Seniorská obálka

Od 26. listopadu 2018 je v rámci Jihočeského kraje pro seniory dostupná tzv. Seniorská obálka (I.C.E. KARTA). Ta má zejména starým osamělým lidem pomoci v tísni, při ohrožení života či zdraví. Současně může Seniorská obálka pomoci i složkám Integrovaného záchranného systému. Seniorská obálka obsahuje například informace jaké léky senior uživá, jakými nemocemi trpí, včetně kontaktu na příbuzné. I z tohoto důvodu je nutné mít obálku na viditelném místě. Podrobnější informace naleznete v tiskové zprávě.

Zkratka I.C.E., kterou je obálka označena, je mezinárodní zkratkou z anglického In Case of Emergency a znamená použít v případě nouze.

První přímá distribuce Seniorské obálky proběhla 26. 11. 2018 v rámci Kulatého stolu Prevence v seniorském věku v Českých Budějovicích. Další přímá distribuce bude probíhat průběžně ve všech oktresech Jihočeského kraje, a to prostřednictvím policejních preventistů z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie ČR, dle zájmu obcí či organizací i jednotlivců, také například při policejních besedách se seniory. V následujícím roce je počítáno s "dotiskem" Seniorské obálky pro všechny zájemce.

Seniorská obálka byla vytvořena ve spolupráci Ministerstva práce a sociálních věcí, Krajského úřadu Jihočeského kraje, Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje (tisková zpráva) a Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí "Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň", reg. číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0006207. Partnerem projektu je

Pro bližší informace nebo objednávky kompletní sady Seniorské obálky obsahující tiskopis, plastovou obálku a klips se prosím obracejte na Bc. Alenu Bártíkovou, Krajskou koordinátorku projektu pro Jižní Čechy, email:alena.bartikova@mpsv.cz

 

Interaktivní Seniorská obálka (.pdf)

Seniorská obálka (.pdf)

Pravidla pro vyplnění seniorské obálky (.doc)

 

Odkazy na články v médiích:

Českobudějovický deník

Parlamentní listy

Jižní Čechy Teď

Budějická drbna

 

·