hodin uskuteční Den otevřených dveří, kdy bude mít odborná i laická veřejnost možnost seznámit se s fungováním a službami zařízení.
Současně do 29.11.2018 je možné hlasovat na stránkách ČSOB pro projekt "Podpora dětí s autismem".

Uveřejněno 27.11.2018

 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA V CHRÁNĚNÉM BYDLENÍ

Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec II - Chráněné bydlení Naplno hledá do svého týmu sociálního pracovníka. Podrobné informace o dané pozici naleznete na Facebooku chráněného bydlení Naplno. Životopis a motivační dopis prosím zasílejte do 30. 11. 2018 na email info@chbnaplno.cz.

Uveřejněno 27.11.2018

 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA VEDOUCÍ/HO SOCIÁLNÍ/HO PRACOVNICI/ÍKA V PEČOVATELSKÝCH SLUŽBÁCH

Město Suchdol nad Lužnicí vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce vedoucí sociální pracovník v pečovatelských službách. Náplní práce je především řešení sociálně právních problémů klientů, odborná sociální práce s klienty a mimo jiné i výkon funkce veřejného opatrovníka. Přihlášky, včetně příloh, zasílejte nejpozději do 30. 11. 2018.

Veškeré podrobné informace naleznete ZDE.  

Uveřejněno dne 16. 11. 2018

 

SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ - PODNIKÁNÍ S PŘESAHEM

Konference, jejíž hlavním tématem bude Sociální podnikání, se uskuteční dne 22. listopadu 2018 v SPA hotelu VITA v Českých Budějovicích. Pro odbornou i laickou veřejnost je připraven bohatý program, který bude zahájen v 9:00 hodin. Konference je pořádána v rámci projektu SOCIAL SEEDS, který je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Jihočeským krajem. Podrobné informace naleznete v Programu konference.

Uveřejněno dne 12. 11. 2018

 

STÁRNEME, DOMA, V MÍSTĚ, V OBCI

V úterý 13. listopadu 2018 se uskuteční seminář s názvem Stárneme, doma, v místě, v obci. Cílem semináře je představení  mimo jiné možnosti integrovaných služeb podporující seniory v ČR a v Jihočeském kraji, přístupy ke komunitnímu plánování, koncept integrované péče (SIPS) v obcí a jiné. Program bude zahájen ve 13:00 hodin. Seminář se uskuteční v budově Krajského úřadu v ulici B. Němcové 49/3 v zasedací místnosti č. 325. Seminář pořádá Diakonce ČCE, Jihočeský kraj a Ministerstvo práce a sociálních věcí. Podrobné informace naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 5. 11. 2018

 

(K)ROK RODINY

Síť pro rodinu, z.s. a Ministerstvo práce s sociálních věcí pořádají konferenci určenou široké veřejnosti (K)rok rodiny. Konference se uskuteční 7. listopadu 2018 od 9:30 hodin v M - centru pro mladou rodinu. Program je rozdělen do celkem tří tématických bloků. Akce je pro účastníky zdarma a připraveno je i drobné občerstvení. Pro rodiče s dětmi je možnost zajištění bezplatného hlídání dětí. Podrobné informace včetně kontaktů naleznete v programu.

Uveřejněno dne 5. 11. 2018

 

SVITLO NÁM - BENEFČNÍ AKCE NA PODPORU RANÉ PÉČE

Již tento pátek, 9. listopadu 2018, se v kulturním domě Slávie uskuteční benefiční večer, jehož výtěžek bude věnován na podporu rodin s dětmi se zrakovým postiženímStředisko rané péče SPRP, pobočka České Budějovice, poskytuje svoje služby již od roku 1994 rodinám, které pečují o dítě se zdravotním postižením. Pro návštěvníky akce je připraven zajímavý kulturní program, bohatá tombola a veselá dražba. Akce začíná v 19:00 hodin a podrobné informace naleznete zde.

Uveřejněno dne 5. 11. 2018

 

DOBROVOLNICKÁ VÝZVA MĚSTA PRACHATICE

Město Prachatice vyhlásilo dobrovolnickou sbírku na podporu Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromojeského v Praze. Nemocnice funguje již přes 173 let a jako jedna z mála v rámci České republiky nabízí Oddělení paliativní péče a Dětské a dorostové detoxikační centrum. Podrobnosti o sbírce naleznete v letáku. Sbírka bude ukončena 20. listopadu 2018 a sběrným místem je kancelář č. 166 Městského úřadu Prachatice.

Uveřejněno dne 30. 10. 2018

 

STRATEGICKÝ PLÁN SOCIÁLNÍHO ZAČLEŇOVÁNÍ MĚSTA PÍSEK 

Dne 20. 9. 2018 byl zastupitelstvem města schválen Strategický plán sociálního začleňování města Písku, pro období 2019 - 2021 a jeho začleňování do Strategického plánu rozvoje města Písku do roku 2025. Strategický plán sociálního začleňování je rozvojový dokument, který obsahuje plán opatření řešících problémy obyvatel ohrožených sociálním vyloučením. Na přípravě plánu spolupracovali zástupci města i všech místních institucí (úřadu práce, škol, policie, neziskových organizací). Celý proces probíhal pod metodickým vedením Agentury pro sociální začleňování. Strategický plán sociálního začleňování může městu Písek přinést více než 100 milionů korun na řešení jeho problémů. Nyní se všichni aktéři soustředí na tvorbu a konzultaci projektových žádostí. 

Uveřejněno dne 19. 10. 2018

 

ŽÁDOST O ZAŘAZENÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY DO ZÁKLADNÍ SÍTĚ JČK 

Upozorňujeme, že všichni poskytovatelé sociálních služeb v Jihočeském kraji, kteří mají zájem zařadit své sociální služby do základní sítě na období 2019 - 2021, musí podat ŽÁDOST O ZAŘAZENÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY DO ZÁKLADNÍ SÍTĚ. Tato povinnost se vztahuje i na poskytovatele, kteří jsou zapojeni do projektu IP IV nebo budou zapojeni do projektu IP V - Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji. Žádost o zařazení do základní sítě se podává za každou jednotlivou sociální službu. 

Formulář Žádost o akceptaci změny se pro tento rok nevyplňuje, aktuální bude v následujících letech. V případě změn v personálních kapacitách nebo časové dostupnosti sociální služby uveďte požadované do Žádosti o zařazení do základní sítě. Změněné údaje musí být zaneseny v registračním spisu nejpozději do 31. 10. 2018, byť s odloženou účinností od 1. 1. 2019.  

ŽÁDOST O ZAŘAZENÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY DO ZÁKLADNÍ SÍTĚ společně s přílohami Vyjádření OÚ ORP a Vyjádření obce k potřebnosti sociální služby je nezbytné podat do 31. 10. 2018 v systému OK služby poskytovatel jako specifickou přílohu žádosti o dotaci v rámci dotačního řízení. 

Všechny potřebné formuláře naleznete zde

Uveřejněno dne 17. 10. 2018

 

VEŘEJNÝ OPATROVNÍK A JEHO ROLE PŘI POSKYTOVÁNÍ ZDRAVOTNÍCH SLUŽEB OPATROVANCI

Krajský úřad Jihočeského kraje, Odbor sociálních věcí pořádá odborný seminář pro obce, jež vykonávají funkci veřejného opatrovníka na téma "Veřejný opatrovník a jeho role při poskytování zdravotních služeb opatrovanci". Jako přednášející vystoupí JUDr. Ondřej Dostál, Ph.D., odborník na zdravotní právo. Připraveny jsou 2 termíny konání semináře a to buď 6. 11. 2018 nebo 7. 11. 2018 vždy od 9:00 hodin. Účast pro obce je bezplatná. Seminář se uskuteční v zasedací místnosti zastupitelstva č. 2010, v budově Krajského úřadu.

Potvrzení svoji účasti a výběr termínu zasílejte na email kocmanova@kraj-jihocesky.cz, případně volejte na tel. čísla: 386 720 623, 386 720 394 a to nejpozději do 1. listopadu 2018.

V průběhu konání semináře není pro účastníky zajištěno občerstvení, ani parkování.

Uveřejněno dne 10. 10. 2018

 

ARPI.DAY 2018

V neděli 14. října 2018 se na Výstavišti v Českých Budějovicích uskuteční benefiční koncert pro centrum Arpida ARPI.DAYCentrum Arpida, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú. slaví v letošním roce 25 let od zahájení své odborné činnosti. Centrum Arpida nabízí pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé s tělesným a kombinovaným postižením. Podrobné informace o benefičním koncertu naleznete na webových stránkách této akce. Vstupenky lze koupit přímo na místě nebo na portálu Ticketlive.

Uveřejněno dne 10. 10. 2018

CENTRUM SOCIÁLNÍ POMOCI VODŇANY - DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ

V rámci Týdne sociálních služeb, který se koná od 8. 10. do 14. 10. 2018 připravilo Centrum sociální pomoci Vodňany na 9. října 2018 Den otevřených dveří Pečovatelské služby a na 10. října Den otevřených dveří Domova pro seniory. Dny otevřených dveří budou probíhat po oba dva dny vždy od 10:00 hodin do 16:00 hodin. Program bude obohacen i o kulturní vystoupení. Více informací naleznete také na webových stránkách Centra sociální pomoci Vodňany.

V rámci Týdne sociálních služeb je možné navštívit prostřednictvím Dnů otevřených dveří i další sociální služby působící v Jihočeském kraji. Přehled poskytovatelů, kteří se zapojili do celostátního dne otevřených dveří, naleznete zde.

Uveřejněno dne 5. 10. 2018

 

MĚSTSKÁ CHARITA ČESKÉ BUDĚJOVICE HLEDÁ NOVÉHO/NOVOU KOLEGU/KOLEGYNI

Městská charita České Budějovice nabízí volné pracovní místo na pracovní pozici sociální pracovník/pracovnice Centra sociálních služeb Dům sv. Pavla. Hlavní náplní práce klíčového pracovníka sociálních služeb azylového domu je, individuální práce s uživateli a základní sociální poradenství. Dům sv. Pavla poskytuje sociální služby lidem bez domova - azylový dům, noclehárna, nízkoprahové denní centrum. V případě zájmu zasílejte strukturované životopisy na e-mail: petra.vohlidalova@mchcb.cz do 15. 10. 2018. Více informací naleznete zde nebo na stránkách mchcb.cz.

Uveřejněno dne 5. 10. 2018 

 

VYHLÁŠENÍ VÝZVY Č. 88 Z OPERAČNÍHO PROGRAMU ZAMĚSTNANOST

Dne 2. 10. 2018 byla vyhlášena Výzva č. 88 Podpora aktivit a programů v rámci sociálního začleňování. Mezi podporované aktivity patří mimo jiné podpora osob s duševním onemocněním a jejich rodin, podpora osob s PAS, podpora domácí hospicové péče, podpora osob ohrožených látkovými i nelátkovými závislostmi a jiné. Podrobné informace naleznete ve vyhlášené Výzvě a jejích přilohách, které naleznete na stránkách ESFCR.

Uveřejněno dne 3. 10. 2018

 

TÝDEN PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ 2018

V době od 10. 9. 2018 do 10.10.2018 probíhají v rámci celé České republiky Týdny pro duševní zdraví. Cílem této akce je příblížit veřejnosti témata spojená s duševním zdravím, zkušeností lidí s duševním onemocněním, možné způsoby prevence duševního onemocnění nebo aktivity organizací působící na sociálně zdravotním pomezí a věnující se osobám s duševním onemocněním. V Jihočeském kraji se Týden pro duševní zdraví koná od 2. 10. do 10. 10. 2018. Například v Táboře je možné navštívit následující akceV Písku se uskuteční Benefiční koncert, v jehož průběhu proběhne i přednáška o duševním zdraví. Ve Strakonicích se uskuteční 9. října Zahradní slavnost s bohatým programem.

Uveřejněno dne 3. 10. 2018

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB EMAUSY

V úterý 9. října 2018 se uskuteční den otevřených dveří v Centru sociálních služeb Emausy. Centrum bude veřejnosti otevřeno v době od 8.30 do 11:30 a dále od 13:30 do 15:00 hodin. Návštěvníci se mohou účastnt i aktivizačních programů, které zde budou probíhat. Informace naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 3. 10. 2018

 

ÚČELOVÁ DOTACE Z ROZPOČTU JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2019 - SPECIFICKÉ PŘÍLOHY

V sekci Účelová dotace 2019 byly uveřejněny specifické přílohy k Žádosti poskytovatele sociálních služeb o účelovou dotaci z rozpočtu Jihočeského kraje pro rok 2019. K jednotlivým přílohám jsou uvedeny i základní informace kdo danou přílohu předkládá a jakým způsobem má být předložena. Současně byla uveřejněna i tabulka MPSV stanovující minimální a maximální sazby pro odměňování profesí v sociálních službách.

Uveřejněno dne 14. 9. 2018

 

POMÁHÁME MÓDOU

Unie ROSKA - reg. org. České Budějovice, z.p.s. dlouhodobě svoji činnost zaměřuje na podporu a pomoc lidem s roztroušenou sklerózou a jejím blízkým. Ve čtvrtek 13. 9. 2018 pořádá ROSKA charitativní módní přehlídku a vstupné, které je dobrovolné, bude věnováno právě na podporu činnosti Unie ROSKA. Módní přehlídka se uskuteční od 16:00 hodin v pasáži Lannova 95/53 v Českých Budějovicích. Informace naleznete také v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 11. 9. 2018

 

DOBROBĚH 2018 V SOBĚSLAVI

V soboru 22. září 2018 se uskuteční již 2. ročník Dobroběhu v Soběslavi. Jedná se o dobročinný běžecký závod, který pořádá Diakonie Rolnička ve spolupráci se 42. mechanizovaným praporem a Rozběháme Česko. Výtěžek ze závodu je určen na podporu dobrovolnického centra Rolničky. Připraveny jsou různě dlouhé a náročné tratě (od 500 m pro děti až po 9,3 km pro pěší), pro každou věkovou kategorii je připravena varianta klasického běhu nebo army běhu. Podrobné informace včetně možnosti registrace naleznete zde. Běh se koná v kempu TJ Spartak v Soběslavi.

Uveřejněno dne 10. 9. 2018

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB EMAUSY

Již 11. září 2018 se uskuteční den otevřených dveří v Centru sociálních služeb Emausy. Centrum bude veřejnosti otevřeno v době od 8.30 do 11:30 a dále od 13:30 do 15:00 hodin. Návštěvníci se mohou účastnt i aktivizačních programů, které zde budou probíhat. Informace naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 10. 9. 2018

 

BÍLÝ KRUH BEZPEČÍ, Z.S. NABÍZÍ VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO SOCIÁLNÍ/HO PRACOVNICE/NÍKA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Bílý kruh bezpečí, z.s. nabízí volné pracovní místo na pracovní pozici klíčový sociální pracovník v Českých Budějovicích. Hlavní pracovní náplní je přímá pomoc obětem trestných činů, mezioborová spolupráce, osvěta a přednášky, koordinace týmu poradců v poradně. Případní zájemci mohou zasílat svůj motivační dopis a životopis jednatelce pobočky Bc. Lence Sukové na adresu bkbcbudejovice@bkb.cz do 20. 9. 2018. Bližší informace jsou uvedeny v příloze či na webových stránkách organizace www.bkb.cz.

Uveřejněno dne 5. 9. 2018

 

DOBROČINNÝ BĚH KOLEM JORDÁNU

V neděli 2. 9. 2018 se uskuteční již 2. ročník dobročinnného běhu kolem Jordánu, jehož výtěžek bude věnován na činnost Domácího hospice Jordán. Program bude zahájen v 15:30 hod. v areálu Stadionu Mír v Táboře. Na programu budou jednak symbolické běhy a od 17:00 hodin pak přijde na řadu hlavní závod na 5,5 km. Pro děti bude připraven dětský koutek se setem dětské atletiky a velkoplošné omalovánky. Pro všechny účastníky bude připraveno občerstvení a dobročinná káva. Podrobné informace o celé akce a programu naleznete na webových stránkách hospicu Jordán. Partnerem závodu je Atletika Tábor a celá akce se koná pod záštitou starosty Tábora, Ing. Jiřího Fišera.

Uveřejněno dne 29. 8. 2018

 

SENIOR HRÁTKY JIŽ POTŘETÍ

Již v úterý 28. 8. 2018 startuje v Českém Krumlově 3. ročník akce Senior Hrátky. Informačně - kulturní odpoledně proběhne v celkem 7 městech Jihočeského kraje a pro jeho návštěvníky je zdarma. " Na seniorských hrátkách 2018 se naši dříve narození spoluobčané mohou seznámit s kontaktními centry Senior Point, která poskytují sociální poradenství, pomohou s ovládáním moderních technologií, pořádají kroužky rukodělných prací nebo nabízejí možnost společenského setkávání," nastínila hejtmanka Ivana Stráská a doplnila, že na programu bude i navazující projekt Senior Pas, který nabízí držitelům slevy a různé další výhody.
Podrobný program včetně místa a času konání jednotlivých akcí naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 27. 8. 2018

 

SOCIÁLNÍ BYDLENÍ

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj a Ministerstvem vnitra zřídilo webové stránky www.socialnibydleni.mspv.cz, kde jsou přehledně uvedeny kompletní informace týkající se tématu sociálního bydlení v České republice. Stránky jsou určeny pro občany, pro obce i pro nestátní neziskové organizace. Mimo jiné zde naleznete informace o finanční podpoře bydlení, o sociálních službách souvisejících se sociálním bydlením a také jsou zde sdíleny příklady dobré praxe z celkem 16 obcí České republiky.

Uveřejněno dne 21. 8. 2018

 

IROP - VÝZVA Č. 81 ROZVOJ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB SLUŽEB II

Až do 29. 11. 2018 je možné předkládat žádosi zaměřené na rozvoj sociálních služeb v rámci Výzvy č. 81 Integrovaného operačního programu (IROP). Výzva je zaměřena mimo jiné na nákup, rejonstrukci či výstavbu objektu nebo na pořízení vybavení a nákup automobilu pro terénní sociální služby. Doposud byly podány celkem 4 žádosti do této Výzvy, které jsou nyní ve fázi hodnocení. Z celkové alokace, pokud tyto 4 žádosti budou úspěšné, zbývá ještě cca 30 %. Více informací naleznete na webových stránkách IROP.

Uveřejněno dne 27. 7. 2018

 

OMEZENÍ/PŘERUŠENÍ PROVOZU POSKYTOVÁNÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY

V sekci Registrace sociálních služeb naleznete dokument jak správně postupovat v případě, že má dojít k omezení nebo přerušení provozu poskytování sociální služby. Postup byl uveřejněn i z důvodu eliminace případů, kdy bylo zjištěno, že sociální služba nebyla klientům dostupná a nejednalo se o situace uvedené v dokumentu. 

Uveřejněno dne 25. 6. 2018

 

METODIKA PRO POSKYTOVÁNÍ ÚČELOVÉ DOTACE NA ROK 2019

Zastupitesltvo Jihočeského kraje schválilo dne 21. 6. 2018 Metodiku pro poskytování účelové dotace dle § 101a zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, z rozpočtu Jihočeského kraje poskytovatelům sociálních služeb v roce 2019, včetně jejich příloh. Všechny informace včetně kompletní dokumentace naleznete v sekci Účelová dotace.

Uveřejněno dne 25. 6. 2018

 

KRITÉRIA HODNOCENÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ZAŘAZENÍ DO ZÁKLADNÍ SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V JIHOČESKÉM KRAJI 

Dne 21. 6. 2018 byl Zastupitelstvem Jihočeského kraje usnesením č. 197/2018/ZK-14 schválen dokument Kritéria hodnocení sociálních služeb pro zařazení do základní sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, který je účinný od 1. 7. 2018. 

V procesu plánování sociálních služeb je ve spolupráci s pracovními skupinami navržen koncept sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, který zohledňuje dostatečnou kapacitu, požadovanou kvalitu a odpovídající místní dostupnost, zjištěné potřeby osob na území kraje a dostupné finanční a jiné zdroje. Samotné hodnocení se skládá ze dvou částí - kvalifikační předpoklady a věcné hodnocení. Koncept sítě bude následně naplňován konkrétními sociálními službami a tím bude vytvořena základní síť sociálních služeb v Jihočeském kraji. 

Uveřejněno dne 25. 6. 2018

 

AŽ DO KONCE - MOJE PRÁCE V HOSPICI

Již pouze 10 dnů, tj. do 30. června 2018,  bude  v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje (U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice) probíhat výstava na téma "moje práce v hospici". Vše, co předchází výjezdům týmu Domácího Hospice Jordán zachytili na svých fotograficích studenti Střední školy ART ECON Praha.

Dne 21. června 2018 bude navíc výstava obohacena komentovanou prohlídkou, která bude zahájena ve 13:30 hodin. Podrobné informace o celé výstavě naleznete na plakátu.

Uveřejněno dne 20. 6. 2018

 

ČERVNOVÉ AKCE V CENTRU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB EMAUSY

Centrum sociálních služeb Emausy připravilo ve svých prostorách na měsíc červen 2018 zajímavý program. Těšit se můžete na filmový večer nebo zahradní slavnost.

21. června 2018 se uskuteční  od 14:00 hodin Zahradní slavnost, v rámci které bude hra na harfu doplněna vystoupením mikromagie. Více informací naleznete v Pozvánce.

26. června 2018 bude ve  14:00 hodin zahájen Filmový večer, na kterém Vás přivítá Gabriel Švejda, rektor filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Podrobné informace naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 15. 6. 2018

 

MINI FEST V PODZÁMČÍ

V sobotu 16. června 2018 se v Borovanech uskuteční od 13:00 hodin Mini Fest. Akci pořádá organizace Nazaret a pro účastníky je připraven bohatý především kulturní program, mimo vystoupení různých kapel, se mohou návštěvníci těšit na jógu v zahradě, prohlídku chráněných dílen právě v Nazaretu, tvořivé workshopy pro děti i dospělé, připraveno bude domácí občerstvení. Podrobné informace naleznete na webových stránkách Nazaretu.

Uveřejněno dne 11. 6. 2018

 

OTEVŘENÉ DVEŘE V CENTRU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB EMAUSY a KAVÁRNA EMAUSY

Dne 12. června 2018 v časech mezi 8:30 - 11.30 a 13:30 - 15:00 budou v Centru sociálních služeb Emausy "Otevřené dveře" a všichni návštěvníci se mohou zúčastnit aktivizačních programů, které zde budou probíhat. Informace naleznete v Pozvánce. Současně zde od 14:00 hodin můžete navštívit Kavárnu, jejímž hostem bude tentokrát mimo jiné publicistka, novinářka, spisovatelka Hanka Hosnedlová. Podrobné informace nejdete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 11. 6. 2018

  

V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH SE CHYSTÁ DRUHÉ KOLO BURZY FILANTROPIE - 18. 6. 2018

Burza filantropie je transparentní nástroj k podpoře neziskových organizací. V Burze filantropie mají donátoři z řad podnikatelů, firem a zástupců veřejné správy možnost ohodnotit vybrané projekty a přispět na jejich realizaci finančním či věcným darem nebo službou. 

Na burze budete moci shlédnout prezentaci projektů, které postoupily z hlasování veřejnosti a z hlasování donátorů. Přijďte nasát filantropickou atmosféru, zažít příjemné emoce a hlavně podpořit své kolegy z prezentujících organizací. Na burze je vstup volný, široká veřejnost vítána!

Postupující projekty na burzu jsou: 

- Food boxy pro Jižní Čechy (Potravinová banka Jihočeského kraje)

- A co děti s autismem (PAS), nemají si kde hrát! (Auticentrum)

- Nové prostory = zlepšení péče o pacienty (Roska ČB)

- Pořádná firma (Aditus)

- Mezigenerační centrum Petrklíč (KRC Petrklíč)

Budeme rádi, když svoji účast potvrdíte na odkazu zde (doba potvrzování účasti prodloužena do čtvrtka 14. 6. 2018). 

Více informací v pozvánce.

Uveřejněno dne 11. 6. 2018

 

ARPIĎÁCKÁ POHODIČKA 2018

Již tuto neděli 10. června 2018 pořádá centrum Arpida (U Hvízdala 9, České Budějovice) další ročník charitativního hudebního odpoledne určeného pro děti a dospělé. Program začíná od 15:00 hodin a v jeho průběhu vystoupí mimo jiné Pavlína Jíšová, skupina SEM-TAM, skupina Nezmaři a další. Pro děti bude připravena škola žonglování, kejklířské divadlo nebo speciální fotokoutek. Vstupenky je možné zakoupit na recepci centra Arpida, v kavárně "Jiný svět", nebo on line na tomto odkazu. Děti do 6 let mají vstup na akci zdarma. Podrobné informace naleznete na stránkách centra Arpida.

Uveřejněno dne 6. 6. 2018

 

KONFERENCE "NASTAVME JASNÁ PRAVIDLA A PODMÍNKY PRO PÉČI O OSOBY S PAS"

Dne 19. června 2018 se od 9:30 hodin uskuteční konference, jejímž tématem bude péče o osoby s poruchou autistického spektra. Konference se uskuteční v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (Sněmovní 1, Praha 1, místnost č. 205). Podrobné informace o programu či podmínkách účasti naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 4. 6. 2018

 

SÍŤOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB - PRACHATICE

Město Prachatice za podpory SOS Šumavsko, Jihočeského kraje a Evropské unie, zrealizovalo výstavu na téma Síťování sociálních služeb. Vernisáž se uskuteční 1. června 2018 od 13:00 hodin a 18. června od 18:00 hodin na Městském úřadě Prachatice, Velké náměstí 3. Vernisáž je zaměřena na  sociální a doprovodné služby, a bude zde možnost vyjádřit se a diskutovat nad sociálně a zdravotní oblastí na území města a ORP Prachatice. 

Uveřejněno dne 25. 5. 2018

 

CHYTRÁ PÉČE 

Městský úřad Prachatice zve na představení unikátní koncepce o CHYTRÉ PÉČI. Jde o moderní asistenční službu pro rodiče a prarodiče, aby mohli co nejdéle zůstat aktivní, samostatní a v bezpečí. Představení se koná 8. 6. 2018 od 9:00 hodin s Rostislavem Hauferem, MBA - ředitelem společnosti Chytrá péče. 

Více informací naleznete v pozvánce (.pdf).

Uveřejněno dne 25. 5. 2018

 

BENEFIČNÍ KONCERT K CELOSVĚTOVÉMU A NÁRODNÍMU DNI ROZTROUŠENÉ SKLERÓZY

Organizace ROSKA České Budějovice, která již od roku 1993 pomáhá liden s roztroušenou sklerózou, pořádá Benefiční koncert právě na podporu lidem s tímto onemocněním. Benefiční koncert se uskuteční dne 30. 5. 2018 od 14:00 hodin na náměstí Přemysla Otakara II v Českých Budějovicích. Podrobné informace včetně jmen vystupujících interpretů naleznete v programu koncertu.

Uveřejněno dne 22. 5. 2018

 

(NEJEN) ICOS BĚŽÍ PRO ICOS - PODPOŘTE NEVÍDANÉ - POBĚŽÍME 1/2 MARATON TAK, ABYCHOM SI ZASLOUŽILI VAŠI PODPORU A PŘEKONALI SAMI SEBE!

Loni na českobudějovickém půlmaratonu podpořily ICOS Český Krumlov, o.p.s. čtyři desítky běžců a stovka dárců. Bylo zjevné, že se od pracovníků ICOS (zejména neběžců) jedná o nemalou oběť. Aby výzva byla skutečně výzvou a obětí i letos, přidali si řadu kilometrů navíc.

Akce se koná 2. června 2018 a na běžce můžete přispět jakoukoliv částkou, přes zabezpečený platební portál. vybrané peníze podpoří běžce morálně, fakticky ale půjdou na podporu služeb ICOS, konkrétně na podporu dobrovolnických programů pro seniory, děti mladé lidi se zdravotním postižemí a na službu osobní asistence pro děti, dospělé se zdravotním postižením a seniory. Pro dárce jsou připravené lákavé bonusy.

Více informací a přispět je možné na tomto odkazu: https://www.darujeme.cz/vyzva/1200521

Uveřejněno dne 21. 5. 2018

 

OBEC PŘÁTELSKÁ RODINĚ A SENIORŮM 2018

I pro letošní rok Odbor rodinné politiky a politiky stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR vyhlašuje soutěže "Obec přátelská rodině a seniorům 2018".

Obě soutěže podporují projekty, neinvestičního charakteru, zabývající se podporou rodiny či seniorů a aktivit mezigenerační soudržnosti na komunální úrovni. Jedná se o především podporu pro-rodinných či pro-seniorských aktivit a opatření, která mají preventivní a podpůrný charakter, přispívají k bezproblémovému fungování rodin a komunity, posilují její stabilitu a soudržnost, zkvalitňují rodinné i sousedské vztahy, přispívají k harmonizaci pracovního a soukromého života, předcházejí sociálnímu vyloučení a podporují aktivní, smysluplný a důstojný život seniorů v jejich vlastním sociálním prostředí a rozvoj pečovatelských kompetencí u všech generací.

Obou soutěží se mohou zúčastnit všechny obce České republiky a své žádosti do soutěží mohou podávat do 22. 6. 2018.

Víc informací o soutěžích naleznete na: https://www.mpsv.cz/cs/33510

Uveřejněno dne 21. 5. 2018

 

STŘEDNĚDOBÝ PLÁN ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE NA OBDOBÍ 2019 - 2021

Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém zasedání dne 17. května 2018 usnesením č. 133/2018/ZK-13 schválilo Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2019 - 2021. Pro tvorbu tohoto dokumentu byla využita metoda komunitního plánování sociálních služeb, kdy bylo záměrem kraje zapojit všechny relevantní aktéry procesu, především pak poskytovatele služeb a zadavatele na místní úrovni, tedy obce. V rámci procesu plánování sociálních služeb na krajské úrovni byla navržena síť sociálních služeb na území Jihočeského kraje, která je součástí tohoto dokumentu. Naplňování krajské sítě bude probíhat ve vzájemné spolupráci kraje a obcí. 

 

VYPOŘÁDÁNÍ PŘIPOMÍNEK K DOKUMENTU SPRSS JIHOČESKÉHO KRAJE NA OBDOBÍ 2019 - 2021

V souladu s § 39b vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, byl dokument SPRSS Jihočeského kraje na období 2019 - 2021 předložen k veřejnému připomínkování v období od 22. 3. 2018 do 8. 4. 2018. Přehled došlých připomínek, včetně jejich vypořádání, je k dispozici zde (.pdf).

Uveřejněno dne 18. 5. 2018

 

SEBEOBRANA PRO SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ

Jihočeské centrum rovných příležitostí z.ú. v rámci realizace projektu "Učením ke zdraví" pořádá kurz sebeobrany určený seniorům a zdravotně postiženým. Kurz je pro jeho účastníky zdarma. V květnu 2018 se uskuteční v Písku a v červnu pak ve Strakonicích. Podrobné informace včetně místa a času konání naleznete pod následujícími odkazy Sebeobrana PísekSebeobrana Strakonice.

Uveřejněno dne 16. 5. 2018

 

PUSŤTE KAČKU NA POMOC DĚTEM S HANDICAPEM

Letos proběhne již 7. ročník dobročinného závodu plastových kachniček "PUSŤ KAČKU" na podporu dětí s handicapem. Hromadné vypouštění a samotný závod plastových kaček se bude konat 10.6.2018 od 13:00 hodin ve Vodáckem areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném. Letošní ročník s sebou přináší i řadu novinek, mimo jiné byly již spuštěny nové webové stránky závodu www.pustkacku.cz, kde je možné již nyní zakoupit startovní číslo.

Tyto netradiční závody pořádají APLA Jižní čechy, z.ú. a I MY, o.p.s., organizace, které dlouhodobě zaměřují svoji činnost na pomoc znevýhodněným dětem. Podrobné informace včetně bohatého doprovodného programu pro děti naleznete v tiskové zprávě.

Uveřejněno dne 11. 5. 2018

 

MODRÝ BĚH

Dne 12. 5. 2018 se v parku Stromovka v Českých Budějovicích uskuteční již VI. ročník Modrého běhu. Registrace bude zahájena v 9:30 hodin u dětského hřiště. Modrý běh pořádají Autisté Jihu, spolek a Auticentrum, o.p.s. Modrý běh je součástí celosvětové kampaně "Light it up blue" na podporu lidí s autismem. Výtěžek z běhu bude využit na vybudování hřiště pro děti s autismem. Po celý den je připraven bohatý doprovodný program. Podrobné informace naleznete Pozvánce.

Uveřejněno dne 9. 5. 2018

 

VÝSTAVA V RÁMCI CYKLU: UM SENIORŮ

Od 3. 5. 2018 je v prostorách Senior Pointu v Prachaticích (Zlatá stezka 145) k vidění výstava skupinky absolventů Akademie umění a kultury vzdělávání III. věku v Písku. Výstava vznikla ve spolupráci s Radou seniorů z Písku v rámci cyklu Um seniorů. Se samotnými autory jednotlivých děl je možné se setkat 30. května 2018 od 10:00 hodin v prostorách Senior Pointu, Prachatice. Všechny informace naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 27. 4. 2018

 

PRAVIDLA PRO TVORBU A AKTUALIZACI SÍTĚ V JIHOČESKÉM KRAJI - METODICKÝ POKYN Č. 1/2018

Odbor sociálních věcí vydal Metodický pokyn č. 1 /2018 vztahujícící se k Pravidlům pro tvorbu a aktualizaci sítě v Jihočeském kraji. Metodický pokyn č. 1/2018 upřesňuje postup pro předkládání Vyjádření OÚ ORP a Vyjádření obce k potřebnosti sociální služby. Součástí Metodického pokynu jsou i názorné příklady pro různé druhy a formy sociálních služeb. Metodický pokyn je k dispozici v sekci Plánování sociálních služeb.

V případě dotazů kontaktujte referenta pro plánování sociálních služeb Mgr. Moniku Hanzelyovou e-mail: hanzelyova@kraj-jihocesky.cz, tel: 386 720 814.

Uveřejněno dne 19. 4. 2018

 

OHLÉDNUTÍ ZA KULATÝMI STOLY PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

V průběhu měsíce března a dubna 2018 zorganizoval Odbor sociálních věcí Jihočeského kraje celkem 6 setkání s poskytovateli sociálních služeb zajišťujících sociální služby na území Jihočeského kraje. Společným tématem pro jednotlivé termíny bylo představení nových Pravidel pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, seznámení se s důležitými dokumenty procesu tvorby sítě sociálních služeb a dostatek prostoru byl věnován i dotazům poskytovatelů. Celkem se kulatých stolů zúčastnilo 235 zástupců poskytovatelů sociálních služeb. Kulaté stoly byly realizovány v rámci projektu "Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji II", reg. číslo: CZ.03.2.63/0.0/15_007/0003792.


Autor fotografie: OSOV JčK

Uveřejněno dne 18. 4. 2018

 

JARNÍ TRADICE SPOJENÉ S OSLAVOU DNE ZEMĚ

Jarní tradice spojená s oslavou Dne Země se uskuteční 19. 4. 2018 od 10:00 hodin a 20. 4. 2018 od 15:00 hodin v prostorách zahrady Chelčického domova sv. Linarta. Čeká Vás jarní tvoření v přírodní zahradě s uživateli Domova a dětmi z Mateřské školy, soutěže a mnoho dalších aktivit.

Podrobné informací naleznete v pozvánce.

Uveřejněno dne 16. 4. 2018

 

WORKSHOP - I BEZ SLUCHU SE DOMLUVÍME, BEZ POMOCI SOCIÁLNÍCH SLUŽEB TO ALE NEZVLÁDNEME

Centrum pro komunitní práci střední Čechy ve spolupráci s Asociací organizací neslyšících a nedoslýchavých v ČR, zve na workshop I BEZ SLUCHU SE DOMLUVÍME, BEZ POMOCI SOCIÁLNÍCH SLUŽEB TO ALE NEZVLÁDNEME, který se koná dne 11. 6. 2018 v čase 10:00 - 16:00 v Praze, Jungmannova 745/24. Workshop je zaměřený na práci s lidmi, kteří se nacházejí v různých životních situacích a mají sluchové postižení. 

Podrobné informace naleznete v pozvánce. 

Uveřejněno dne 11. 4. 2018

 

KRAJSKÝ DOTAČNÍ PROGRAM NA PODPORU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2018

Od 7. 5. 2018 až do 18. 5. 2018 do 12:00 hodin bude možné podávat žádosti do Krajského dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2018. Celková alokace Programu činí 32 501 168, 94 Kč a podávat žádosti je možné celkem do čtyř opatření. Podrobné informace včetně příslušných fromulářů naleznete v sekci Programové dotace Jihočeského kraje.

Uveřejněno dne 10. 4. 2018

 

CENTRUM SOCIÁLNCÍH POMOCI VODŇANY - "FIRMA PRO ZDRAVÍ"

Dne 3. dubna 2018 převzala ředitelka Centra sociální pomoci Vodňany certifikát "Firma pro zdraví". Certifikát mohou získat firmy za realizaci projektů a dlouhodobého programu v oblasti péče o zdraví svých zaměstnanců. Centrum sociální pomoci Vodňany se zaregistrovalo v roce 2017 a jeho strategie s cílem zlepšit zdravotní stav zaměstnanců, podpořit jejich zájem o posilování zdraví a předcházení vzniku nemoci, mu přineslo toto ocenění. Více informací naleznete na webových stránkách Centra sociální pomoci.

 

Uveřejněno dne 6. 4. 2018

 

WORKSHOP - POMŮCKY PŘI INKONTINENCI

Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory, o.p.s. pořádá workshop speciálně zaměřený na pomůcky pro inkontinenci. Odborným hostem workshopu bude zástupce společnosti Hartmann Rico, a.s. Workshop se uskuteční dne 9. 4. 2018 od 13:00 hodin v Centru Univerzita Tábor. Podrobné informace naleznete v pozvánce.

Uveřejněno dne 6. 4. 2018

 

SETKÁNÍ POSKYTOVATELŮ ZDRAVOTNÍCH SLUŽEB V OBLASTI PALIATIVNÍ PÉČE V JIHOČESKÉM KRAJI

Jihočeský kraj aktuálně připravuje Koncepci paliativní péče Jihočeského kraje. Snahou Jihočeského kraje je nastavit koordinovaný a komplexní systém paliativní péče v kraji. Cílem kraje je podporovat odbornost, kvalitu a dostupnost služeb paliativní péče. V kontextu s nově vzniklým institutem mobilní specializované paliativní péče si Jihočeský kraj dovoluje pozvat všechny poskytovatele zdravotních služeb a potencilnální zájemce o poskytování mobilní specializované paliativní péče na diskusní setkání, jehož předmětem je výměna zkušeností, představení záměrů a připomínek k oblasti paliativní péče v Jihočeském kraji.

Setkání se uskuteční dne 9. 4. 2018, od 13:00 hodin v zasedací místnosti č. 208 (budova Krajského úřadu, ulice B. Němcové 49/3, České Budějovice). V případě Vašeho zájmu prosíme o potvrzení účasti včetně počtu osob na email turkova@kraj-jihocesky.cz.

Uveřejněno dne 27. 3. 2018

 

PEŘÍČKOVÝ DEN V APLA JIŽNÍ ČECHY

Peříčkový týden potrvá od 1. dubna 2018 do 8. dubna 2018. Jedná se o celorepublikovou sbírku, jejímž cílem je jednak zviditelnit sbírkový projekt Pomozte dětem a současně vybrat finannčí příspěvek od dárců. Veřejná pouliční sbírka v rámci Peříčkového týdne, kterou společně organizují APLA Jižní Čechy, z.ú., Diakonie ČCE - středisko Rolnička a organizace I MY, o.p.s., se uskuteční dne 4. dubna 2018 v Táboře. Díky sbírce bude možné podpořit projekt "Přijedeme častěji i letos" zaměřený na celoroční intenzivnější podporu celkem 10 rodin dětí s autismem.

Uveřejněno dne 26. 3. 2018

 

STŘEDNĚDOBÝ PLÁN ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE NA OBDOBÍ 2019 - 2021 - VEŘEJNÉ PŘIPOMÍNKOVÁNÍ 

V souladu s ustanovením § 95 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, byl zpracován Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2019 -2021. Nyní má odborná i laická veřejnost možnost tento strategický dokument veřejně připomínkovat. Dokument zahrnuje především Priority, opatření a aktivity pracovních skupin a Průřezové priority. 

Zpracovaný dokument společně s formulářem k veřejnému připomínkování je k dispozici na Sociálním portálu Jihočeského kraje v sekci Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji na období 2019 - 2021.

Připomínky k dokumentu je možné zasílat v termínu od 22. 3. 2018 do 8. 4. 2018 na e-mail: sedlackova@kraj-jihocesky.cz.

Došlé připomínky budou vypořádány na jednání Krajské koordinační skupiny a způsob vypořádání bude zveřejněn na Sociálním portálu Jihočeského kraje. 

Uveřejněno dne 22. 3. 2018

 

SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU JE ZA DVEŘMI

Světový den porozumění autismu připadá v letošním roce na 2. dubna 2018. Jeho cílem je upozornit, informovat a zdůraznit fakt, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli smysluplně a důstojně žít v naší společnosti. APLA Jižní Čechy, z.ú. poskytuje komplexní služby pro lidi s poruchou autistického spektra. Na území Jihočeského kraje funguje již od roku 2007 a její vizí je "Umět žít život s autismem".

Každoročně k příležitosti světového dne porozumění autismu připravuje APLA Jižní Čechy, z.ú. nejen osvětové akce pro veřejnost, ale také bohatý program pro děti. Více informací naleznete na webových strínkách organizace APLA Jižní Čechy,z.ú. Celé znění tiskové zprávy si také můžete přečíst zde.

        
Uveřejněno dne 22. 3. 2018

 

 

POZVÁNKA NA SETKÁNÍ V "KAVÁRNĚ EMAUSY"

Dne 26. března 2018 bude hostem "kavárny Emausy" PhDr. Jaromír Schel - mimo jiné galerista, předseda komise Seniorského senátu, člen Lions Clubu, zakladatel spolku Otakarova města. Setkání bude zahájeno ve 14.00 hodin. Podrobné informace naleznete v pozvánce.

Uveřejněno dne 22. 3. 2018

 

FIALKOVÝ PLES 2018

Již 3. ročník benefičního Fialkového plesání se bude konat 6. dubna 2018. Výtěžek z plesu bude jako každý rok použit na podporu osob se zdravotním postižením z Chelčického domova sv. Linharta. Ples se bude konat v restauraci na Pražáku ve Vodňanech. Podrobné informace naleznete zde.

Uveřejněno dne 20. 3. 2018

 

VELIKONOČNÍ VÝSTAVA PRACÍ SENIORŮ

Dne 21. 3. 2018 bude zahájena tradiční výstava prací senirorů v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích. Výstavu pořádá Senioři ČR z.s., Městská organizace Prachatice a Muzeum české loutky a cirkusu. Vystavené práce můžete shlédnout až do pátku 23. 3. 2018. Více informací naleznete v pozvánce.

Uveřejněno dne 20. 3. 2018

 

KULATÝ STŮL "STÁRNUTÍ VE ZDRAVÍ"

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Jihočeským krajem a Zdravým městem Tábor pořádá dne 28. 3. 2018 Kulatý stůl na téma "Stárnutí ve zdraví". Podrobné informace naleznete v pozvánce. Program bude zahájen od 12:45 hodin a jeho součástí budou především panelové přednášky a diskuse na různá téma týkající se stárnutí, mimo jiné se bude diskutovat například o pohybu v seniorském věku, trénování paměti nebo praktickém využití kompenzačních pomůcek. Podrobný program je k dispozici zde.

Uveřejněno dne 16. 3. 2018

 

23 LET PRÁCE STŘEDISKA RANÉ PÉČE V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Již celých 23 let poskytuje českobudějovické Středisko rané péče své služby klientům, mezi které patří především děti s vážnějším zrakovým postižením či kombinovaným postižením a jejich rodiče. Středisko rané péče pracuje s takto postiženými dětmi buď přímo v organizaci nebo nabízí rodičům návštěvy v domácím prostředí dítěte a to jedenkrát za měsíc. Poradkyně rané péče naučí rodiče a ukážou jim, jak s dítětem pracovat, aby byl vývoj jeho zraku a i dalších smyslů a motorických funkcí co nejvíce podpořen.

Navíc nabízí Středisko rané péče možnost funkčního vyšetření zraku, které je realizováno s ohledem na věk a schopnosti dítěte. V současné době se klienti mohou nechat vyšetřit ve Středisku rané péče v Českých Budějovicích od 3 zrakových terapeutek. Takto vysoký počet zrakových terapeutek v rámci České republiky má pouze středisko v Praze. Zároveň má českobudějovické středisko k dispozici unikátní preferenční Teller Acuity test, díky kterému je zrakové vyšetření přesnější.

Podrobné informace včetně rozhovoru se zrakovou terapeutkou naleznete v tiskové zprávě.

Uveřejněno dne 8. 3. 2018

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A 3. VÝROČÍ SPOLKU SLUNEČNICE

K příležitosti 3. výročí Spolku Slunečnice se dne 27. 3. 2018 uskuteční Den otevřených dveří. Na účastníky bude čekat prohlídka prostor Spolku Slunečnice včetně nově zřízené edukační místnosti, interaktní prezentace poskytovaných služeb, prodejní výstava výrobků a malé občerstvení. Den otevřených dveří bude zahájen v 9:00 hodin a bude probíhat až do 16:00 hodin. Současně bude Spolek Slunečnice v průběhu měsíce března prezentovat svoji činnost na různých místech ve Vimperku a jeho okolí. Jejich seznam naleznete zde.

Uveřejněno dne 7. 3. 2018

 

SETKÁNÍ POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍ SLUŽBY RANÁ PÉČE

Dne 27. 3. 2018 se ve spolupráci s Odborem sociálních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje uskuteční setkání poskytovatelů sociální služby raná péče. Akci organizuje obecně propsěšná společnost I MY a Středisko rané péče, pobočka České Budějovice. Podrobné informace včetně jednotlivých bodů programu setkání naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 7. 3. 2018

 

PŘEHLED VÝŠE VYROVNÁVACÍ PLATBY PRO ROK 2018

Do sekce Vyrovnávací platba 2018 byl vložen přehled vyrovnávací platby pro jednotlivé druhy sociálních služeb platný pro rok 2018. V průběhu měsíce září 2018 bude provedena 1. korekce výší vyrovnávacích plateb s využitím ekonomických a personálních údajů za rok 2017, jež mají poskytovatelé sociálních služeb povinnost vložit do OK systému do 30.6.2018.

Uveřejněno dne 6. 3. 2018

 

APPLA, JIŽNÍ ČECHY NA NOVÉ ADRESE

Appla, Jižní čechy, nezisková organizace poskytující služby osobám s autismem, nabízela doposud své služby klientům na dvou místech ve městě Tábor. Od 1. února 2018 získala organizace nové prostory od města Tábor a své klienty tak přivítá nově pouze na adrese Farského 887 (vedle sokolovny). Díky rozšíření prostor a koncentraci poskytování sociálních služeb do jedné budovy dojde k zeefektivnění práce s klienty. V nových prostorách bude možné poskytovat služby jak dětem s autismem, tak odděleně bude možné pracovat i s jejich s rodinami a se sourozenci. Organizace Appla, Jižní Cechy poskytuje své služby již od roku 2017. Pracoviště má v Táboře, kde je i sídlo organizace, a detašované pracoviště pak v Českých Budějovicích. Více informací naleznete na webových stránkách organizace.

Uveřejněno dne 5. 3. 2018

 

POZVÁNKA NA KULATÉ STOLY PRO POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 

Jihočeský kraj bude v letošním roce zavádět nová Pravidla pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji (schváleno zastupitelstvem Jihočeského kraj, usnesením č. 434/2017/ZK-10 ze dne 14. 12. 2017). Nově budou všichni poskytovatelé sociálních služeb, kteří mají zájem zařadit sociální službu do Sítě Jihočeského kraje na období 2019 - 2021 povinni vyplnit Žádost o zařazení do základní sítě sociálních služeb Jihočeského kraje. 

V březnu a na začátku dubna budou probíhat kulaté stoly, kde bude formou prezentací a přednášek vysvětlen celý postup vyplňování žádostí včetně údajů, které bude potřebné doložit. 

V pozvánce jsou vypsané jednotlivé termíny konání kulatých stolů. Kapacita jednotlivých termínů je omezená. Jakmile si vyberete vyhovující datum, prosíme o rezervaci (včetně počtu osob - max. 2 osoby na organizace) na e-mail brettova@kraj-jihocesky.cz. Pokud bude kapacita Vámi vybraného termínu již naplněna, bude Vám obratem nabídnut jiný. 

Tato aktivita je realizována v rámci projektu Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji II.

Pozvánka na kulaté stoly zde.

Uveřejněno dne 1. 3. 2018

 

OCENĚNÍ ZNAČKY KVALITY V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Značka kvality v sociálních službách je systém externí certifikace pro sociální služby. Certifikace je určena například domovům pro seniory, pečovatelskou službu, denní stacionáře pro osoby se zdravotním postižením a další sociální služby. Cílem je poskytnout novým uživatelům služby, zájemcům o službu či jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci  jakou kvalitu mohou od života v daném zařízení sociálních služeb očekávat.

Ocenění Značky kvality převzala pečovatelská služba Centrum sociální pomoci Vodňany dne 21. února 2018. Pečovatelská služba se k certifikaci přihlásila na podzimu roku 2017 a od této doby probíhala certifikace například v oblastech péče, individuálního přístupu a partnerství. Celkem získala organizace 439 bodů z celkových 500 možných. Podrobné informace o certifikaci naleznete zde.

Uveřejněno dne 26. 2. 2018

 

VÝSLEDKY DOTAČNÍHO ŘÍZENÍ PRO ROK 2018

V sekci Financování sociálních služeb byl uveřejněn přehled rozdělení finančích prostředků poskytovatelům sociálních služeb v Jihočeském kraji v rámci dotačního řízení pro rok 2018. Rozdělení finančních prostředků bylo schváleno Zastupitelstvem Jihočeského kraje na jednání dne 22. 2. 2018.

Uveřejněno dne 23. 2. 2018

 

VÝSTAVA "MŮJ ŠÁLEK KÁVY"

Výstavu zajímavých výtvarných děl klientů sociálně terapeutické dílny provozované Spolkem Slunečnice je možné v průběhu března shlédnout v kavárně Happy Coffe ve Vimperku (ul. 1.máje 116/13). Více informací o výstavě naleznete zde.

Uveřejněno dne 23. 2. 2018

 

AKTUALIZACE SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V JIHOČESKÉM KRAJI PRO ROK 2018 - ÚNOR 2018

Dne 22. 2. 2018 schválilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje, usnesením č. 19/2018/ZK-11 ze dne 22. 2. 2018, zařazení sociální služby do podmíněné sítě sociálních služeb a změny u sociálních služeb zařazených taktéž do podmíněné sítě, a to na základě podaných žádostí poskytovatelů sociálních služeb.

V souladu s výše uvedeným bude upravena příloha Akčního plánu Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2018. 

Přehled žádostí o zařazení sociální služby do podmíněné sítě zde.

Uveřejněno dne 23. 2. 2018


INVESTIČNÍ ZÁMĚRY V OBLASTI SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 

Rada Jihočeského kraje usnesením č. 204/2018/RK-34 ze dne 15. 2. 2018 schválila postup pro vydávání stanovisek k investičním záměrům v oblasti poskytování sociálních služeb. Tento postup je určen právnickým osobám, které připravují investiční záměry v oblasti sociálních služeb a v této souvislosti budou požadovat stanovisko/vyjádření kraje jako subjektu, který vydal střednědobý plán rozvoje sociálních služeb. Týká se to především žadatelů o dotaci v rámci výzev Integrovaného regionálního operačního programu a programů Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. 

Každý investiční záměr je posuzován krajským úřadem vždy samostatně a za tímto účelem musí žadatel doložit relevantní informace k předkládanému projektu a k sociální službě, které se tento záměr týká. Důležité je doložení potřebnosti konkrétní sociální služby na daném území kraje, zda a jakým způsobem byla zjištěna, a jak je žadatelem deklarována (stanovisko obce, zápisy z komunitních plánování sociálních služeb, průzkum potřebnosti u cílových skupin apod.). Dále je nutné v žádosti o vydání stanoviska uvést, jakým způsobem je plánováno poskytování uvedené sociální služby, včetně finančního zajištění provozu sociální služby, po ukončení investiční akce v rámci udržitelnosti výstupů projektu. 

Všechny tyto podklady musí žadatel o vydání stanoviska doručit na Krajský úřad Jihočeského kraje, Odbor sociálních věcí, alespoň 15 kalendářních dní před termínem, kdy toto stanovisko plánuje předložit k žádosti o finanční podporu. 

V případě dotazů je možné kontaktovat Mgr. Moniku Hanzelyovou, tel.: 386 720 814, e-mail: hanzelyova@kraj-jihocesky.cz.

Postup pro vydávání stanovisek k investičním záměrům (.pdf)

Uveřejněno dne 19. 2. 2018

 

KONZULTAČNÍ DNY MPSV V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Na 1. pololetí roku 2018 jsou již naplánovány pravidelné termíny konzultačních dnů odboru podpory projektu Řídícího orgánu OP Zaměstnanost. Konzultační dny se v Českých Budějovicéch uskuteční v následujících termínech - 14. 3. 2018, 11. 4. 2018, 9.5. 2018 a 13. 6. 2018. Kontaktní osobou za organizátora je Mgr. Kateřina Pittnerová (katerina.pittnerova@mpsv.cz). Konzultační dny se budou konat v prostorách České správy sociálního zabezpečení na adrese A. Barcala 1461 v Českých Budějovicích. Přihlášky je možné zasílat na výše uvedený email kontaktní osoby a to nejpozději 5 pracovních dnů před termínem konání konzultace.
Cílem konzultačních dnů je bezplatně pskytnout zájemcům informace o Operačních programu Zaměstnanost, plánovaných výzvách, individuálně konzultovat projektové záměry.

Uveřejněno dne 19. 2. 2018

 

ROK JINAK - PODPORA NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ 

Nadace Vodafone skrze své programy působí zejména v oblasti kvality života lidí s hendikepem, přístupu ke vzdělávání, zaměstnanosti lidí se ztíženým přístupem na trh práce, technologických inovací a udržitelných měst. 

Program ROK JINAK mohou využít lidé z byznysu a státní sféry, jejichž cílem je dosažení pozitivní společenské změny využitím moderních informačních a komunikačních technologií. Lidé z praxe přichází do programu Rok jinak se svými specifickými kompetencemi, které využívají k realizaci projektu a k celkovému rozvoji neziskové organizace. 

Více informací o programu zde

Uveřejněno dne 6. 2. 2018

 

SEMINÁŘ PRO ŽADATELE

Dne 7. 2. 2018, od 13:00 hodin se v Kruhovém sále Zastupitelstva Jihočeského kraje uskuteční seminář pro žadatele dotačního programu Podpora služeb nedefinovaných v zákoně č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Více informací naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 5. 2. 2018

 

SBÍRKA OBLEČENÍ PRO OSOBY BEZ DOMOVA

Do konce února 2018 potrvá sbírka dámského a pánského oblečení určená na pomoc lidem bez domova. Sbírku organizuje nezisková organizace PREVENT 99, z.ú. Oblečení je možné nosit přímo do Kontaktních center Preventu v Českých Budějovicíchve Strakonicích nebo v Prachaticích. Sběrná místa jsou otevřena každý pracovní den od 13:00 do 16:00 hodin. Vítáno je oblečení čisté a neroztrhané.

Uveřejněno dne 3. 2. 2018

 

INSPIRATIVNÍ VEČER V KLUBU R51 PLUS

Dne 6. února 2018 od 17:30 hodin  se v Riegrově 51 v Českých Budějovicích uskuteční inspirativní večer s oční lékařkou, cestovatelkou, fotografkou Stanislavou Brůhovou. Program večera pak doplní vyprávění Márie Pffeiferové o cestě a setkání s papežem. Podrobný program naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 3. 2. 2018

 

POZVÁNKA NA SETKÁNÍ V "KAVÁRNĚ EMAUSY" - ZMĚNA TERMÍNU

Oproti původně plánovanému termínu 1. 2. 2018 se setkání uskuteční ve čtvrtek 26. února 2018 od 14:00 hodin. Hostem kavárny Centra sociálních služeb Emausy bude novinář, spisovatel a cestovatel Hynek Klimek. Návštěvnici se mohou těšit na krásné obrázky a poutavé vyprávění o Šumavě. Podrobné informace naleznete v pozvánce.

Uveřejněno dne 31. 1. 2018

 

KONFERENCE "ÚSKALÍ PEČUJÍCÍCH"

Unie pečujících z.s. ve spolupráci s organizací Klára pomáhá z.s. pořádá konferenci "Úskalí pečujících" určenou pro pečující, seniory i širokou veřejnost. Konference se uskuteční dne 30. 1. 2018, od 13:00 hodin v prostorách Městského úřadu Třeboň. Podrobné informace naleznete v Pozvánce a v programu konference.

Uveřejněno dne 22. 1. 2018

 

VOLNÁ PRACOVNÍ MÍSTA - ODBOR SOCIÁLNÍCH VĚCÍ

Odbor sociálních věcí, pracoviště náhradní rodinné péče (odd. sociálně právní ochrany dětí),  hledá vhodné kandidáty na následující pozice:

PRACOVNÍK/PRACOVNICE NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČE - pracovní místo na dobu neurčitou s nástupem od 1. 4. 2018. Podrobné informace naleznete v Oznámení.
PRACOVNÍK/PRACOVNICE NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČE - EVIDENCE DĚTÍ - pracovní náplní je správa a evidence dětí, kterým je potřeba zprostředkovat náhradní rodinnou péči (osvojení nebo pěstounskou péči). Pracovní místo je na dobu určitou (zástup za MD) s možným nástupem od 1. 3. 2018 do 31. 12. 2018. Tato pozice je vhodná i pro absolventy vyšších odborných škol nebo vysokých škol se sociálně právním zaměřením.
PRACOVNÍK/PRACOVNICE NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČE - PSYCHOLOG - pracovní nápní je posuzování žadatelů o osvojení, pěstounskou péči a pěstounskou péči na přechodnou dobu. Pracvoní místo je na dobu určitou (zástup za MD) s nástupm ihned od 15. 3. 2018. Tato pozice je vhodná i pro absolventy vysokých škol oboru psychologie.

Podrobné informace k výše uvedeným pracovním místům podá vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí Mgr. Eva Novotná, tel.: 380 720 641.

Uveřejněno dne 16. 1. 2018

 

PLES PRO HOSPIC SV. JANA, SV. VERONIKY A DOMOV MATKY VOJTĚCHY

Dne 3. 2. 2018 se uskuteční již tradiční benefiční ples na podporu Hospice Sv. Jana N. NeumannaDomácího hospice sv. Veroniky a Domova matky Vojtěchy. Ples se bude konat v Národním domě v Prachaticích od 19:00 hodin. Bližší informace včetně místa prodeje vstupenek naleznete na Pozvánce.

Uveřejněno dne 10. 1. 2018

 

DOMÁCÍ HOSPIC SV. VERONIKY - ZMĚNA ADRESY

Od 1. ledna 2018 naleznete Domácí hospic sv. Veroniky na nové adrese Dobrovodská 105/32, České Budějovice. V případě, že byste měli zájem pomoci sv. Veronice s vybavením nových prostor, naleznete všechny potřebné informace na webových stránkách Domácího hospicu sv. Veronika.

Uveřejněno dne 10. 1. 2018

 

PÉČE O SENIORY A DLOUHODOBĚ NEMOCNÉ - NOVÉ POZNATKY A ZKUŠENOSTI

Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích organizuje setkání firem se svými zástupci na téma "Péče o seniory a dlouhodobě nemocné". Setkání se uskuteční 7. února 2018 od 10:00 hodin v Zasedacím sále obecního úřadu v Grainetu (Obere Hauptstrasse 11, Grainet). Předmětem setkání zástupců Zdravotně sociální fakulty a zástupců firem by mělo být představení stávajícího výzkumu v oblasti péče o seniory a osoby dlouhodobě nemocné, předání know-how s cílem zlepšení spolupráce mezi akademickou, aplikační a státní sférou. Podrobné informace naleznete v Pozvánce.

Uveřejněno dne 9. 1. 2018

 

PRAVIDLA PRO TVORBU A AKTUALIZACI SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V JIHOČESKÉM KRAJI

Dne 14. 12. 2017 byla Zastupitelstvem Jihočeského kraje usnesením č. 434/2017/ZK-10 schválena Pravidla pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, která upravují postup a podmínky Jihočeského kraje pro naplňování sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji. Síť JčK bude součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji a bude následně naplňována konkrétními sociálními službami v souladu s těmito Pravidly. Pravidla jsou účinná od 1. 1. 2018. 

Jihočeský kraj při zařazování sociálních služeb do základní a podmíněné Sítě JčK, bude přihlížet k parametru potřebnosti, který bude zjišťován na místní úrovni a taktéž bude spolupracovat s obcemi Jihočeského kraje. 

Uveřejněno dne 18. 12. 2017

 

"POMOC RAZ 2"

Krizové centrum pro děti a rodinu v Jihočeském kraji, z.ú. nabízí nyní pro děti vystavené psychické zátěži novinku v podobě možnosti přijít do centra hned, bez nutnosti objednání a dlouhého čekání na termín. Každé úterý bude od 9:00 do 15:00 hodin tzv. "den pro neobjednané klienty", kdy bude dětem a dospívajícím pomáhat zkušený psycholog a v případě potřeby i dětský psychiatr. Další novinkou je služba "chat - online"Denně od 8:00 do 11:00 hodin je možné se na chat připojit a nezávazně a anonymně komunikovat s odborným pracovníkem o svých problémech a starostech. Projekt Chat - online byl podpořen v rámci sbírky Pomozte dětem organizované Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti. Všechny potřebné informace včetně přístupu na chat naleznete na webových stárnkách Krizového centra pro děti a rodinu v Jihočeském kraji.

Uvěřejněno dne: 14. 12. 2017

 

 

 

 

 

FINANČNÍ VYPOŘÁDÁNÍ A VYÚČTOVÁNÍ ÚČELOVÉ DOTACE PRO ROK 2017

Informace k finančnímu vypořádání a vyúčtování účelové dotace poskytnuté v roce 2017 jsou uveřejněny včetně všech příloh v sekci Dotační řízení 2017. Příjemci dotace jsou povinni předložit finanční vypořádání a vyúčtování nejpozději do 25.1.2018.

Uvěřejněno dne: 11. 12. 2017

 

VÝSTAVA KERAMICKÉHO BETLÉMU

V rámci projektu "Keramika ve Slunečnici III" podpořeného Jihočeským kraje vznikla unikátní výstava keramického betlému, na jehož výrobě se podíleli klienti Spolku Slunečnice. Výstavu je možné vidět od 4. prosince v kavárně Happy Coffee ve Vimperku nebo v prostorách Základní a střední školy Vimperk.

Uveřejněno dne: 6. 12. 2017

 

PROPOJOVÁNÍ DĚTÍ SE SENIORY OCEŇUJE NOVÁ ZNAČKA "MEZIGENERAČNĚ"

Domov pro seniory Bechyně a Mateřská škola Jahůdka získaly jako první v Jihočeském kraji ocenění Mezigeneračně spolupracujeme. Setkávání dětí a seniorů pořádají zaměstnanci obou organizací již třetím rokem.

Značka Mezigeneračně je oceněním za vynaložené práce a energie škol, školek či seniorských zařízení v mezigenerační oblasti. Znamená také prestiž a výjimečnost. Znamená, že daná instituce je součástí jedinečného dlouhodobého projektu, který napomáhá sbližování generací.

Více informací o ocenění naleznete v příloze.

Uveřejněno dne: 29. 11. 2017

 

DÁRCOVSKÁ VÝZVA PRO OSOBNÍ ASISTENCI

28. listopad je dnem mezinárodního dárcovství a dobrovolnictví. Společnost ICOS zorganizovalo sbírku na nový automobil pro službu Osobní asistence. Všechny potřebné informace včetně propagačního videa naleznete zde.

Uveřejněno dne: 28. 11. 2017

 

KRAJSKÝ PLÁN VYROVNÁVÁNÍ PŘÍLEŽITOSTÍ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM 2018-2021

Jihočeský kraj zpracoval nový Krajský plán vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením pro období 2018 - 2021. Dokument ke stažení naleznete zde. Dokumenty v tištěné formě najdete u paní Evy Šiškové (kancelář 114, ulice Boženy Němcové 49/3 v Českých Budějovicích).

Uveřejněno dne: 23. 11. 2017

 

AKČNÍ PLÁN STŘEDNĚDOBÉHO PLÁNU ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2018 - aktualizace přílohy

V červnu 2017 byl Zastupitelstvem Jihočeského kraje schválen Akční plán Střednědobého rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2018, jehož součástí je příloha - přehled sociálních služeb zařazených do sítě. Tento přehled sociálních služeb byl upraven v souladu s usneseními Zastupitelstva Jihočeského kraje č. 297/2017/ZK-8 ze dne 21. 9. 2017 a č. 382/2017/ZK-9 ze dne 2. 11. 2017. 

Uvedený dokument v aktuálním znění je k dispozici zde

Uveřejněno dne: 23. 11. 2017

 

NOVÁ ADRESA FOKUSU ČESKÉ BUDĚJOVICE

FOKUS České Budějovice, organizace pro pomoc osobám s chronickým duševním onemocněním, působí od 1. 1. 2018 na nové adrese: Novohradská 1058/71, České Budějovice 6, 370 08 České Budějovice  (autobus MHD č. 11, zastávka "Za Hřbitovem").

Uveřejněno dne 20. 11. 2017

PRAVIDLA PRO TVORBU A AKTUALIZACI SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V JIHOČESKÉM KRAJI

Dne 14. 12. 2017 byla Zastupitelstvem Jihočeského kraje usnesením č. 434/2017/ZK-10 schválena Pravidla pro tvorbu a aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji, která upravují postup a podmínky Jihočeského kraje pro naplňování sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji. Síť JčK bude součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji a bude následně naplňována konkrétními sociálními službami v souladu s těmito Pravidly. Pravidla jsou účinná od 1. 1. 2018. 

Jihočeský kraj při zařazování sociálních služeb do základní a podmíněné Sítě JčK, bude přihlížet k parametru potřebnosti, který bude zjišťován na místní úrovni a taktéž bude spolupracovat s obcemi Jihočeského kraje. 

Uveřejněno dne 18. 12. 2017

 

"POMOC RAZ 2"

Krizové centrum pro děti a rodinu v Jihočeském kraji, z.ú. nabízí nyní pro děti vystavené psychické zátěži novinku v podobě možnosti přijít do centra hned, bez nutnosti objednání a dlouhého čekání na termín. Každé úterý bude od 9:00 do 15:00 hodin tzv. "den pro neobjednané klienty", kdy bude dětem a dospívajícím pomáhat zkušený psycholog a v případě potřeby i dětský psychiatr. Další novinkou je služba "chat - online". Denně od 8:00 do 11:00 hodin je možné se na chat připojit a nezávazně a anonymně komunikovat s odborným pracovníkem o svých problémech a starostech. Projekt Chat - online byl podpořen v rámci sbírky Pomozte dětem organizované Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti. Všechny potřebné informace včetně přístupu na chat naleznete na webových stárnkách Krizového centra pro děti a rodinu v Jihočeském kraji.

Uvěřejněno dne: 14. 12. 2017

 

FINANČNÍ VYPOŘÁDÁNÍ A VYÚČTOVÁNÍ ÚČELOVÉ DOTACE PRO ROK 2017

Informace k finančnímu vypořádání a vyúčtování účelové dotace poskytnuté v roce 2017 jsou uveřejněny včetně všech příloh v sekci Dotační řízení 2017. Příjemci dotace jsou povinni předložit finanční vypořádání a vyúčtování nejpozději do 25.1.2018.

Uvěřejněno dne: 11. 12. 2017

 

VÝSTAVA KERAMICKÉHO BETLÉMU

V rámci projektu "Keramika ve Slunečnici III" podpořeného Jihočeským kraje vznikla unikátní výstava keramického betlému, na jehož výrobě se podíleli klienti Spolku Slunečnice. Výstavu je možné vidět od 4. prosince v kavárně Happy Coffee ve Vimperku nebo v prostorách Základní a střední školy Vimperk.

Uveřejněno dne: 6. 12. 2017

 

PROPOJOVÁNÍ DĚTÍ SE SENIORY OCEŇUJE NOVÁ ZNAČKA "MEZIGENERAČNĚ"

Domov pro seniory Bechyně a Mateřská škola Jahůdka získaly jako první v Jihočeském kraji ocenění Mezigeneračně spolupracujeme. Setkávání dětí a seniorů pořádají zaměstnanci obou organizací již třetím rokem.

Značka Mezigeneračně je oceněním za vynaložené práce a energie škol, školek či seniorských zařízení v mezigenerační oblasti. Znamená také prestiž a výjimečnost. Znamená, že daná instituce je součástí jedinečného dlouhodobého projektu, který napomáhá sbližování generací.

Více informací o ocenění naleznete v příloze.

Uveřejněno dne: 29. 11. 2017

 

DÁRCOVSKÁ VÝZVA PRO OSOBNÍ ASISTENCI

28. listopad je dnem mezinárodního dárcovství a dobrovolnictví. Společnost ICOS zorganizovalo sbírku na nový automobil pro službu Osobní asistence. Všechny potřebné informace včetně propagačního videa naleznete zde.

Uveřejněno dne: 28. 11. 2017

 

KRAJSKÝ PLÁN VYROVNÁVÁNÍ PŘÍLEŽITOSTÍ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM 2018-2021

Jihočeský kraj zpracoval nový Krajský plán vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením pro období 2018 - 2021. Dokument ke stažení naleznete zde. Dokumenty v tištěné formě najdete u paní Evy Šiškové (kancelář 114, ulice Boženy Němcové 49/3 v Českých Budějovicích).

Uveřejněno dne: 23. 11. 2017

 

AKČNÍ PLÁN STŘEDNĚDOBÉHO PLÁNU ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2018 - aktualizace přílohy

V červnu 2017 byl Zastupitelstvem Jihočeského kraje schválen Akční plán Střednědobého rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2018, jehož součástí je příloha - přehled sociálních služeb zařazených do sítě. Tento přehled sociálních služeb byl upraven v souladu s usneseními Zastupitelstva Jihočeského kraje č. 297/2017/ZK-8 ze dne 21. 9. 2017 a č. 382/2017/ZK-9 ze dne 2. 11. 2017. 

Uvedený dokument v aktuálním znění je k dispozici zde

Uveřejněno dne: 23. 11. 2017

 

NOVÁ ADRESA FOKUSU ČESKÉ BUDĚJOVICE

FOKUS České Budějovice, organizace pro pomoc osobám s chronickým duševním onemocněním, působí od 1. 1. 2018 na nové adrese: Novohradská 1058/71, České Budějovice 6, 370 08 České Budějovice  (autobus MHD č. 11, zastávka "Za Hřbitovem").

Uveřejněno dne 20. 11. 2017

 

NOC VENKU 2017

Cílem projektu NOC VENKU je seznámit se s problematikou bezdomovectví. Jedná se o již šestý ročník celorepublikového projektu, kdy prostředky vybrané díky podpoře z řad veřejnosti, budou použity na podporu lidí bez domova. Noc venku se bude letos konat ve čtvrtek dne 23.11.2017 v různých městech po celé ČR.

V Českých Budějovicích organizaci této akce zajišťuje Městská charita České Budějovice. Noc venku se  v Českých Budějovicích uskuteční již počtvrté a proběhne v Literání kavárně Měsíc (Nová ul.) od 18:00 hodin.

Program Noci venku 2017

Uveřejněno dne 16. 11. 2017

 

 EVROPSKÝ TÝDEN TESTOVÁNÍ NA HIV A ŽLOUTENKU

V rámci Evropského týdne testování na HIV a žloutenku bude společnost PREVENT 99 nabízet toto testování široké veřejnosti zdarma. Testování bude probíhat v Českých Budějovicích od 20.11.2017 do 24.11.2017 a ve Strakonicích a Prachaticích po celý měsíc. Adresy, kde je možné se nechat zdarma a anonynmě testovat naleznete zde.

Uveřejněno dne 14. 11. 2017

 

AKTUALIZACE SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V JIHOČESKÉM KRAJI PRO ROK 2018 - LISTOPAD 2017

Dne 2. 11. 2017 schválilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje svým usnesením č 382/2017/ZK-9 zařazení dalších sociálních služeb do krajské sítě pro rok 2018 a změny u sociálních služeb, které jsou součástí základní sítě sociálních služeb, a to na základě podaných žádostí poskytovatelů sociálních služeb. 
V návaznosti na výše uvedené bude upravena příloha Akčního plánu Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2018. 
Přehled žádostí o zařazení sociální služby do základní a podmíněné sítě zde.

Uveřejněno dne 6. 11. 2017

 

WORKSHOP O NESLYŠÍCÍCH PRO ZDRAVOTNICKÉ PRACOVNÍKY JIHOČESKÝCH NEMOCNIC

S cílem zvýšit komunikační dovednosti lékařů a zdravotnických pracovníků směrem k osobám se zdravotním postižením podpoří Krajský úřad Jihočeského kraje konání workshopu o neslyšících pro zdravotníky nemocnic. Krajský úřad tím naplňuje jedno z opatřeních Krajského plánu vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením, jehož cíle směřují k odstranění bariér v rozličných oblastech života lidem se zdravotním postižením. V rámci této podpory budou realizovány workshopy v Nemocnici Strakonice, a.s. a Nemocnici Jindřichův Hradec, a.s., které pro zdravotníky připravila organizace Tichý svět, o.p.s. Zdravotníci získají základní informace a zajímavosti o neslyšících, připraveny jsou modelové situace při jednání s neslyšícími, seznámí se se základními znaky znakového jazyka.

Uveřejněno dne 2. 11. 2017

5. ROČNÍK NÁRODNÍ POTRAVINOVÉ SBÍRKY

Dne 11. listopadu 2017 priběhne v České republice již 5. ročník národní potravinové sbírky. V rámci Jihočeského kraje bude do této akce zapojeno celkem 44 obchodů. Jejich podrobný seznam naleznete na stránkách www.potravinypomahaji.cz. Na těchto stránkách naleznete i seznam nejvhodnějších potravin a drogerie. Vybrané potraviny poputují do potravinových bank a následně budou rozděleny organizacím, které pomáhají lidem v nouzi. Záštitu nad 5. ročníkem národní potravinové sbírky převzal Ing. Marian Jurečka, ministr zemědělství. Na organizaci sbírky se podílejí Armáda spásy, Charita ČR, Česká federace potravivých bank a společnost Byznys pro společnost.

Uveřejněno dne 1. 11. 2017

TERSKÝ MODEL REFORMY PSYCHIATRICKÉ PÉČE

Dne 7. listopadu 2017 se v sále A Zdravotně sociální fakulty Jihočeské Univerzity od 14:30 hodin uskuteční  beseda s doktorem Lorenzem Toresini, legendou transformace systému psychiatrické péče v italském Terstu a prezidentem italsko-německé společnosti pro duševní zdraví. Beseda je určena pro všechny, kteří se zajímají o aktuální trendy v péči o duševní zdraví. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

Uveřejněno dne 30.10.2017

SPOLEČENSKÝ BENEFIČNÍ VEČER V BESEDĚ

Středisko rané péče SPRP, pobočka České Budějovice si Vás dovoluje pozvat na Benefiční společenský večer, jež se bude konat 10. listopadu 2017 od 19:00 hodin v Besedě v Českých Budějovicích. Výtěžek z večera bude věnován na péči o děti se zrakovým postižením. Všechny podrobnosti včetně zajímavého programu naleznete v pozvánce.

Uveřejněno dne 24. 10. 2017


VÝTVARNÝ PODZIM V KRUMLOVSKÉ BOUDĚ

Aktuálně probíhá výtvarný podzim v krumlovské Boudě
, který nabídne například drátkování kamínků, malování na plátno či vypalování do kůže. Projekt podpořený Jihočeským krajem, městem Český Krumlov a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR nabízí dětem z Českého Krumlova výtvarně-řemeslné aktivity ve dnech 9. - 13. října 2017. Výtvarný podzim v Boudě je zaměřen na školy z regionu, na každý den jsou naplánovány čtyři třídy. Jedná se o jednu z nejstarších aktivit nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Centra pro pomoc dětem a mládeži, které je organizátorem akce. Cílem je dětem a mládeži předvést techniky, se kterými už se dnes běžně nesetkají. Účast je bezplatná a vyrobené výrobky si děti odnášejí domů.
Kontakt:
Vlastimil Kopeček - ředitel CPDM, cpdm@icmck.cz, tel. 380 713 042
Webové stránky CPDM - www.cpdm.cz 

Uveřejněno dne 10. 10. 2017


TÝDNY PRO DUŠEVNÍ ZDRAVÍ 2017

Probíhají Týdny pro duševního zdraví 2017. Smyslem této každoroční akce je informovat veřejnost o problematice duševně nemocných, mentální hygieně jako prevenci duševních onemocnění i o aktivitách organizací působících v sociálně zdravotní oblasti a tím přispět ke zlepšení postoje k duševně nemocným a větší toleranci společnosti. V Jihočeském kraji se v roce 2017 formou různých akcí zapojil Fokus České Budějovice, z.ú. (http://www.fokus-cb.cz/aktuality/), Fokus - Písek, z.ú (http://www.fokus-pisek.cz/data/uploads/programy/tdz-st-2017b.pdf) i Fokus Tábor, z.s. (http://www.fokustabor.cz/tydny-pro-dusevni-zdravi-2017).

Uveřejněno dne 3. 10. 2017


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - AZYLOVÝ DŮM FILIA

Jeslová a azylová zařízení České Budějovice zvou na den otevřených dveří v Azylovém domě Filia, jež se uskuteční 5. 10. 2017 od 10.00 hodin do 15.00 hodin. Zařízení poskytuje sociální služby ženám, matkám s dětmi a dívkám v tíživé životní situaci. Podrobnějsí informace naleznete v pozvánce.

Uveřejněno dne 3. 10. 2017

TÝDEN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V PRACHATICÍCH

Ve dnech 2. - 8. října 2017 proběhne v rámci týdne sociálních služeb v ČR v Prachaticích a okolí řada akcí s vazbou na sociální služby poskytované v této lokalitě včetně možnosti návštěvy vybraných sociálních služeb v rámci dne otevřených dveří. Bližší informace včetně celotýdenního programu jsou uvedeny v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 27. 9. 2017


AKTUALIZACE SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V JIHOČESKÉM KRAJI PRO ROK 2018

Zastupitelstvo Jihočeského kraje usnesením č. 297/2017/ZK-8 ze dne 21. 9. 2017 schválilo aktualizaci sítě sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2018. V návaznosti na uvedené bude v souladu s akceptovanými změnami u sociálních služeb, které jsou součástí sítě, a v souladu se schválenými žádostmi o zařazení sociálních služeb do základní či podmíněné sítě upravena příloha Akčního plánu Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2018.

ZMĚNA PŘÍLOHY Č. 1 PRAVIDEL PRO AKTUALIZACI SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB - VZORY POVĚŘENÍ PRO ROK 2018 

Zastupitelstvo Jihočeského kraje usnesením č. 302/2017/ZK-8 ze dne 21. 9. 2017 schválilo změnu přílohy č. 1 Pravidel pro aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji - vzory Pověření Jihočeského kraje k poskytování služby obecného hospodářského zájmu (dále jen Pověření) pro rok 2018. Nutnost úprav vyvstala jednak z potřeby prodloužení platnosti Pověření pro rok 2018, dále byl dle dosavadní praxe zpřesněn čl. 5.3. Pověření, resp. dodatku k Pověření, odkazující na financování sociální služby prostřednictvím tzv. vyrovnávací platby, a dále čl. 6.2. upravující vzdělávání pracovníků v sociálních službách.

Uveřejněno dne 26. 9. 2017

  

POZVÁNKA NA "DOCELA MALÝ FESTIVAL O AUTISMU"

APLA Jižní Čechy, z.ú. zve na akci s názvem Docela malý festival o autismu, která se bude konat v neděli 22. října 2017 od 16.00 hodin v sále Společenského centra Univerzity Tábor. Vstupné na akci je dobrovolné, výtěžek bude použit na podporu rodin a dětí s autismem.  Bližší informace k programu jsou uvedeny v pozvánce.

Uveřejněno dne 26. 9. 2017


DOMOV LIBNÍČ A CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB EMPATIE ZVE NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V rámci týdne sociálních služeb v ČR zve Domov Libníč a Centrum sociálních služeb Empatie všechny zájemce na den otevřených dveří, který se bude konat v úterý 3. 10. 2017 od 10.00 do 16.00 hodin ve všech sociálních službách organizace. Bližší informace jsou uvedeny v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 25. 9. 2017


POZVÁNKA NA VÝSTAVY PRACÍ KLIENTŮ SPOLKU SLUNEČNICE

Od 25. září 2017 bude v Městském kulturním středisku Vimperk v galerii u Šaska pokračovat výstava "Můj barevný svět". Výstava potrvá od 25. 9 do 5. 11. 2017 a slavnostní vernisáž se uskuteční 25. 9. 2017 od 10.00 hodin. Současně bude od 25. září 2017 otevřena výstava nová, jež vznikla v rámci projektu "Poznáváme Šumavu". Výstava potrvá do 31. 10. 2017 a práce klientů budou ke shlédnutí přímo v prostorách Spolku Slunečnice na adrese 1. máje 74, Vimperk.

Uveřejněno dne 19. 9. 2017


V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH PROBĚHNOU KONZULTAČNÍ DNY PRO ZÁJEMCE O DOTACI Z OPERAČNÍHO PROGRAMU ZAMĚSTNANOST

Ve dnech 11. 10. 2017 a 15. 11. 2017 od 10.00 do 15.00 hodin se v budově Okresní správy sociálního zabezpečení v ul. Ant. Barcala 1461 v Českých Budějovicích uskuteční konzultační odpoledne zaměřené na podporu projektů, které lze podávat do Operačního programu Zaměstnanost (OPZ). Další konzultační dny pak proběhnou v krajských městech Plzeňského, Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje.
Konzultace jsou určeny oprávněným žadatelům, zájemcům o dotaci z OPZ a jejich cílem je bezplatně poskytnout zájemcům informace o plánovaných/vyhlášených výzvách, případně individuálně konzultovat projektové záměry či nápady v jejich lokalitě, a to v rámci osobního jednání, bez nutnosti kvůli informacím cestovat. Projektoví manažeři MPSV vyjdou zájemcům o konzultace maximálně vstříc, konkrétní téma a struktura konzultace budou přizpůsobeny jednotlivým konzultujícím na základě vyplněného formuláře aktuálních potřeb. Bez uvedení očekávaného tématu konzultace nebude možné konzultaci uskutečnit.
Všechny potřebné informace, formulář aktuálních potřeb i přihlašovací on-line formulář jsou dostupné na stránkách jednotlivých konzultačních dnů:
Konzultační den České Budějovice 11. 10. 2017
Konzultační den České Budějovice 15. 11. 2017
V každém dni může proběhnout až 7 konzultací. Za každou organizaci může provést registraci pouze 1 osoba, na samotnou konzultaci je po dohodě možné dorazit ve větším počtu.
Kontakt:
Mgr. Nikol Moravcová, nikol.moravcova@mpsv.cz, +420 778 543 803 (pro konzultační dny v Plzni a Českých Budějovicích)

Uveřejněno dne 18. 9. 2017


POZVÁNKA NA DEN ZDRAVÍ

Svaz diabetiků ČR - PS České Budějovice pořádá ve spolupráci s Krajskou radou seniorů Den zdraví. Akce se uskuteční dne 19. 9. 2017 v DK Metropol v Českých Budějovicích od 9.00 do 13.00 hodin. Na programu je mnoho zajímavých odborných přednášek, vystavovatelé se zaměří především na výrobky zdravé výživy, potravinové doplňky a bylinky. K dispozici bude bezplatné měření glykemie, krevního tlaku, tuku či výpočet body mass indexu. Více informací lze nalézt v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 14. 9. 2017


SPORTOVNÍ HRY SENZAČNÍCH SENIORŮ

Dne 19. 9. 2017 se budou konat Sportovní hry senzačních seniorů Jihočeského kraje, které proběhnou na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Hry pořádá Sokolská župa Jihočeská a spolek Klub Aktiv, z.s. pro všechny seniory věkové kategorie 60+. V soutěžích nejde primárně o sportovní výkony, ale o radost z pohybu, o navázání a prohloubení partnerství mezi účastníky i seniorskými organizacemi. Na akci je nutné se přihlásit předem (http://www.klubaktiv.cz/hry2017). Všichni účastníci i diváci mají vstup zdarma. Bližší informace k programu jsou uvedeny v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 14. 9. 2017


POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKU "CO POHNE DUŠÍ, POHNE I TĚLEM"

Vzdělávací institut sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích zve na přednášku Psychosomatika s mottem "Co pohne duší, pohne i tělem", která se uskuteční dne 21. 9. 2017 od 16.00 hodin v Prachaticích. V rámci přednášky MUDr. Heleny Máslové, která je určena pro pracovníky v sociálních službách, sociální pracovníky, dobrovolníky a odbornou i laickou veřejnost, se bude hovořit např. nad tématy: podstata psychosomatické terapie, individuální příběh, práce s časovou osou, kvalita života jako terapeutický cíl aj.  Bližší informace jsou k dispozici pod odkazem http://www.vzdelavaciinstitut.eu/prachatice/kurzy-vice/120-psychosomatika.

Uveřejněno dne 12. 9. 2017


KONCERT, KTERÝ OTEVÍRÁ DVEŘE

Centrum Kaňka zve na 5. ročník charitativní akce s názvem "Koncert, který otevírá dveře", která se uskuteční dne 28. 9. 2017 na Žižkově náměstí v Táboře. Vstupné na akci je zdarma, na místě bude probíhat veřejná sbírka na podporu terapií pro děti s postižením. Bližší informace včetně programu jsou uvedeny v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 8. 9. 2017


ŠTĚSTÍ S PŘEKÁŽKOU 2017

Čtvrtý ročník Štěstí s překážkou se uskuteční v neděli 17. 9. 2017 od 13.00 hodin v Českých Budějovicích na Náměstí Přemysla Otakara II. Celá akce se ponese v duchu myšlenky "Přijímejme život se všemi jeho barvami". Tento již tradiční festival nabídne veletrh neziskovek i bohatý kulturní program pro děti i dospělé. Bližší informace jsou k dispozici v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 7. 9. 2017


BENEFIČNÍ BĚH "SVATOJÁNSKÝ KOPEČEK"

Dne 23. 9. 2017 se bude konat v obci Svatý Jan nad Malší druhý ročník benefičního běhu pro Centrum Bazalka, o.p.s. Připraveny jsou trasy 5 km a 10 km, výtěžek ze startovného je určen stacionáři pro děti s kombinovaným postižením. Na závod se lze registrovat předem on-line, popřípadě na místě v den konání akce. Bližší informace k programu jsou uvedeny v přiloženém informačním letáku.

Uveřejněno dne 6. 9. 2017

 

ARPIDA S CHUTÍ 2017

Arpida, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú zve na veřejnou charitativní akci pod záštitou GASTROFESTU České Budějovice a místních restaurací z Českých Budějovic dne 22. 9. 2017 v centru Arpida. Přijďte a ochutnejte vybrané pochoutky známých mezinárodních kuchyní a tím finančně podpořte nákup nového automobilu pro zajištění sociální služby raná péče, která je poskytována přímo v rodinách potřebných dětí. Centrum Arpida poskytuje v rámci rané péče odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě s postižením, přičemž služba je poskytována rodinám s dětmi ve věku 0-7 let s tělesným nebo kombinovaným postižením přímo v jejich domácím prostředí. Více informací ke konané akci lze nalézt pod odkazem http://www.arpida.cz/arpida-s-chuti-2017.

Uveřejněno dne 31. 8. 2017

 

NAZARET ZVE NA VÝSTAVU VÝTVARNÝCH PRACÍ

Ve čtvrtek 31. 8. 2017 od 18.00 hodin proběhne ve výstavních prostorách Infocentra Borovany vernisáž Výstavy výtvarných prací Nazaretu a hostů. Kromě výtvarné práce z Nazaretu budou představeny také spřátelené organizace: Bazalka České Budějovice, Domov Libnič a centrum sociálních služeb Empatie, Domov sociálních služeb Vlašská - Praha, Domino městská charita České Budějovice, STROOM Dub Prachatice. Výstava potrvá od 1. 9. 2017 do 29. 9. 2017. Více informací lze nalézt v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 30. 8. 2017

  

V ČESKÉM KRUMLOVĚ ODSTARTUJE DRUHÉ KOLO SENIORSKÝCH HRÁTEK, CHYBĚT NEBUDE ZPĚVÁK A BAVIČ JOSEF LAUFER

Jihočeský kraj aktivně podporuje seniory, a proto ani v letošním roce nebudou chybět Seniorské hrátky. Ty v loňském roce zaznamenaly obrovský úspěch a přilákaly více než 1 500 zájemců. Také letos je pro zájemce připraveno informačně-kulturní odpoledne v 7 městech Jihočeského kraje s bohatým doprovodným programem. Vstup na akci, která startuje v úterý 29. srpna v Českém Krumlově, je zdarma.
"Na seniorských hrátkách 2017 se naši dříve narození spoluobčané mohou seznámit s kontaktními centry Senior Point, která poskytují sociální poradenství, pomohou s ovládáním moderních technologií, pořádají kroužky rukodělných prací nebo nabízejí možnost společenského setkávání", nastínila hejtmanka Ivana Stráská a doplnila, že na programu bude i navazující projekt Senior Pas, který nabízí držitelům slevy a různé další výhody. "Hlavně však chceme dát všem účastníkům Seniorských hrátek najevo, že jsou pro nás důležitou součástí společnosti, že si jich vážíme a chceme jim pomoci překonávat nástrahy každodenního života", zdůraznila hejtmanka.
Kraj podporuje seniory dlouhodobě, připravuje pro ně sportovní hry i výuku jazyků.
Své místo v programu má i informační a osvětová činnost v oblasti zdravého životního stylu, zaměřená na význam prevence u civilizačních chorob, důležitost aktivního pohybu, měření tlaku krve, cukru v krvi, cholesterolu či množství tělesného tuku s následnou odbornou konzultací. Seniorské hrátky 2017 nabídnou také prezentaci elektronických receptů, které zřejmě od ledna 2018 nahradí ty, na které jsou lidé zvyklí. Vyvrcholením celé akce bude bezesporu vystoupení šarmantního a nestárnoucího baviče i zpěváka Josefa Laufera.
Podle hejtmanky Stráské se jedná o další příklady toho, že starost o seniory patří mezi jedny z priorit, na kterých kraj dlouhodobě pracuje. "V domovech pro seniory zkvalitňujeme péči o naši nejstarší generaci tak, aby tyto sociální služby opravdu odpovídaly trendům 21. století. Dále podporujeme a spolupořádáme různé akce typu sportovních her pro seniory, univerzit třetího věku nebo výuku cizích jazyků pro babičky a dědečky s vnoučaty", uzavřela hejtmanka.
Na Seniorské hrátky se návštěvníci mohou těšit vždy od 15:00 do 17:00 hodin, a to v následujících městech:
29. 8. 2017 v Českém Krumlově - Minoritský klášter, Latrán 50
31. 8. 2017 ve Strakonicích - Dům kultury Strakonice, Mírová 831
5. 9. 2017 v Prachaticích - Společenský sál Národního domu, Velké náměstí 1
7. 9. 2017 v Písku - Divadlo Fráni Šrámka, Tylova 69
12. 9. 2017 v Táboře - Hotel Palcát, 9. května 2471
14. 9. 2017 v Jindřichově Hradci - KD Střelnice, Masarykovo náměstí 107/I
26. 9. 2017 v Českých Budějovicích - Kulturní a spolkový dům Slavie, Jirsíkova 243/2
Více informací poskytne:
Mgr. Michaela Mottlová
tel: 386 720 635
e-mail: mottlova@kraj-jihocesky.cz

Plakát ke stažení.

Uveřejněno dne 28. 8. 2017

 

DOBROBĚH NA PODPORU DOBROVOLNICKÉHO CENTRA DIAKONIE ROLNIČKA

Diakonie Rolnička pořádá ve spolupráci s dalšími partnery dobročinný běžecký závod na podporu dobrovolnického centra Rolničky, který se bude konat v sobotu 23. 9. 2017. Připraveny budou trasy pro děti i dospělé, pro jednotlivce i vícečlenný tým. Registrace na závod je možná prostřednictvím on-line formuláře. Více informací k Dobroběhu lze nalézt pod odkazem http://dobrobeh.rolnicka.cz/.

Uveřejněno dne 23. 8. 2017 


REHAPROTEX 2017

Ve dnech 19. - 22. září 2017 proběhne na brněnském výstavišti veletrh REHAPROTEX 2017, v rámci kterého bude představen široký sortiment rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek i nabídka pro aktivní seniory. Prezentovat se budou poskytovatelé sociálních služeb, neziskový sektor a charitativní organizace s rozsáhlou nabídkou originálních výrobků svých klientů. Připraven bude pestrý program workshopů, přednášek či informací z oblasti prevence a ochrany zdraví. Bližší informace jsou k dispozici v přiloženém informačním letáku.

Uveřejněno dne 17. 8. 2017

 

SPOLEK SLUNEČNICE JAKO JEDEN Z PARTNERŮ ZVE NA 10. ROČNÍK ECCE LIBRI

V sobotu 2. září 2017 vyjede v 8.55 hodin speciální literární vlak ECCE LIBRI z nádraží v Prachaticích. Této mezinárodní kulturní akce se mimo mnoha dalších partnerů účastní rovněž Spolek Slunečnice, který program cesty obohatí keramickou dílnou. Dále bude připraven hudební a literární program či tvůrčí dílny. Podrobné informace o programu akce a možnosti rezervace vstupenek jsou dostupné pod odkazem http://www.knih-pt.cz/ nebo v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 16. 8. 2017


SENIORSKÉ HRÁTKY 2017

Jihočeský kraj a města Český Krumlov, Strakonice, Prachatice, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec a České Budějovice zvou na roadshow Seniorské hrátky 2017. Program a jednotlivé termíny konání akce jsou uvedeny v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 14. 8. 2017

V ČESKÉM KRUMLOVĚ ODSTARTUJE DRUHÉ KOLO SENIORSKÝCH HRÁTEK, CHYBĚT NEBUDE ZPĚVÁK A BAVIČ JOSEF LAUFER

Jihočeský kraj aktivně podporuje seniory, a proto ani v letošním roce nebudou chybět Seniorské hrátky. Ty v loňském roce zaznamenaly obrovský úspěch a přilákaly více než 1 500 zájemců. Také letos je pro zájemce připraveno informačně-kulturní odpoledne v 7 městech Jihočeského kraje s bohatým doprovodným programem. Vstup na akci, která startuje v úterý 29. srpna v Českém Krumlově, je zdarma.
"Na seniorských hrátkách 2017 se naši dříve narození spoluobčané mohou seznámit s kontaktními centry Senior Point, která poskytují sociální poradenství, pomohou s ovládáním moderních technologií, pořádají kroužky rukodělných prací nebo nabízejí možnost společenského setkávání", nastínila hejtmanka Ivana Stráská a doplnila, že na programu bude i navazující projekt Senior Pas, který nabízí držitelům slevy a různé další výhody. "Hlavně však chceme dát všem účastníkům Seniorských hrátek najevo, že jsou pro nás důležitou součástí společnosti, že si jich vážíme a chceme jim pomoci překonávat nástrahy každodenního života", zdůraznila hejtmanka.
Kraj podporuje seniory dlouhodobě, připravuje pro ně sportovní hry i výuku jazyků.
Své místo v programu má i informační a osvětová činnost v oblasti zdravého životního stylu, zaměřená na význam prevence u civilizačních chorob, důležitost aktivního pohybu, měření tlaku krve, cukru v krvi, cholesterolu či množství tělesného tuku s následnou odbornou konzultací. Seniorské hrátky 2017 nabídnou také prezentaci elektronických receptů, které zřejmě od ledna 2018 nahradí ty, na které jsou lidé zvyklí. Vyvrcholením celé akce bude bezesporu vystoupení šarmantního a nestárnoucího baviče i zpěváka Josefa Laufera.
Podle hejtmanky Stráské se jedná o další příklady toho, že starost o seniory patří mezi jedny z priorit, na kterých kraj dlouhodobě pracuje. "V domovech pro seniory zkvalitňujeme péči o naši nejstarší generaci tak, aby tyto sociální služby opravdu odpovídaly trendům 21. století. Dále podporujeme a spolupořádáme různé akce typu sportovních her pro seniory, univerzit třetího věku nebo výuku cizích jazyků pro babičky a dědečky s vnoučaty", uzavřela hejtmanka.
Na Seniorské hrátky se návštěvníci mohou těšit vždy od 15:00 do 17:00 hodin, a to v následujících městech:
29. 8. 2017 v Českém Krumlově - Minoritský klášter, Latrán 50
31. 8. 2017 ve Strakonicích - Dům kultury Strakonice, Mírová 831
5. 9. 2017 v Prachaticích - Společenský sál Národního domu, Velké náměstí 1
7. 9. 2017 v Písku - Divadlo Fráni Šrámka, Tylova 69
12. 9. 2017 v Táboře - Hotel Palcát, 9. května 2471
14. 9. 2017 v Jindřichově Hradci - KD Střelnice, Masarykovo náměstí 107/I
26. 9. 2017 v Českých Budějovicích - Kulturní a spolkový dům Slavie, Jirsíkova 243/2
Více informací poskytne:
Mgr. Michaela Mottlová
tel: 386 720 635
e-mail: mottlova@kraj-jihocesky.cz

Plakát ke stažení.

Uveřejněno dne 28. 8. 2017 

POZVÁNKA NA LETNÍ BENEFIČNÍ VEČER NA ZÁMKU KRATOCHVÍLE

Chelčický domov sv. Linharta zve na III. ročník benefičního večera na zámku Kratochvíle, který se bude konat v pondělí 21. srpna 2017 od 18.00 hodin. Podrobný program benefičního večera na téma "Tak jde život..." je uveden v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 8. 8. 2017

 

STAŇTE SE ČLENY KLUBU PŘÁTEL PRACHATICKÉHO HOSPICE

Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. v Prachaticích nabízí možnost stát se členem Klubu přátel prachatického hospice. Členem může být jak jednotlivec, tak právnická osoba, a to na základě vyplnění přihlášky, kterou je nutné následně odeslat poštou či elektronicky na kontaktní adresu, či na základě vyplnění online přihlášky. Členem Klubu přátel se může stát každý, kdo chce systematicky podporovat činnost hospice a chce pomáhat potřebným. Z příspěvků pak bude moci prachatický hospic pořídit léky na léčbu bolesti onkologického pacienta až na 15 dní léčby, polohovatelné pacientské křeslo s antidekubitním potahem nebo elektrické polohovatelné lůžko. Více informací k členství v Klubu přátel prachatického hospice včetně potřebných kontaktních údajů je uvedeno pod následujícím odkazem: http://www.hospicpt.cz/prachatice/klub-pratel.

Uveřejněno dne 4. 8. 2017

 

KONCEPT SMYSLOVÉ AKTIVIZACE

 

Koncept smyslové aktivizace je vhodný pro velmi staré osoby a také pro osoby s onemocněním demencí. Smyslová aktivizace osloví  smysly člověka, jež jsou klíčem k jeho schopnostem a zdrojům. Mohou to být důvěrně známé obrázky, slova, vůně, zvuky, hmatem poznávané předměty všedního dne, vůně bylinek, obvyklé pohybové činnosti nebo známé texty písní. Autorkou konceptu Smyslové aktivizace je rakouská diplomovaná pedagožka Lore Wehner. Koncept v české praxi zavedla a ověřila ředitelka Institutu Smyslové aktivizace a současně ředitelka Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích Ing. Bc. Hana Vojtová. Ta představila koncept Smyslové aktivizace na mezinárodní konceferenci v Ottawě CGNA2017. Cílem této přednášky bylo představit koncept těm, kteří se s ním doposud nesetkali. Rozhovor s Ing. Bc. Hanou Vojtovou o Smyslové aktivizaci si můžete přečíst v květnovém čísle časopisu Sociální služby. Více informací o tomto konceptu naleznete na stránkách Smyslové aktivizace.

Uveřejněno dne 4. 8. 2017

 

DOFINANCOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V RÁMCI 2. KOLA DOTAČNÍHO ŘÍZENÍ


Od 24. 7. 2017 byla poskytovatelům sociálních služeb zpřístupněna aplikace OKslužby - Poskytovatel k podávání žádostí ve 2. kole dotačního řízení. Nově byly také uveřejněny přílohy vztahující se k této žádosti - Čestná prohlášení a Specifická příloha k žádosti. Současně také došlo ke změně vyplnění žádosti.  Všechny informace a dokumenty naleznete v sekci Dotační řízení 2017 nebo na stránkách Jihočeského kraje.

Uveřejněno dne 26. 7. 2017


HRAVÉ LÉTO V GALERII

Organizace Otevřená OKNA, z.ú. zve na výstavu výrobků chráněných a sociálně terapeutických dílen v přízemí Obchodně-medicínského centra sv. Floriana v Růžové ulici 41 v Jindřichově Hradci. Výstava potrvá od 1. 7. 2017 do 31. 8. 2017. Bližší informace jsou uvedeny v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 20. 7. 2017

 

AKTUALIZACE SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2018

 

Do 31. 7. 2017 je možné podávat žádosti o změnu jednotek u sociálních služeb, které jsou zařazeny do sítě Jihočeského kraje. Podmínky a způsob podání žádosti jsou uvedeny v Pravidlech pro aktualizaci sítě sociálních služeb v Jihočeském kraji. V sekci Plánování sociálních služeb - Dokumenty ke stažení naleznete všechny potřebné formuláře.

Uveřejněno dne 19. 7. 2017

 

TÝDEN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí budou v letošním roce vyhlašovat již 9. ročník týdne sociálních služeb v ČR. Týden sociálních služeb se koná od 2. do 8. října 2017. Veškeré informace jsou k nalezení na webových stránkách http://www.tyden-socialnich-sluzeb.cz/. 

Uveřejněno dne 12. 7. 2017


NAVÝŠENÍ PLATŮ A MEZD V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Od 1. 7. 2017 nabyla účinnosti novela nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Tato novela přinesla dlouho očekávané zvýšení platů pro pracovníky v sociálních službách, po kterém nejen Jihočeský kraj dlouho volal. V souvislosti s tímto zvýšením platů byla MPSV ČR i vládou vydávána prohlášení, že každý pracovník v sociálních službách dostane o 23 % navýšen plat nebo mzdu. Na navýšení platů a mezd bylo ve státním rozpočtu vyčleněno 1,62 mld. Kč, které byly rozděleny dotační komisí MPSV mezi jednotlivé kraje. Přestože se NV č. 564/2006 Sb. týká pouze platové sféry, Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo svým usnesením dne 22. 6. 2017 možnost požádat o tyto prostředky i poskytovatelům sociálních služeb, kteří odměňují mzdou.

Dle předběžných informací MPSV byla Jihočeskému kraji přidělena částka navýšení necelých 77 mil. Kč. Rozhodnutí o přidělení dotace na navýšení platů a mezd prozatím Jihočeský kraj neobdržel. Odbor sociálních věcí zpracoval analýzu rozdělení této částky na základě jemu známých statistických dat o úvazcích, kterými disponuje i Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Pokud by skutečně mělo dojít k navýšení všech platů a průměrných mezd o 23 %, a pokud zohledníme odvody na sociální a zdravotní pojištění, pak by celková potřebná částka pro pracovníky v sociálních službách měla činit 98 mil. Kč na období od 1. 7. 2017 do 31. 12. 2017. V souvislosti s výše uvedeným nařízením vlády však došlo i k navýšení platů některých ostatních zaměstnanců, a to o 9,4 %, což činí dalších 17 mil. Kč do konce roku 2017. Z výše uvedených čísel je zřejmé, že skutečná potřeba dotace od MPSV ČR pro Jihočeský kraj činí 115 mil. Kč, a to bez započtení služeb zařazených v Operačním programu Zaměstnanost (projekt s názvem „Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji IV.“). U těchto sociálních služeb by bylo potřeba na navýšení dalších 6 mil. Kč.  

Jihočeský kraj, stejně jako některé jiné kraje, bude ve dnech 24. 7. – 11. 8. 2017 otevírat aplikaci „OKslužby – poskytovatel“ pro podání žádostí poskytovatelů sociálních služeb do 2. kola dotačního řízení na rok 2017. Technické podmínky aplikace jsou v gesci MPSV ČR a Jihočeský kraj se snaží získat potřebné informace. V tomto druhém kole bude možné požádat o dofinancování avizovaného navýšení platů a mezd. Metodika pro poskytování účelové dotace dle zák. č. 108/2006 Sb., o sociálních službách (dále jen Metodika) pro poskytnutí tohoto navýšení připouští požádat o navýšení jen na „hrubou mzdu“, tedy na skutečné navýšení, které zaměstnanci v sociálních službách obdrží. Není možné žádat o úhradu nákladů na sociální a zdravotní pojistné, a to z důvodu, aby se maximální množství prostředků z přidělené dotace dostalo přímo k pracovníkům v přímé péči. Toto je hlavním cílem Jihočeského kraje, který si uvědomuje dlouhodobý nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců v sociálních službách v souvislosti s nízkým finančním ohodnocením těchto profesí. Pokud by Metodika dovolovala čerpání dotace i na úhradu nákladů na sociální a zdravotní pojistné, pak reálné zvýšení mezd by činilo s ohledem na přidělené prostředky pro Jihočeský kraj pouze cca 5-8 %.

Poskytovatelé sociálních služeb v pozici zaměstnavatele se logicky dotazují, z jakých zdrojů mají hradit tyto náklady. V prvé řadě je nutné zmínit skutečnost, že dotace MPSV negarantuje 100 % pokrytí nákladů sociální služby, což je každoročně avizováno prostřednictvím Metodiky. Dále je v Metodice uvedeno, že financování sociálních služeb je posuzováno jako vícezdrojové, kdy z jiných zdrojů je možné chybějící prostředky na odvody financovat.

Jihočeský kraj si je také vědom toho, že mnoho poskytovatelů nebude moci navýšit mzdy o avizovaných 23 %.  Je ovšem nutné si uvědomit, že výše mzdy je smluvní a povinnost upravit platy podle nařízení vlády mají jen příspěvkové organizace kraje a obcí a obce samotné.

Přesto bylo Jihočeským krajem rozhodnuto, že ve druhém, mimořádném kole dotačního řízení, budou moci žádat všichni poskytovatelé sociálních služeb, a to i poskytovatelé těch sociálních služeb, které jsou financovány z evropského projektu Jihočeského kraje. Potřebné informace jsou k dispozici na stránkách Jihočeského kraje.

Uveřejněno dne 10. 7. 2017


VÝSTAVA "MŮJ BAREVNÝ SVĚT"

V období od 3. 7. 2017 do 2. 9. 2017 bude pro veřejnost otevřena výstava výtvarných a keramických prací uživatelů sociálně terapeutické dílny spolku Slunečníce. Výstava se koná v prostorách knihovny Prachatice, Husova 71.

Uveřejněno dne 10. 7. 2017

 

AKČNÍ PLÁN STŘEDNĚDOBÉHO PLÁNU ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2018

Dne 22. 6. 2017 schválilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje svým usnesením č. 235/2017/ZK-7 Akční plán Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2018 (dále jen akční plán). Na zpracování dokumentu se podíleli členové Krajské koordinační skupiny a pracovních skupin, ve kterých jsou zastoupeni poskytovatelé sociálních služeb, zaměstnanci obecních úřadů, zástupci osob, kterým jsou služby poskytovány, i zaměstnanci Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Jihočeského kraje. Při tvorbě akčního plánu byla využita dostupná data z Registru poskytovatelů sociálních služeb, údaje od poskytovatelů sociálních služeb, dále byla využita data z interních zdrojů krajského úřadu, především ze žádostí o poskytnutí dotace v rámci dotačního řízení Jihočeského kraje pro rok 2016 a 2017, včetně přehledů o finančních prostředcích poskytnutých z dalších zdrojů.

Součástí akčního plánu je příloha - Přehled sociálních služeb zařazených do sítě sociálních služeb v roce 2018. Tato příloha byla aktualizována na základě žádostí o zařazení dalších sociálních služeb do krajské sítě nebo o akceptaci změn u sociálních služeb, které jsou součástí sítě, či na základě jiných objektivních skutečností (např. ukončení poskytování sociální služby) schválených usnesením Zastupitelstva Jihočeského kraje č. 234/2017/ZK-7. Podrobný přehled hodnocených žádostí je zveřejněn samostatně.

V souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, byl v termínu 17. - 28. 5. 2017 akční plán zveřejněn na Sociálním portálu Jihočeského kraje a rovněž na internetovém portálu Jihočeského kraje k veřejnému připomínkování.

Uvedené dokumenty jsou k dispozici zde.

Uveřejněno dne 27. 6. 2017

 

HORIZONT, Z. Ú. ZVE NA VÝSTAVU "SLUNCE SVÍTÍ VŠEM"

Horizont, z. ú. zve na výstavu výtvarných prací spoluobčanů s mentálním postižením a kombinovanými vadami s názvem "Slunce svítí všem". Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 3. července 2017 v 16.00 hodin v Infocentru Galerie Kaplanka v Protivíně. Výstava bude probíhat od 3. 7. 2017 do 31. 8. 2017 vždy od pondělí do neděle v čase 9.00 - 17.00 hodin. Infomace jsou uvedeny v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 21. 6. 2017


CHELČICKÝ DOMOV SV. LINHARTA POŘÁDÁ SVATOJÁNSKÉ SLAVNOSTI

Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s. zve na Svatojánské slavnosti, které se uskuteční v pátek 23. června 2017 v přírodní zahradě Chelčického domova. Dopolední program je určen pro MŠ a uživatele domova, od 15.00 hodin bude probíhat program pro veřejnost. Bližší informace včetně programu jsou uvedeny v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 15. 6. 2017


HASTRMANI ZAHRAJÍ PRO NEVIDOMÉ DĚTI

V sobotu 24. června 2017 od 14.00 hodin se bude konat ve Stájích Štětice zábavné odpoledne, během kterého zahraje country kapela Hastrmani a chybět nebudou ani zábavné atrakce pro děti. Výtěžek ze zakoupeného vstupného bude věnován Středisku rané péče v Českých Budějovicích, které poskytuje podporu a pomoc dětem se zrakovým či kombinovaným postižením. Vstupenky na akci jsou slosovatelné, je možné vyhrát některou ze zajímavých cen. Více informací lze nalézt v pozvánce.

Uveřejněno dne 15. 6. 2017


BENÁTSKÝ PLES NOCI SVATOJÁNSKÉ

Cheiron T, o.p.s. u příležitosti svých 20. narozenin srdečně zve na Benátský ples, který se koná v pátek 23. 6. 2017 od 19:00 hodin v táborské Střelnici. Benátský ples moderuje Anna Polívková a k tanci a poslechu zahraje Swing Band Tábor. Vstupenky lze zakoupit online, případně přímo na místě. Bližší informace ke kulturnímu programu jsou uvedeny v pozvánce.

Uveřejněno dne 12. 6. 2017


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE SPOLKU SLUNEČNICE

Spolek Slunečnice zve na den otevřených dveří, který se uskuteční dne 20. června 2017 od 8.00 do 16.00 hodin v ulici 1. máje 74 ve Vimperku. Součástí akce bude prezentace služeb a aktivit včetně výrobků z dílen, dále prohlídka edukačních činností a nových prostor. Bližší informace jsou uvedeny v pozvánce.

Uveřejněno dne 8. 6. 2017


KONÍČEK O.P.S. NABÍZÍ POMOC PŘI HLEDÁNÍ ZAMĚSTNÁNÍ

Koníček o.p.s., nestátní nezisková organizace poskytující své služby na území Jihočeského kraje, nabízí za podpory Evropského sociálního fondu - Operačního programu Zaměstnanost osobám zdravotně znevýhodněným pomoc při hledání zaměstnání. Více informací včetně kontaktních údajů lze nalézt v přiloženém letáku.

Uveřejněno dne 6. 6. 2017


ARPIĎÁCKÁ POHODIČKA

Centrum Arpida srdečně zve na hudební a zábavné odpoledne s názvem "Arpiďácká pohodička", které se bude konat dne 11. 6. 2017 od 14:00 hodin u koní za Arpidou (U Hvízdala 9, České Budějovice). Pod širým nebem zahraje několik hudebních skupin, o přestávkách budou moci děti vidět divadelní představení, projet se na koni, využít dětské hřiště či si opéct buřty nebo zakoupit připravené občerstvení. Na akci se lze předem registrovat, registrovaní účastníci budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Vstupné na akci je dobrovolné a bude použito na nákup externího defibrilátoru.

Bližší informace včetně pozvánky a programu jsou k nalezení na webových stránkách Arpidy.

Uveřejněno dne 5. 6. 2017


KRAJSKÝ PLÁN VYROVNÁVÁNÍ PŘÍLEŽITOSTÍ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM V JIHOČESKÉM KRAJI NA OBDOBÍ 2018-2021 - VEŘEJNÉ PŘIPOMÍNKOVÁNÍ

Realizační tým
pro tvorbu Krajského plánu vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením v Jihočeském kraji na období 2018-2021 (KPVP) předkládá návrh tohoto dokumentu k veřejnému připomínkování. Veřejné připomínkování probíhá od 30. 5. 2017 do 9. 6. 2017. Návrh dokumentu KPVK a informace o postupu při veřejném připomínkování jsou k dispozici na webových stránkách Národní rady osob se zdravotním postižením ČR

Uveřejněno dne 5. 6. 2017


VÍTÁNÍ LÉTA S NAZARETEM

V sobotu 17. června 2017 od 13.00 do 17.00 hodin proběhne v zahradě Borovanského kláštera Vítání léta s Nazaretem. Součástí této akce bude mimo jiné Den otevřených dvěří Nazaretu, v rámci doprovodného programu budete moci shlédnout divadelní i taneční vystoupení, připraveny budou tvořivé dílny. Celé odpoledne bude zakončeno benefičním koncertem pro Nazaret, který začne v 18:00 hodin. Vystoupí folková kapela Lakomá Barka. Vstupenky na tento koncert lze koupit v infocentrech nebo přes portál CB system. Výtěžek koncertu bude využit na pořízení nového vozu pro klienty organizace Nazaret.

Více informací včetně časového programu naleznete na webových stránkách Nazaretu.

Uveřejněno dne 1. 6. 2017


PUSŤ KAČKU 2017

Již pátý ročník charitativního závodu "Pusť kačku" odstartuje 11. 6. 2017 v 15.00 hodin ve vodáckém kanálu Lídy Polesné v Českém Vrbném. Cílem závodu je zapojit všechny lidi ochotné pomoci dětem s postižením a autismem a jejich rodinám v jižních Čechách prostřednictvím dvou neziskových organizací I MY, o.p.s. a APLA Jižní Čechy z.ú., které jsou zároveň pořadateli akce. Kdokoliv si může on-line či na prodejních místech zakoupit za 50 Kč startovní číslo žluté kačky. Všechny kachničky budou vysypány naráz do vody a prvních 30 čísel vyhraje majitelům zajímavé ceny. Na místě akce bude připraven zdarma doprovodný program: lezecká stěna, dětská bubenická show, divadlo, skákací hrad, kreativní dílny, interaktivní hry a další.

Bližší informace k registraci a programu jsou k dispozici na webových stránkách www.pustkacku.cz.

Uveřejněno dne 29. 5. 2017


I. MONITORING PLNĚNÍ VÝŠÍ VYROVNÁVACÍCH PLATEB V ROCE 2017

V souladu s čl. 5.4 dodatku k Pověření Jihočeského kraje k poskytování služby obecného hospodářského zájmu, konkrétně k zajištění dostupnosti poskytování sociální služby v rozsahu základních činností (dále jen Pověření) je zveřejněn aktualizovaný formulář s názvem "Přehled získaných finančních podpor", na základě kterého bude proveden první monitoring plnění výší vyrovnávacích plateb v roce 2017. Aktuálně bude kontrolováno období k datu 30. 6. 2017.

Vyplněný formulář jsou povinni zaslat všichni poskytovatelé sociálních služeb zařazení v základní síti, kterým bylo pro rok 2017 vydáno Pověření, resp. dodatek k Pověření. Formulář bude zaslán e-mailem na adresu majerova@kraj-jihocesky.cz a zároveň poštou v listinné podobě s podpisem odpovědné osoby (statutární zástupce organizace, případně jím pověřená osoba) v termínu do 10. 7. 2017. K formuláři nebudou přiloženy žádné další dokumenty (smlouvy apod.).

Uveřejněno dne 26. 5. 2017


OPERAČNÍ PROGRAM ZAMĚSTNANOST - VÝZVA Č. 03_17_071 - POVINNÁ PŘÍLOHA Č. 1A

Upozorňujeme, že žadatelé, kteří žádají o finanční podporu v rámci Operačního programu Zaměstnanost (Investiční priorita 2.2, Specifický cíl 1), výzvy č. 03_17_071 Podpora procesů ve službách a podpora rozvoje sociální práce (relevantní pro projekty s vyrovnávací platbou pro žadatele či partnera s finančním příspěvkem), musí doložit povinnou přílohu č. 1a s názvem "Vyjádření objednatele sociální služby k projektu" ke každé sociální službě uvedené v projektu, v rámci které jsou náklady v projektu financovány formou vyrovnávací platby. Formulář povinné přílohy je ke stažení na https://www.esfcr.cz/vyzva-071-opz.

Krajský úřad Jihočeského kraje žádá všechny zpracovatele žádostí o podporu, u kterých je povinnou přílohou "Vyjádření objednatele sociální služby k projektu", aby předložili KÚ vyplněnou první část formuláře povinné přílohy č. 1a s minimálním obsahem:
1. název projektu,
2. název žadatele/partnera,
3. druh sociální služby dle zákona o sociálních službách,
4. identifikátor služby,
5. stručný popis obsahu projektu - klíčové aktivity, cílová skupina, očekávané výstupy (indikátory), odhadované celkové náklady projektu, zdůvodnění potřebnosti realizace aktivit projektu (dle provedeného šetření - dotazníky, analýzy atd.),
6. předpokládané období realizace projektu.

Formulář povinné přílohy s vyplněnou první částí je nutné zaslat elektronicky na adresu Mgr. Moniky Hanzelyové, e-mail: hanzelyova@kraj-jihocesky.cz. Formulář bude doplněn o stanovisko Jihočeského kraje (komentář objednatele) a s podpisem odpovědné osoby bude zaslán datovou schránkou nebo poštou na uvedenou doručovací adresu žadatele. Z důvodu dostatečné časové rezervy na zpracování vyjádření žádáme, aby byla tato povinná příloha č. 1a zaslána k vyplnění nejpozději do čtvrtka 20. 7. 2017. Po tomto termínu nebudou z časových důvodů formuláře zpracovány do termínu ukončení příjmu žádostí o podporu, tj. do 31. 7. 2017.

V případě dotazů je možné kontaktovat Mgr. Moniku Hanzelyovou, tel. 386 720 814.

Uveřejněno dne 26. 5. 2017


POZVÁNKA NA SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ EXPOZICE "HAPTICKÉ MODELY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM"

Biskupství českobudějovické, Pedagogická fakulta JU v Českých Budějovicích, katedra výtvarné výchovy a Centrum podpory studentů se specifickými potřebami Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích srdečně zvou na slavnostní otevření expozice "Haptické modely pro osoby se zdravotním postižením" dne 25. 5. 2017 od 15:00 hodin v Klášterním kostele Obětování P. Marie na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích. První stálá expozice haptických modelů v Jihočeském kraji chce zdravotně postiženým a osobám upoutaným na invalidní vozík zpřístupnit umění prostřednictvím předmětů určených pro vnímání hmatem. Součástí 3D modelů jsou popisky děl v Braillově písmu pro nevidomé. Expozici otevřou českobudějovický biskup Vlastimil Kročil a děkan Pedagogické fakulty JU Michal Vančura. Expozice bude trvale přístupná denně od 10:00 do 18:00 hodin a její zhlédnutí je zdarma.

Uveřejněno dne 23. 5. 2017


4. SPORTOVNÍ HRY SENIORŮ JIHOČESKÉHO KRAJE

Ve čtvrtek 8. 6. 2017
 se bude konat již 4. ročník Sportovních her seniorů Jihočeského kraje, které pořádá Krajská rada seniorů Jihočeského kraje ve spolupráci s dalšími organizacemi. Akce proběhne v areálu Sportovního klubu policie na Jiráskově nábřeží v Českých Budějovicích od 9:00 hodin. Sportovní disciplíny pro soutěžící družstva i jednotlivce jsou doplněny bohatým doprovodným programem. Senioři budou mít možnost soutěžit v celé řadě připravených disciplín. Hlavním cílem organizování sportovních her je propagace pohybových aktivit vhodných pro starší generaci k posílení zdravého životního stylu. Program sportovních her je navíc doplněn o zdravotní osvětu, prevenci rizikového chování směrem k seniorům a doprovodný kulturní program. Vstup pro účastníky i diváky je zdarma.

Bližší informace jsou k dispozici v pozvánce.

Uveřejněno dne 19. 5. 2017


FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ "SENIOR FOTO"

Krajská rada seniorů Jihočeského kraje pod záštitou Jihočeského kraje pořádá fotografickou soutěž Senior foto na téma "Život seniorů". Jedná se o sběr fotografií v 6 kategoriích: sportovní aktivity seniorů, společenské a kulturní aktivity seniorů, pracovní činnosti seniorů, příroda a krásy vlasti, cestování a rekreace a kategorie s názvem jak nás vidí junioři. Cílem soutěže je podpora pozitivního obrazu seniorů ve společnosti, snaha upozornit na důležitost diskuze a rozpravy společnosti o seniorech, jejich aktivitách a činnostech a snaha podporovat koncept mezigeneračního soužití a spolupráce. Soutěž bude probíhat do 15. 8. 2017. Z vyhodnocených snímků bude uspořádána výstava v budově Jihočeské vědecké knihovny a oficiální vyhlášení vítězů soutěže se uskuteční v rámci Mezinárodního dne seniorů v polovině října 2017.

Bližší informace jsou k nalezení v pozvánce.

Uveřejněno dne 19. 5. 2017


POZVÁNKA NA "SLAVNOSTI LETNICE"

Oblastní charita Písek zve na akci s názvem "Slavnosti Letnice", která se uskuteční dne 3. 6. 2017 od 14:00 do 20:00 hodin v Písku v Palackého sadech. Vstupné je dobrovolné, případný výtěžek bude použit na vytvoření bezbariérových prostor pro domácí péči. Bližší informace k programu akce jsou k nalezení v přiložené pozvánce.

Uveřejněno dne 19. 5. 2017


STRATEGICKÝ DOKUMENT V OBLASTI SOCIÁLNÍCH SLUŽEB - veřejné připomínkování

 

V těchto dnech je nyní veřejnosti k dispozici k připomínkování připravovaný dokument Akční plán Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji pro rok 2018 (AP SPRSS JčK). Dokument je zveřejněn na webových stránkách Jihočeského kraje: http://www.kraj-jihocesky.cz/1225/strednedoby_plan_rozvoje_socialnich_sluzeb_jihoceskeho_kraje.htm (sekce Krajský úřad, Odbor sociálních věcí, záložka Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb) a na Sociálním portálu Jihočeského kraje v sekci Aktuality: http://socialniportal.kraj-jihocesky.cz/. Veřejné připomínkování bude probíhat od 17. 5. do 28. 5. 2017.

Akční plán SPRSS v JčK pro rok 2018_verze k připomínkám
Formulář k připomínkování AP SPRSS JčK 2018

 
SPOLEK AUTISTÉ JIHU ZVOU NA "MODRÝ BĚH"

Spolek Autisté jihu srdečně zvou na V. ročník Modrého běhu, který je součástí celosvětové kampaně "Light it up blue" na podporu lidí s autismem. Akce se uskuteční v sobotu 20. 5. 2017 od 9:30 hodin v parku Stromovka v Českých Budějovicích, startovné činí 60 Kč a bude použito na rozvoj komunitního centra spolku Autisté jihu.

Více informací naleznete na stránkách spolku Autisté jihu.


POZVÁNKA NA "MEZINÁRODNÍ DEN RODINY"

Městská charita České Budějovice, SASANKA - sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi srdečně zve na "Mezinárodní den rodiny", který se uskuteční ve středu 17. 5. 2017 od 15:00 do 17:00 hodin v zahradě NZDM Srdíčko Jiloro, Okružní 621/1a, České Budějovice. Připraveno bude zábavné odpoledne pro celou rodinu s bohatým programem.


20. VÝROČNÍ DOMOVA SV. ALŽBĚTY

Farní charita Veselíčko srdečně zve na oslavu 20. výročí otevření Domova sv. Alžběty pro matku a dítě ve Veselíčku. Oslava bude zahájena dne 18. 5. 2017 od 10:00 hodin mší svatou a program bude dále pokračovat od 11:00 hodin například možností prohlídky Domova sv. Alžběty a připraveny budou i další zajímavé aktivity.

Více informací naleznete na webových stránkách Farní charity Veselíčko.

 

SOUTĚŽ "OBEC PŘÁTELSKÁ K RODINĚ A K SENIORŮM"

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci se Stálou komisí pro rodinu, nové příležitosti a národnostní menšiny PSP ČR a s Asociací center pro rodinu, Sítí pro rodinu a Svazem měst a obcí ČR vyhlásila nový ročník soutěže Obec přátelská rodině 2017. Cílem soutěže je motivace obcí k rozvoji prorodinných aktivit.

V letošním roce byl současně vyhlášen i první ročník souteže Obec přátelská seniorům 2017, jejímž cílem je motivace obcí k rozvoji aktivit a činností na podporu seniorů na místní úrovni.

Všechny potřebné informace naleznete na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí. Přihlášky do soutěže je možné zasílat do 18. 5. 2017 na příslušný odbor Ministerstva práce a sociálních věcí. V případě dotazů je možné kontaktovat buď vyhlašovatele soutěže prostřednictvím emailu: soutez@mpsv.cz nebo referenta pro seniorskou a rodinnou politiku Jihočeského kraje Mgr. Michaelu Mottlovou, tel.: 386 720 635, email: mottlova@kraj-jihocesky.cz.

 

POZVÁNKA NA SETKÁNÍ V "KAVÁRNĚ EMAUSY"

Centrum sociálních služeb Emausy srdečně zve ve středu 10. května 2017 od 17.30 hodin do "Kavárny Emausy". Hostem bude jeden z nejúspěšnějších současných českých spisovatelů pan Jiří Hájíček. Jeho romány Selský baroko a Rybí krev byly oceněny knižní cenou Magnesií Litera.

V případě zájmu svou účast potvrďte na telefonním čísle 778 482 408 nebo na e-mailu: vobrova@cssemausy.cz.


CENTRUM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB EMAUSY ZVE NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Centrum sociálních služeb Emausy zve na den otevřených dveří dne 9. května 2017 v době mezi 8.30 a 11.30 nebo 13.30 a 15.00 hodinou na adrese Lázeňská 2438/77, 373 16 Dobrá Voda u Českých Budějovic.

V případě zájmu svou účast potvrďte na telefonním čísle 778 482 408 nebo e-mailu: vobrova@cssemausy.cz.


CHELČICKÝ DOMOV SV. LINHARTA, O.P.S. ZVE NA VERNISÁŽ "VODA MÁ..."

Uživatele sociálně terapeutické dílny Chelčického domova sv. Linharta si připravili pro letošní Vodňanské rybářské dny výstavu svých obrazů na téma "Voda má...". Chelčický domov sv. Linharta srdečně zve všechny zájemce na vernisáž výstavy dne 18. 5. 2017 od 16.00 hodin, která se uskuteční ve výukovém pavilonu MEVPIS Vodňany, a kterou zahájí děkan Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity prof. Ing. Otomar Linhart DrSc. Výstava potrvá do 27. 5. 2017. Bližší informace včetně pozvánky jsou k nalezení na webových stránkách Chelčického domova sv. Linharta.


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA PRACOVIŠTI NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČE KRAJSKÉHO ÚŘADU JIHOČESKÉHO KRAJE

S ohledem na státní svátek, který připadá na pondělí 1. 5. 2017, se den otevřených dveří na pracoviště náhradní rodinné péče v měsíci květnu nebude konat. Zájemci si mohou domluvit konzultaci na jiný den, a to na telefonních číslech 386 720 642, 386 720 751 a 386 720 643 či e-mailech dobiasova@kraj-jihocesky.cz, kavanova@kraj-jihocesky.cz a velkova@kraj-jihocesky.cz. Den otevřených dveří v měsíci červnu, který připadá na 5. 6. 2017, se bude konat v obvyklou dobu na obvyklém místě, tj. od 16.00 do 19.00 hodin na pracovišti náhradní rodinné péče na adrese Generála Svobody 1986/10, České Budějovice. Všichni zájemci o informace z oblasti náhradní rodinné péče jsou vítáni.

Pravidelné dny otevřených dveří se konají vždy každé první pondělí v měsíci od 16.00 do 19.00 hodin a nabízí možnost navázání nových kontaktů, účast na besedách zaměřených na výměnu zkušeností, možnost individuálních konzultací sociálně právních otázek a možnost psychologicko-poradenských konzultací pro všechny, kterých se náhradní rodinná péče již týká, dále pak co největší informační servis pro ty, kteří se o toto téma zatím jen zajímají, s cílem napomoci vytvořit si co nejrealističtější představy. V programu bývá rovněž prostor pro zajímavé přednášky či semináře.

Problematiku náhradní rodinné péče je možné po předchozí domluvě konzultovat samozřejmě i mimo dny otevřených dveří.

DEN ZEMĚ V CHELČICKÉM DOMOVĚ SV. LINHARTA
Oslavu Dne Země pořádá Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s. dne 21. dubna 2017 od 9.00 hodin do 16:00 hodin. Oslava se uskuteční v prostorách přírodní zahrady Chelčického domova. Tato akce rozhodně není jedinou zajímavou akcí, kterou Chelčický domov v letošním roce pořádá. Již nyní je možné najít mnoho dalších akcí na webových stránkách Chelčického domova.

 

PRACOVNÍ SKUPINY V RÁMCI PROCESU PLÁNOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
Projekt s názvem "Plánování sociálních služeb v Jihočeském kraji II." podporuje jednání pracovních skupin zaměřených na různá témata v oblasti sociálních služeb podle cílových skupin uživatelů služeb. V každé pracovní skupině je přítomen manažer, metodik plánování, zástupce KÚ Jihočeského kraje a členové skupiny z řad zadavatelů, poskytovatelů i uživatelů.
Hlavním úkolem pracovních skupin je kvalifikovaně a srozumitelně navrhnout priority v poskytování sociálních služeb, opatření a následné aktivity vedoucí k dosažení vytyčených cílů. Výstupy pracovních skupin budou sloužit jako podklady pro zpracování nového strategického dokumentu s názvem Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji na období 2019 až 2021.

PRACOVNÍ SKUPINA (PS)

MANAŽER PS

KONTAKT

PS pro seniory

Mgr. Bc. Daniela Davidová

daniela.davidova@cspvodnany.cz

PS pro rodiny s dětmi

Mgr. Daniela Werbynská Laschová

reditelka@farnicharitatyn.cz

PS pro osoby se zdravotním postižením

Mgr. Jan Šesták, Ph.D.

sestakj@arpida.cz

PS pro osoby v akutně nepříznivé sociální situaci

Bc. František Kaiseršot

kaisersot@meziproudy.cz

PS pro osoby závislé nebo závislostí ohrožené

Michal Němec

nemec@prevent99.cz


Projekt je financován Evropskou unií z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnano
st. Podrobnější informace o aktivitách projektu lze získat od manažerky projektu Mgr. Bc. Lenky Zevlové, tel.: 386 720 844, email: zevlova@kraj-jihocesky.cz.


VZNIK DOBROVOLNICKÉHO CENTRA BONUM V PÍSKU
Na základě zvýšené poptávky po dobrovolnících od neziskových a dalších organizací poskytujících sociální služby ve městě Písek a jeho nejbližším okolí a také v souvislosti s realizací projektu na rozvoj dobrovolnictví iniciovala Oblastní Charita Písek vznik dobrovolnického centra s názvem Bonum. Bonum - dobrovolnické centrum Písek vzniklo k datu 13. 3. 2017 a jeho činnost je určena pro organizace poptávající dobrovolníky a pro zájemce o dobrovolnickou službu (ve věku 15-99 let). Každý zájemce může díky širokému spektru nabízených služeb nalézt aktivitu, která mu nejvíce vyhovuje - jednak dle cílových skupin, jednak dle typu činnosti (pravidelná/nárazová/manuální/administrativní). Bonum zajistí proškolení dobrovolníka, jeho pojištění a další potřebnou péči a podporu. Spektrum uplatnění pro dobrovolníky jednotlivce, skupiny a dlouhodobé dobrovolníky je široké. Cílovými skupinami jsou senioři, lidé se zdravotním postižením, lidé bez přístřeší, matky s dětmi a další skupiny ohrožené sociálním vyloučením. V dlouhodobém výhledu pak Bonum plánuje například vznik jednotlivých akreditovaných dobrovolnických programů a rozvoj firemního dobrovolnictví. Formy spolupráce s dobrovolnickým centrem jsou variabilní.
Bonum vítá každého zájemce!
Kontaktní údaje: Bonum - dobrovolnické centrum Písek, Bakaláře 43/6, 397 01 Písek
E-mail: dobrovolnici.charitapi@seznam.cz, Tel: 731 549 777 - Markéta Kracíková, DiS.

Facebook: https://www.facebook.com/dobrovolnicipisek/?ref=aymt_homepage_panel
Vlastní webové stránky jsou současně v procesu přípravy.

 
VÝSTAVA "DEN V MODRÉM"
Auticentrum, o. p. s. a Autisté jihu, spolek Vás srdečně zvou na výstavu "DEN V MODRÉM" pořádanou u příležitosti světového Dne autismu. Výstava se koná v prostorách Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity ve vstupní hale budovy v ulici J. Boreckého 27, České Budějovice ve dnech 3. až 7. dubna 2017.

Více informací včetně pozvánky lze nalézt pod odkazem http://autiste-jihu.cz/content/den-v-modr%C3%A9m-1.
Všichni jsou srdečně zváni!


SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ NOVÝCH PROSTOR AUTICENTRA, O. P. S.
Auticentrum, o. p. s. Vás srdečně zve na slavnostní otevření nových prostor v ulici Plzeňská 44 v Českých Budějovicích, které proběhne v úterý 4. dubna 2017 od 13:00 hodin. Objekt poskytlo město České Budějovice a zároveň financovalo celkové náklady oprav a investic ve výši 3 miliony korun.
Auticentrum, o. p. s. poskytuje dětem a dospělým do 45 let s autismem či Aspergerovým syndromem aktivizační služby. Tyto služby fungují od pondělí do čtvrtka v čase od 7.30 do 14.00 hodin. Každý první víkend v měsíci je poskytována odlehčovací služba.

MEZINÁRODNÍ DEN ROMŮ DNE 8. 4. 2017
Salesiánské středisko mládeže a Městská charita České Budějovice zve na akci "Mezinárodní den Romů", která se uskuteční v sobotu 8. 4. 2017 od 14:00 do 17:00 hodin na zahradě Salesiánského střediska mládeže (Emy Destinové 1, České Budějovice). Pro návštěvníky budou připraveny vystoupení romských hudebníků a tanečních skupin, hry a soutěže pro děti, občerstvení, ochutnávka romských jídel atd.

Více informací o konané akci lze nalézt pod odkazem http://www.sasmcb.cz/aktuality/znate-romskou-kulturu-a-historii-2/.


KRAJSKÝ DOTAČNÍ PROGRAM NA PODPORU SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO ROK 2017
Dne 24. 3. 2017 byly uveřejněny podklady ke Krajskému dotačnímu programu na podporu sociálních služeb pro rok 2017. Příjem žádostí bude ukončen dne 12. 5. 2017 ve 12:00 hodin. Účelem programu je finanční podpora vybraných druhů sociálních služeb, které jsou na území Jihočeského kraje. Program je určen na spolufinancování neinvestičních nákladů souvisejících se zajišťováním základních činností při poskytování těchto sociálních služeb. Podrobné informace k programu naleznete na stránkách Jihočeského kraje v sekci Programové dotace.

 

ZAHÁJENÍ ČINNOSTI NOVÉ PORADNY PRO POMOC OBĚTEM TRESTNÝCH ČINŮ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH
V rámci projektu "Proč zrovna já? II." zřizuje Probační a mediační služba speciální poradny, které budou poskytovat pomoc obětem trestných činů. Kromě dalších měst po celé České republice funguje poradna pro oběti i v Českých Budějovicích. Je otevřená od ledna 2017 a to pro každého, kdo se cítí být obětí trestného činu, nehledě na druh činu a způsobený následek. "Služba pro oběti trestných činů je určena opravdu pro každého, kdo se cítí být obětí a kdo potřebuje získat informace, jak svou situaci řešit. Ráda každému pomohu s tím, co bude pro něj nejtíživější - klienty v jejich těžké situaci vyslechnu, poskytnu informace o možnostech dalšího postupu, o právech oběti či o průběhu trestního řízení, doprovodím je k soudu či na policii a v případě potřeby zprostředkuji setkání s psychoterapeutem. Samozřejmostí je diskrétní přístup a v případě potřeby i úplné zachování anonymity", komentuje poradkyně z Českých Budějovice Mgr. Veronika Šillerová. Poradkyni lze kontaktovat telefonicky (tel.: 727 940 175) či elektronicky (e-mail: sillerova.pms@gmail.com). Konzultace probíhají ve středisku Probační a mediační služby na adrese: Karla IV 12, České Budějovice, nebo v kanceláři na adrese: Lidická 124/11, České Budějovice. Konzultace jsou poskytovány bezplatně.

Více informací k projektu "Proč zrovna já? II." i činnosti Probační a mediační služby lze nalézt na webových stránkách www.pmscr.cz.

 

AUTICENTRUM, o.p.s. SE STĚHUJE A POŘÁDÁ SBÍRKU
Auticentrum, o.p.s. poskytující v Českých Budějovicích služby osobám s autismem bude v období od 13. 3. 2017 do 31. 3. 2017 uzavřeno. Důvodem uzavření je změna místa poskytování služeb a stěhování Auticentra ze stávající adresy v ZŠ Bezdrevská do nových prostor.  Auticentrum bude nově fungovat v budově bývalé mateřské školy na adrese Plzeňská 44, České Budějovice.

Se změnou prostor poskytování služeb Auticentra souvisí i nutnost nové prostory vybavit. Na webových stránkách Auticentra je k nalezení seznam věcí, jež budou v nových prostorách potřebné, a dále veškeré potřebné kontaktní údaje. Přispět je možné finanční částkou, materiálním darem či například nabídkou slevy na pořízení vybavení.

 

DOBRODRUŽNĚ CHARITATIVNÍ AKCE - "HLEDÁ SE PAPÍROVÁ PADESÁTIKORUNA"
Dobrodružně charitativní akce Hledá se papírová padesátikoruna má za cíl shromáždit co největší počet již neplatných papírových padesátikorunových bankovek a po jejich výměně za platné peníze je využít na vybrané účely v daném městě/regionu.
Použití vybraných prostředků mohou jednotliví dárci ovlivnit tak, že vhodí do pokladničky spolu s padesátikorunou i „vzkaz“ s nápadem na jejich využití v místě/regionu. Pokud budou dárci chtít spolurozhodovat o konečném výběru nápadů a projektů, mohou do pokladničky spolu s padesátikorunou vhodit také papírek se svým emailem.
Místním koordinátorem akce pro region Český Krumlov je Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov (web: www.cpdm.cz, e-mail: cpdm@cpdm.cz). CPDM, o.p.s. je zároveň sběrným místem „padesátikorun“ pro okres Český Krumlov. Neplatné papírové padesátikoruny mohou dárci přinést do sídla CPDM v Českém Krumlově, projektové pracoviště ICM, ul. T. G. Masaryka 114 (bývalé jesle) a vložit je osobně do pokladničky v pracovních dnech od 1. do 24. března 2017 v těchto časech: PO - ČT: 8.00 – 17.00, PÁ: 8.00 – 15.00.
Více informací mohou zájemci nalézt na oficiální webové stránce projektu www.hledase50.cz a také na webu Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov www.cpdm.cz.
Všechyn podmínky této charitativní akce naleznete přímo v Pravidlech akce.


INVESTIČNÍ ZÁMĚRY V OBLASTI SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Jihočeský kraj vyzývá právnické osoby, které připravují investiční záměry v oblasti sociálních služeb a v této souvislosti budou požadovat stanovisko/vyjádření kraje jako subjektu, který vydal Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje, aby postupovaly podle schválených Pravidel pro aktualizaci sítě sociálních služeb Jihočeského kraje - viz dokument v sekci Síť sociálních služeb. Týká se to především žadatelů o dotaci v rámci výzev Integrovaného regionálního operačního programu (dále jen IROP) a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (dále jen MPSV).
Každý investiční záměr je posuzován vždy samostatně a za tímto účelem musí žadatel doložit relevantní podklady vztahující se k sociální službě, potřebnost konkrétní sociální služby na daném území kraje, zda a  jakým způsobem byla zjištěna, a jak je žadatelem deklarována (stanovisko obce, zápisy z komunitních plánování sociálních služeb, průzkum potřebnosti u cílových skupin apod.). Dále jakým způsobem je plánováno poskytování uvedené sociální služby, včetně finančního zajištění provozu sociálních služeb po ukončení investiční akce v rámci udržitelnosti výstupů projektu. Všechny podklady společně s vyjádřením obce/ORP k potřebnosti sociální služby (Příloha č. 3 Pravidel pro aktualizaci sítě sociálních služeb Jihočeského kraje - viz sekce Síť sociálních služeb) mají být doručeny na Krajský úřad Jihčeského kraje, Odbor sociálních věcí, nejpozději 30 kalendářních dnů před termínem jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje.

V případě dotazů je možné kontaktovat Mgr. Moniku Hanzelyovou, tel.: 386 720 814, e-mail: hanzelyova@kraj-jihocesky.cz.


PROGRAMOVÉ DOTACE JIHOČESKÉHO KRAJE - ROZVOJ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČI PODPORA RODINNÉ POLITIKY
Dne 24. 2. 2017 ve 12:00 hodin byl ukončen příjem žádostí do aktuálně vyhlášených programových dotací Jihočeského kraje. Odbor sociálních věcí vyhlásil výzvu v následujících oblastech: podpora rozvoje sociálních služeb, podpora rodinné politiky a podpora sociálně zdravotních aktivit. Aktuálně probíhá hodnocení žádostí. Všechny potřebné informace naleznete na webových stránkách Jihočeského kraje v sekci Programové dotace Jihočeského kraje.


AKČNÍ PLÁN STŘEDNĚDOBÉHO PLÁNU ROZVOJE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB JIHOČESKÉHO KRAJE PRO ROK 2017 - AKTUALIZACE SÍTĚ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
Zastupitelstvo Jihočeského kraje svým usnesením č. 31/2016/ZK-2 ze dne 15. 12. 2016 schválilo aktualizaci sítě sociálních služeb, která je přílohou Akčního plánu Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2017. Změny se týkají sociálních služeb, které již jsou součásti krajské sítě, a jedná se zejména o změny právní formy některých poskytovatelů sociálních služeb, kapacity služby, ukončení poskytování sociální služby, resp. některé z forem poskytování služby k 1. 1. 2017 apod. V souladu s výše uvedeným usnesením zastupitelstva kraje byla upravena příloha Akčního plánu Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2017.

Save

Save