Sociální infrastruktura Čestice

Informujeme, že městys Čestice připravuje spuštění komunitního projektu sociálních služeb. Za podpory Jihočeského kraje bylo vybudováno 10 bytových jednotek, které budou sloužit jako trvalé bydlení pro seniory.

Dále byly vybudovány 3 bytové jednotky pro sociální službu chráněné bydlení, společenský sál a zázemí pro další sociální služby, a to za podpory Ministerstva pro místní rozvoj.

Městys Čestice zřídil příspěvkovou organizaci "Sociální infrastruktura Čestice", která bude v nově vybudovaných prostorách poskytovat sociálně aktivizační služby pro seniory, pečovatelskou službu a chráněné bydlení s cílovou skupinou osoby se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení nebo chronického onemocnění (vč. duševního).

V následujících měsících je v plánu kolaudace stavby, výběrové řízení na ředitelku/ředitele příspěvkové organizace, nábor dalšího personálu a registrace sociálních služeb. V druhé polovině roku již začne komunitní projekt sloužit svým klientům.

Více informací o komunitním projektu sociálních služeb, vč. výběrového řízení na ředitele/ředitelku příspěvkové organizace, najdete na webových stránkách městyse Čestice.