Pozvánka na Krajské fórum neformálně pečujících

Staňte se členem krajského fóra a mějte možnost být součástí rozvoje, plánování a mapování služeb péče o duševní zdraví ve Vašem regionu!

Jihočeský kraj zve na první krajské setkání neformálních pečujících, tzv. Krajské fórum, které se uskuteční v úterý 10.12.2024 od 13:00 do 16:00 hod. v budově Krajského úřadu, ul. B. Němcové 49/3, ČB, zasedací místnost č. 108 (zobrazit mapu).

Krajské fórum vzniklo v rámci realizace projektu MZ ČR s názvem Podpora uživatelů a neformálních pečujících v jejich zapojování do systému péče o duševní zdraví a do hodnocení jeho kvality, zkráceně "PodUP", do kterého je Jihočeský kraj aktivně zapojen.

Cíl projektu

Cílem projektu PodUP je přímé zapojení uživatelů (lidí se zkušeností s duševním onemocněním) a neformálních pečujících (lidí pečujících či podporujících člověka s duševním onemocněním) do systému péče o duševní zdraví a zvýšení vlivu na rozhodování o systému péče v oblasti duševního zdraví.

Vize projektu

Vizí je vytvořit krajská fóra uživatelů a neformálních pečujících, která budou napojena na krajské úřady, aby Vaše postřehy, zkušenosti a nápady, jak systém o duševní zdraví ve Vašem kraji vylepšit, měly přímou cestu k úředníkům při rozvoji, plánování a mapování služeb a péče o duševní zdraví a žádný region nebyl opomenut.

Smysl projektu

Smyslem projektu je zvýšení kompetencí lidí se zkušeností s duševním onemocněním a jejich neformálních pečujících k rozhodování na individuální i kolektivní úrovni a posílit jejich zapojování do struktur zaměřených na kontrolu kvality péče.

Více info na webových stránkách projektu PodUP

Kontaktní osoba:

Hana Průchová, koordinátorka projektu PodUP, tel.: 702 140 014, e-mail: hana.pruchova@mzcr.cz