Odborná konference "Současné výzvy v prevenci kriminality a rizikového chování"

Konference se koná ve středu 15.05.2024 na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Záštitu převzala doc. Ing. Lucie Kozlová, Ph.D., náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje pro oblast sociálních věcí a Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., děkanka Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity.

Dotační program Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce

Úřad vlády ČR zveřejnil výzvu k podání žádosti o poskytnutí dotace v rámci II. kola dotačního řízení. Dotace se poskytuje na projekty, jejichž účelem je poskytnout podporu a pomoc Romům s cílem předcházet sociálnímu vyloučení a odstraňovat jeho důsledky. Termín pro podání žádosti je nejpozději do 15. května 2024.

Benefiční koncert pro Salesiánské středisko mládeže - dům dětí a mládeže České Budějovice

V pondělí 06.05.2024 v 19 hod. v kostele sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích vystoupí Spirituál kvartet. Výtěžek z akce bude použit na podporu střediska.

Domov sv. Anežky nabízí bezplatné konzultace v oblasti vztahů, sexuality a intimity lidí se zdravotním postižením

Konzultace probíhají v rámci služby sociální rehabilitace v objektu Domova sv. Anežky v Týně nad Vltavou (Čihovice 30). Služba je určena lidem se zdravotním postižením nebo zdravotním znevýhodněním z Jihočeského kraje od 16 let věku.

Sociální infrastruktura Čestice

Městys Čestice připravuje spuštění komunitního projektu sociálních služeb. Plánuje poskytovat sociálně aktivizační služby pro seniory, pečovatelskou službu a chráněné bydlení.

PREVENT 99 nabízí bezplatné a anonymní testování na žloutenku, HIV a syfilis

PREVENT 99 z.ú. nabízí bezplatné a anonymní testování na infekční nemoci ve čtyřech městech Jihočeského kraje (Strakonice, Jindřichův Hradec, Prachatice, České Budějovice). Lidé mohou přijít bez objednání. Testovat se bude na žloutenku typu B a C, HIV, syfilis.

Nová mobilní aplikace Rodinné pasy

Držitelé karty Rodinné pasy mohou čerpat slevy při běžných nákupech či návštěvách kulturních a sportovních akcí bez ohledu na město a region. Nově najdete nabídku slev také v mobilní aplikaci Rodinné pasy.

Nabídka vzdělávání v oblasti duševního zdraví

Poskytovatelé sociálních služeb případně zástupci veřejné správy mají možnost zúčastnit se kurzů zaměřených na problematiku duševního zdraví. Kurzy jsou pro účastníky zdarma.

Benefiční akce pro ROSKA ČB v roce 2024

Unie ROSKA - reg. org. ROSKA ČESKÉ BUDĚJOVICE, z.p.s. zve na benefiční akce, které se uskuteční v průběhu roku 2024 na podporu lidí s roztroušenou sklerózou.

Dny otevřených dveří na oddělení sociálně-právní ochrany dětí

Každé 1. pondělí v měsíci se na pracovišti náhradní rodinné péče (Krajský úřad Jihočeského kraje) konají dny otevřených dveří. Přijďte, těšíme se na vás!

RSS kanál