Přejít k hlavnímu obsahu

Aktuality

Benefiční adventní koncert pro Domácí hospic sv. Veroniky

Domácí hospic sv. Veroniky zve na benefiční adventní koncert, který se uskuteční v pátek 15. 12. 2023 v Českých Budějovicích. Na podporu hospice zazpívá ženský pěvecký sbor Záviš. Vstupné je dobrovolné.

Výstava "Arpida ve fotografii"

Arpida, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú. slaví 30 let od svého založení a zve na výstavu fotografií "sesbíraných" za 30 let existence.

SozialMarie 2024 - Výzva k podávání žádostí

Nejpozději do 16. ledna 2024, 23:55 je možné přihlásit váš projekt zaměřený na sociální oblast do 20. ročníku ceny SozialMarie. 

Děti, pro které hledáme pěstouny

Přidali jsme na sociální portál novou stránku "Děti, pro které hledáme pěstouny". Najdete tam krátké medailonky dětí, pro které se nám dlouhodobě nedaří najít náhradní rodinu. Pěstounství, jako služba ohroženým dětem, si zaslouží naši pozornost a podporu.

Projekt Restart 4.0 ČB pro osoby pečující o děti do 15 let

Semináře, workshopy a kurzy ZDARMA pro osoby pečující o děti do 15 let s cílem podpořit postavení těchto osob na trhu práce.

Mimořádné dotační řízení MPSV pro sociální služby 2023

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo mimořádné dotační řízení pro sociální služby pro rok 2023. Termín pro předložení žádosti o dotaci je do 31.07.2023 (oblast podpory A), resp. do 15.11.2023 (oblast podpory B, C).

Příprava SPRSS JčK 2025-2027 - dotazníkové šetření, PS pro seniory

V průběhu března - dubna 2023 povedla pracovní skupina pro seniory dotazníkové šetření, a to v rámci přípravy Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2025 -2027. Výstupy dotazníkového šetření nabízíme ke stažení.

Zpravodaj MPSV - Rodina 1/2023

MPSV, odbor rodinné politiky a ochrany práv dětí, vydalo nové číslo zpravodaje Rodina.

Nový sociální portál

Dnes jsme spustili nové webové stránky Sociálního portálu Jihočeského kraje. Zmodernizovali jsme design a upravili strukturu webu. Snažili jsme se, aby byl web přehlednější a fungoval jako rozcestník do jednotlivých sekcí. Naší snahou bylo mít přehledné a atraktivní stránky, kde každý najde, co hledá.

RSS kanál