Jarní benefiční koncert na podporu Společnosti pro ranou péči

V pátek 12.04.2024 v Kostele Církve československé husitské na Palackém náměstí v Českých Budějovicích vystoupí pěvecké sbory Canzona České Budějovice a Vox Novus.

Nová mobilní aplikace Rodinné pasy

Držitelé karty Rodinné pasy mohou čerpat slevy při běžných nákupech či návštěvách kulturních a sportovních akcí bez ohledu na město a region. Nově najdete nabídku slev také v mobilní aplikaci Rodinné pasy.

Pozvánka na dokumentární film o hraniční poruše osobnosti

V rámci snah o destigmatizaci duševních onemocnění promítne 15.4.2024 Biograf Kotva v Českých Budějovicích dokumentární film o hraniční poruše osobnosti (HPO), což je nejrozšířenější porucha osobnosti v populaci.

Veřejné připomínkování - Střednědobý plán rozvoje soc. služeb JčK 25-27

Do 02.04.2024 je možné připomínkovat strategický dokument Jihočeského kraje "Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje na období 2025-2027".

Nabídka vzdělávání v oblasti duševního zdraví

Poskytovatelé sociálních služeb případně zástupci veřejné správy mají možnost zúčastnit se kurzů zaměřených na problematiku duševního zdraví. Kurzy jsou pro účastníky zdarma.

Výsledky - účelová dotace pro poskytovatele soc. sl. na r. 2024

Výsledky dotačního řízení pro rok 2024 jsou ke stažení na Sociálním portálu / Financujeme / Účelová dotace 2024.

Dokument ČT o pěstounství - Plné hnízdo 2

Plné hnízdo je dokument o pěstounství, který připravila Česká televize ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí a kraji České republiky. Nově je možné shlédnout i II. řadu cyklu o pěstounství.

Cyklus přednášek, koncertů a divadlo na podporu Domova sv. Anežky

Sdružení POMOC, z.s. pořádá na podporu Domova sv. Anežky, o.p.s cyklus přednášek, koncertů a divadlo, na které vás srdečně zve.

Mapa terénních sociálních služeb na území Jihočeského kraje

Mapa sociálních služeb poskytovaných terénní formou zobrazí obce Jihočeského kraje, ve kterých jsou soc. služby dostupné. Bílá místa na mapě znamenají, že tam soc. služba dostupná není.

Podpora neformální péče

Jihočeský kraj byl aplikačním garantem v projektu realizovaným Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity. Jedním z výstupů projektu jsou edukační materiály na podporu neformální péče, které nabízíme volně ke stažení.

Benefiční akce pro ROSKA ČB v roce 2024

Unie ROSKA - reg. org. ROSKA ČESKÉ BUDĚJOVICE, z.p.s. zve na benefiční akce, které se uskuteční v průběhu roku 2024 na podporu lidí s roztroušenou sklerózou.

Dny otevřených dveří na oddělení sociálně-právní ochrany dětí

Každé 1. pondělí v měsíci se na pracovišti náhradní rodinné péče (Krajský úřad Jihočeského kraje) konají dny otevřených dveří. Přijďte, těšíme se na vás!

Nový sociální portál

Dnes jsme spustili nové webové stránky Sociálního portálu Jihočeského kraje. Zmodernizovali jsme design a upravili strukturu webu. Snažili jsme se, aby byl web přehlednější a fungoval jako rozcestník do jednotlivých sekcí. Naší snahou bylo mít přehledné a atraktivní stránky, kde každý najde, co hledá.

RSS kanál