Přejít k hlavnímu obsahu

Seniorská obálka

Co je seniorská obálka?

Seniorská obálka nebo též I.C.E. karta je formulář, do kterého senioři vyplní své jméno, věk, užívané léky, nemoci a kontakty na příbuzné nebo blízké osoby. Kartu umístí na dobře viditém místě.

Seniorská obálka má pomoci v tísni, při ohrožení života či zdraví zejména starým osamělým lidem a složkám Integrovaného záchranného systému

Zkratka I.C.E., kterou je obálka označena, je mezinárodní zkratkou z anglického In Case of Emergency a znamená použít v případě nouze. Proto se umisťuje na viditelné místo např. na vnitřní stranu vchodových dveří bytu (domu) nebo na dveře ledničky.

Seniorská obálka je v Jihočeském kraji dostupná pro všechny seniory od 26. listopadu 2018.  

Seniorská obálka byla vytvořena ve spolupráci Ministerstva práce a sociálních věcí, Krajského úřadu Jihočeského kraje, Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje (tisková zpráva) a Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí "Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň", reg. číslo projektu: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0006207.

 

Seniorská obálka ke stažení

Potřebujete více info?

Kontaktujte vedoucí Oddělení projektů a plánování sociálních služeb, pokud potřebujete více informací.

Vedoucí oddělení - Oddělení projektů a plánování sociálních služeb

Vedoucí oddělení - Oddělení projektů a plánování sociálních služeb

Ing. Vendula Procházková

prochazkova@kraj-jihocesky.cz 

tel.: 386 720 626, 725 881 481